Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Születendő orosz kislány:...

Születendő orosz kislány: Tatjána vagy Lizavéta a szebb név?

Figyelt kérdés

Ikerterhes vagyok, két kislányunk lesz. Férjem orosz származású, ezért úgy döntöttünk, piciknek is orosz nevet adunk, persze magyarosítva. Az egyik név már biztos (Szvetlána), de másikon még egyezkedünk. Van már egy kisfiúnk, Iván, akinek a neve magyarnak és orosznak is megfelel. Nem tudunk dönteni. Én elfogult vagyok a Tatjánával, de a férjem a Lizavétát szeretné. Együtt semmiképpen nem adjuk a kettőt!


Köszönöm előre is a válaszokat!



2012. aug. 28. 14:31
1 2 3 4
 1/34 anonim ***** válasza:
48%
Lizavéta olyan név amit a Liza becézése miatt bármely országban szégyenkezés nélkül használhat a hölgy.A Tatjána pedig orosz név és kész,orosz lesz mindenhol.Én a Szvetlánát sem adnám,bár szép név,de a gyermeki gonoszság olykor nem ismer határokat,máris hallom,amint szalvétázzák a többiek.
2012. aug. 28. 14:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/34 anonim ***** válasza:
Szerintem a Lizavéta sokkal szebb!De persze nem tudni hogy a családnévhez mi passzolna jobban.
2012. aug. 28. 14:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/34 anonim ***** válasza:
100%
Tatjana jobban tetszik.
2012. aug. 28. 14:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/34 anonim ***** válasza:
Lizavéta
2012. aug. 28. 14:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/34 A kérdező kommentje:

A vezetéknév Govorov, mind a kettő passzol hozzá. :) Persze az is elképzelhető (ha már a gyermeki gonoszságot említették - ami teljesen jogos!), hogy akkor az egyik gyermek Lizavéta lesz, a másik pedig Tatjána. Tiszteletből választottuk a Szvetlánát, férjem nagymamája után, akit rajongásig szeretett, és nem rég vesztette el.


Az eddig válaszokat köszönöm! :)

2012. aug. 28. 14:44
 6/34 anonim ***** válasza:
70%
Lizavéta! Nekem a Tatjána nem tetszik. De szerintem a Nádja is gyönyörű név :)
2012. aug. 28. 14:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/34 A kérdező kommentje:
A Nádja egyik nagy "szerelmem" nekem, csak a sógornőm kislányát is így hívják, az vele az úgymond baj. :D Az lett volna az első javaslatom! :D
2012. aug. 28. 14:56
 8/34 anonim ***** válasza:
A Tatjána szép de a Lizavéta különlegesebb jóval. Ha orosz névre gondol az ember biztos nem ez ugrik be először. A Szvetlánával sincs semmi baj szerintem. Azzal, hogy esetleg csúfolni fogják a neve miatt ne törődjetek a gyerekek találékonyak akit csúfolni akarnak a neve miatt az úgy is csúfolják legyen Szvetlána, Jázmin, vagy Tatjána. Szerintem szép, hogy a nagymama után kapja a nevét.
2012. aug. 28. 14:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/34 anonim ***** válasza:

Tatjána jobban tetszik.

Szvetlána nagyon szép!

2012. aug. 28. 15:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/34 anonim ***** válasza:
Nálam a Tatjana a nyerő, de nagyon tetszik még a Szonja, Nadja, Dinara, Oxana, Lilja, Tamara. :)
2012. aug. 28. 15:01
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!