Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Udvari macskáktól mi baja...

Udvari macskáktól mi baja lehet babáknak, kisgyerekeknek?

Figyelt kérdés

Anyósomék macskái sem beoltva, sem féregtelenítve nincsenek, és bolha ellen sem vannak védve. Nem is lesznek soha ez már biztos, hiába küzdök érte, mivel "az ő idejükben sem foglalkoztak ilyennel". Viszont állandóan azt kezdeményezik, hogy a 3 éves kislányok foglalkozzon velük, ők is fogdossák őket, és a 6 hós kistesót egymást felváltva :( Mindig újabb alom van, mert persze ivartalanítva sem volt soha egyik sem. A babát jobban féltem, de a lányomat is persze.

Milyen betegségekre kell ilyenkor számítani?


2012. aug. 28. 10:35
 1/3 anonim ***** válasza:

BRUTÁLIS betegségeket képesek hordozni a macskák,az egyik legveszélyesebb állat fertőzés szempontjából.A test különböző részeiben kialakulható férgeken át,(bélféreg,giliszta,szembe dörzsölés esetén szemféreg,sorolhatnám),allergia,bolhacsípés,egeret patkányt eszik,karmol,lehet közvetlen kaparás után,tényleg fel sem lehet sorolni mennyi gusztustalan dolgot hordozhat magával.

Neked a gyermekeid fontosak anyósod eldöntötte,hogy neki a macskái.Ne vidd oda,most kell,hogy kiállj a gyerekekért!

2012. aug. 28. 10:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
Én 5 évesen szedtem össze csúnya gombás fertőzést nagynénémék macskájától, amit öcsém is elkapott aki akkor 1,5 éves volt. Jó sokáig tartott kikezelni, kb 1 hónapig jártunk bőrgyóhyászhoz.. Azóta is tartom a távolságot a kinti cicáktól :( pedig imádom az állatokat.
2012. aug. 28. 12:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
Talán a legbiztosabb választ egy állatorvos tudna adni.Nyugodtan kérdezz meg egyet,biztos szívesen válaszolna.Mi is tőle kérdeztünk,mikor megtudtuk,hogy babánk lesz.Szobacicánk volt,és megnyugtatott minket.Néha elgondolkodom azon,hogy gyerekkoromba kutyával,macskákkal játszottunk folyamatosan a tesómmal,amikor még hírből sem volt védőoltás,bolhaírtás,féregtelenítés....emlékszem kézmosás nélkül ettem,együtt aludtam vele stb.Soha nem lett semmi bajunk,és a többi rokon-ismerősnek se,akik ugyanígy éltek. Ma meg a gyerekemet mániákusan küldöm mosakodni,ha cicázik anyukáméknál.Terhesen meg messziről kerültem,és most is hogy megint baba van .Külön takarót viszek a picinek,ha megyünk anyukámékhoz,amire letesszük,nehogy szőr kerüljön a közelébe.Azt hiszem sokszor már túlzás,sőt biztos vagyok benne,és fokozatosan majd leszokok a túlvédéstől.Mert azért szerintem,amíg az állat egészséges,addig baj nem lehet.Presze ne egy tálból egyenek,de nyugodtan simizhatja őket,akár az ölébe is,abból még baj nem lehet.Arany középútnak esetleg féregtelenítsétek,bolhátlanítsátok Ti a cicákat.Nem kell emíatt kerűlni a nagyszülőket. :)
2012. aug. 28. 17:33
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!