Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » 09. 04. én lesz 4 hónapos a...

09. 04. én lesz 4 hónapos a kisfiam. Éjjel-nappal eszik, sajnos tápszert (humana babyfit+).24 óra alatt kb.1100 ml-t eszik meg, súlya 5,5 kg.3,3 kg-mal született. Sajnos nagyon keveseket hízik egy hónap alatt, van hogy csak 4-500 grammot. Ez baj?

Figyelt kérdés
3-4 órát bír ki kajcsi nélkül, éjszaka is ébred enni, max 2-x. Valamit rosszul csinálunk? Nem jó a tápszer? A gyerekorvos kórházzal ijesztget, hogy ennyit eszik és nem hízik rendesen. 4 hós anyukák, megírnátok a Ti babátok hogy és mennyit eszik? (Hozzáteszem, 3.baba, egyik gyerkőccel sem volt semmi gond, de most tanácstalan vagyok!) Köszönöm szépen előre is!
2012. aug. 28. 14:14
 1/5 anonim ***** válasza:
74%

A babák átlagosan fél kilót híznak az első hónapokban. Féléves korukra az átlag megduplázza, egyéves korra megtriplázza a születési súlyt. Átlagosan 24 óra alatt a testsúly kg-ban *150 ml-t eszik egy baba. Ez nálatok 5,5*150=825 ml. De ez csak egy átlag, van ki többet, ki kevesebbet.

3-4 óránál többet nem is kell kibírnia, éjjel 1-2* ébredni még tök normális. Az enyémek ugyan anyatejesek voltak, de 2,5-3 óránként ettek, és míg szoptak (10, ill 11 hó) éjjel 1-2* ettek.

2012. aug. 28. 14:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
Szerintem nem baj, hogy ennyit hízott, mert fél éves korára kell megdupláznia a születési súlyát. Az én kisfiam Milumil 1-et eszik, 4 és fél hós, 4 óránként kap 150 ml-t, 8-12-16-20-24-kor és éjjel egyszer 120-at. Emellett fontos a folyadék, kb 2-3 dl teát és vizet kap!
2012. aug. 28. 14:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:
Sziasztok! Köszi a gyors és megnyugtató válaszokat! :) Csak azért estem kétségbe, mert a dr.nőnk szerint, heti 200-220 gr-ot kellene hízni a kicsinek, az majdnem ott van hogy havi 1 kg. De mi csak ennyiket hízunk. Azt mondta, már minimum 6 kg-nak kellett volna lennie 3 hónaposan! Köszönöm nektek mégegyszer! :)
2012. aug. 28. 14:29
 4/5 anonim ***** válasza:
Az én kislányom 10-én lesz 4 hónapos, ő 3800g volt amikor született, most 5900-6000g. Az elmúlt hónapban ő is ilyen keveset hízott és a védőnő és a gyerekorvos is kicsit kevésnek találta (én is). Milumil HA Start Optimát eszik. Viszont az én kislányom sokkal kevesebbet eszik mint a tied, kb 650-750 ml között. Ráadásul sokat bukik, most kapott másik tápszert is emiatt (eddig nem nagyon használ). Nekem a védőnő heti 150g, a doki 100-120g hízást mondott ideálisnak. Kislányom az utóbbi hetekben egy kivételével 80-90g-ot hízott és ez kevés. Szóval szerintem (de ez tényleg csak az én véleményem, hiszen nekem első baba és nem is vagyok doki), hogy ahhoz képest, hogy mennyit eszik, tényleg nagyon keveset hízik. Ja, és a kislányom éjjel nem is kel enni, már 7 hetes kora óta. Nem tudom, hogy van-e ilyen, de lehet, hogy nem elég tápláló neki ez a típusú tápszer. Nem ijesztgetni akarlak vagy ilyesmi, csak nekem is fura, amit írsz.
2012. aug. 28. 22:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:
Azt hozzáteszem, a kórházból 3000 grammal hoztuk haza. Nem tudom én már, teljesen jól érzi magát, vidám baba, kiegyensúlyozott, nem sokat sír, csak akkor ha éhes! Ugyanazt csinálj, mint más 4 hónapos babák, sőt a dr.nő meg is dicsérte, hogy milyen erős baba! Amit nem írtam, hogy 11 cm-ert nyúlt 3 hónaposan 62 cm volt, 51 cm-el született! Tegnap mértük le, 5600 a súly, szóval most 4 nap alatt a héten 100 grammot hízott.
2012. aug. 29. 11:14

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!