Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Fél éves babám 7100gramm,...

Fél éves babám 7100gramm, tényeg sok?

Figyelt kérdés

Tudom, hogy függ a születési súlytól stb. (a duplázás nála megvan fél éves korára), de ha meglátják a fiamat sokan mondják, hogy nagy baba. Szeritnem meg nem nagy- 69cm és csak 7.1kg. Egy hurkája sincs, az arca kicsit pockos az tény. :)) Lehet ez a megtévesztő.

Nektek mekkora volt fél évesen a babátok?

Köszi!!!


2012. aug. 30. 13:38
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:
100%

Sokat számít milyen a baba arca és teste, mert az unokahúgom pl. kisebb volt mint az átlag súlyra, de nagyon kerek volt az arca, és ezért sokszor mondták rá, hogy nagy baba. Megtévesztő tud lenni az arc.

Lányom amúgy 6880 gramm volt fél évesen és 69 cm. Rá azt mondták vékonyka.

Szerintem fiad súlyra, centire nem nagy egyáltalán, úgyhogy akkor lehet neki is husisabb-kerekebb az arca.

2012. aug. 30. 13:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 anonim ***** válasza:
100%
Szia!Dehogy sok:)Jó husiban van az biztos.Az én picurim 5,5 hós, de már túl vagyunk a 7 kg-on, és csak egy kicsit hurkás, amolyan tök arányos babuci:)
2012. aug. 30. 13:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/17 anonim ***** válasza:

A kisebbik lányom 7300g volt és 68cm. Nekem nem tűnt olyan nagynak. Most 2 és 84 cm meg 12 kg. 1 évesen 9 kg volt.

A nagyobbik 7 hónaposan 8040g és 70cm volt ő most 5 115cm és 19 kg mivel izmos így inkább vékonynak mondható.

Semmi baj a babád súlyával, ha megnyugtat a sógornőm nagyobbik lánya 1 évesen 13kg volt igazi kis dugó és 5 éves korára ő is úgy megnyúlt, hogy inkább gebe (anyukája is ilyen volt és vékony)

Ne törődj azokkal akik ledagizzák a fiad...bár tudom rossz érzés én is mindig megkaptam, hogy milyen kis zsufa meg tömzsi és nagyon nem esett jól, főleg, hogy tudtam nem azért ilyen, mert csokival és szénhidráttal tömöm.

Most meg megkapom, hogy milyen vékony eszik eleget stb...a a kicsinél már próbálok nem figyelni max mosolyogni a milyen erős a karja és egyéb beszólásokra.

2012. aug. 30. 13:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/17 anonim ***** válasza:
Teljesen normális.Az én kislányom 6 hósan 68 cm és 7,3 kg volt és abszolút nem "nagy" mármint kövér, még a védőnők szerint is teljesen formás,arányos,úgyhogy aggodalomra semmi ok :-)
2012. aug. 30. 13:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/17 anonim ***** válasza:
Az enyém félévesen 8.6 kiló volt,egyáltalán nem volt kövér (volt husi,de kövér nem volt) Szerintem a tied teljesen átlagos.De ismerek egy babát,ő féléves majd' megháromszorozta a súlyát (3,5-10.2).25 centit nőtt.
2012. aug. 30. 13:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/17 anonim ***** válasza:

Az én fiam fél évesen 9 és fél kiló volt és 71 centi. :)

De nem mondanám hogy olyan nagyon dagi,inkább erősebb,olyan kis stramm gyerkőc.Rengeteget eszik az tény,de sokat mozog is.

2012. aug. 30. 13:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/17 anonim ***** válasza:
Mindkét gyerekem 9,5 kiló volt 6 hónaposan, ehhez képest a tied picurka. Enyémek kb 3 hósan voltak 7 kilósak.
2012. aug. 30. 13:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/17 A kérdező kommentje:

Aranyosak vagytok, hogy ilyen sokan válaszoltatok- és hát meg is nyugotam.

Nem is fogok mostmár ezzel foglalkozni- csak tényleg mindenki szerint olyan "jó húsban" van a gyerek- én meg már nem győzök magyarázkodni, hogy de nem is...

De ezentúl nem fogok... Rábólintok és kész.

Meg is leptek a 9kg körüli súlyok. :), ehez képest tényleg pehely az én bébim. :))

Gratulálok minden kisbabához-gyerkőchöz!

2012. aug. 30. 14:04
 9/17 anonim ***** válasza:
az én fiam is 9 kilo volt kereken fél évesen.
2012. aug. 30. 14:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/17 anonim ***** válasza:

Babám 7,8 kg volt félévesen és senki nem mondta rá hogy sok.

Most 7 hósan 8,35 kg

2012. aug. 30. 14:54
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!