Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » 1 éves gyermekem nem akarja...

1 éves gyermekem nem akarja fogni a cumisüvegét?

Figyelt kérdés
Nem szereti a tápszert é eltolja, de végül megissza, de csak ha én fogom meg, meddig megy ez még így? Ha melléteszem vagy a kezébe adom, akkor leteszi, vagy nyújtja nekem. Semmi baja, kőszik, mászik, feláll és bútor mellett jár. Értelmes kislány, de ezt nem akarja. Hogy szoktassam rá? 6-7 hónaposan fogta, most pedig már nem.
2012. aug. 28. 13:02
 1/5 anonim ***** válasza:
37%
ne etesd. amig kiszolgálod,nem fogja megcsinálni. ha éhes lesz kénytelen lesz megenni
2012. aug. 28. 13:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

Az én kisfiam másfél éves koráig itta a tápszerét cumisüvegből, de csak 9 hónapos korában volt 1-2 olyan hét, amikor ő fogta, egyébként nem volt hajlandó, de nem erőltettem.

Pohárból is ivott már 10 hónapos korától, de teljesen önállóan csak 20 hónapos korától iszik, addig nekem is fognom kellett.

Amúgy enni sem hajlandó egyedül csak nagy ritkán, de akkor is csak 5-6 kanállal, még mindig etetni kell, de ebben a kistesó érkezése (3 hónapja) is közre játszik.

Amúgy a kisfiam a mozgásban kicsit mindig le volt maradva (9 és fél hónaposan ült, 10 és fél hónaposan mászott, 15 hónaposan járt, 18 hónaposan tanult meg szaladni és lépcsőn járni, 2 lábon még nem tud ugrálni), de gondolkodásban és beszédben 6-10 hónappal előrébb jár a társainál, most 22 hónaposan is. (Többször voltunk pszichopedagógiai felmérésen a mozgásfejlődés késése miatt).

Nem egyformák a gyerekek, szerintem semmit nem kell erőltetni, nem probléma, ha nem fogja, nem kell majd örökké itatni!

2012. aug. 28. 13:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:

Az én lányom kb 21-22 hónapos koráig csinálta ezt. Vittem az esti reggeli tápszert és mondta, hogy anya adja (nem ilyen szépen persze) Ha nem adtam akkor inkább nem itta meg. Úgy gondolom ez amolyan bensőséges együttlétnek számított a szemében :) Szerette amikor adom neki, de én is. Ilyenkor összebújtunk.

Aztán ahogy elkezdett kinyílni az értelme és mindent egyedül akar csinálni azóta már mondta, hogy ne anya, hanem én :) Anélkül, hogy bármit is csináltam volna.

2012. aug. 28. 13:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

nem tudom miért pontozták le az elsőt

igaza van pedig

főleg amit már korábban tudott csak most nincs kedve megtenni (jó ha nagyon fáradt esetleg időnként lehet segíteni) azt ne tegyük meg helyette

2012. aug. 28. 14:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:
Nem pontoztam le senkit!
2012. aug. 28. 14:17

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!