Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Mennyire viselték meg kisgyere...

Mennyire viselték meg kisgyereketeket a kistesó éjszakánkénti kelései, sírásai?

Figyelt kérdés
2 éves a kisfiam, külön szobában alszik, kb fél éve gyönyörűen átalussza az éjszakákat. 1 hónap van a kistesó érkezéséig, és azt tervezzük, egy szobában fogjuk őket altatni. Nekem is lesz bent egy ágyam, kényelmi szempontból lehet, hogy én is velük alszom majd egy ideig. (Azt nem szeretnénk, hogy az újszülött velem és az apukával aludjon egy szobában, a 2 évesünk meg külön, mert félek, abból nagy féltékenykedés lenne.) Viszont attól nagyon félek, hogy mennyire fogja a biológiai óráját megzavarni, hogy a kicsi 3-4 óránként felsír majd enni. Vajon mindig föl fog ébredni a nagyobb? Kinél hogy zajlott ez az időszak? A "nagyfiam" egyébként pár hónapja bölcsis, amit nagyon szeret, de emiatt is félek, nem lesz-e napközben nagyon kialvatlan, vagy nem lesz-e rossz neki a tudat, hogy én itthon vagyok a kistesóval.
2012. aug. 30. 11:34
 1/7 anonim ***** válasza:
100%

Szia!


Fiam 3és fél éves, kb. 3 hónapos volt a kistesó, amikor együtt kezdtem altatni őket, egy szobában. Azt hittem rosszabb lesz, de ahhoz képest, ha kisebb éjjel min. 1x még felkel és sokszor sír, a leghatalmasabb problémánk annyi volt, h felült az ágyban a nagy és közölte, h "hugi hagyd abba a sírást , mert alszom" és visszaaludt :))

2012. aug. 30. 11:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:
Ez aranyos:)
2012. aug. 30. 11:47
 3/7 anonim ***** válasza:

De mondjuk sok dologban az ember nehezebb menetre számít, mint ami, de valahol ez "érthető" is. Pl. tavaly elmentünk nyaralni az akkor 2 év körüli kisfiammal. Apja és én is picit előre pánikoltunk, h mi lesz ha nem az "imádott" kiságyában fog aludni, nem fog egész éjjel aludni stb...Így indultunk neki. Aztán olyan jól érezte magát és úgy kifárasztotta 1-1 nap kirándulás, h már tulképp mindegy is volt hol alszik, csak aludhasson....:)

De ilyen volt, mikor a huginak át kellett adni a kiságyát. Akkor is bennem volt a félsz, h majd nem akar a "nagyágyon" aludni, mert hiányozni fog neki a kiságy...Ehhez képest teljesen normálisan zajlott le az egész,se hiszti, se semmi. Elfogadta, h ő apával alszik. (Utána , mint írtam is 3 hónap múlva kb. lett véglegesítve a saját szobába a "helye." De ez is flottul ment.)

2012. aug. 30. 11:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:

Semennyire. Mikor a második babám született, az első 2 éves volt, nem zavarta hogy a huga 2 éven keresztül ébredt éjjel 1-2 szer, vagy 2-3szor is.

A harmadikomat a nagyobbammal tettem egybe ( a nagy 5 a legkisebb 7 hónapos) így se zavarja a nagyobbat. Az érdekes az hogy kiskorában (tehát úgy 1-2 éves koráig) a küszöb alatt lopóztam mikor aludt annyira éber alvó volt. A babasírás mégse zavarta. Mondjuk hozzátartozik hogy nem is nagyon hagytam sírni őket egy kettőt nyekkentek és már vettem ki őket, úgyhogy nagyon ideje se volt felkelni rá a nagyobbnak.

2012. aug. 30. 12:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
Mióta hazahoztuk a kórházból a kicsit, együtt alszik a naggyal. 2,5 év van közöttük. Az első éjszaka felkelt amikor a kicsi felsírt. Másnap egy kicsit álmos volt, de ennyi. Onnantól kezdve ha délután, vagy ha éjszaka alszanak, a kicsi sírására, vagy mostmár beszélgetésére (8 hónapos) nem kel fel a nagyobbik. :-)
2012. aug. 30. 12:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
Nálunk 17 hónap van a LÁnyok között, kezdettől közös szoba, és semmi gond nem volt... Időnként nekünk is rászólt, hogy hagyja abba, majd aludt tovább... Úgyhogy ha Ti nyugodtak vagytok, nem lesz baj.. :-)
2012. aug. 30. 13:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
Az első perctől kezdve egy szobában vannak, fel sem ébredt a nagyobb, még amikor porszívó orrszívóztam a kisebb orrát, akkor sem, megszokta a motoszkálást.
2012. aug. 30. 16:34
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!