Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » 4,5 hós a babám. öklendezik a...

4,5 hós a babám. öklendezik a kóstoltatáskor! Mit csináljak?

Figyelt kérdés
4hósan elkeztem a kóstoltatást de észre vettem hogy aminek nincs íze attól öklendezik.eddig csak az almát ette meg.a répától,sütötök-burgonyatól öklendezett.mit csináljak?ez azt jelenti hogy nehezen fog enni bármi mást a tápszeren kívűl?
2012. aug. 31. 09:30
 1/6 anonim ***** válasza:
59%

Azt jelenti, hogy még nem érett, ne adj neki.

Ha az almát megeszi, add azt:)

A többivel meg várjál. AMúgy meg bőven ráért volna, ha egy hónappal később kezded a hozzátáplálást.

2012. aug. 31. 09:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
62%
Elsőtől kérdem, honnan tudod, hogy ráért volna? Honnan tudod miért kezdte el?? Ha pl tápszeres akkor igen is el kell kezdeni már négy hósan, vagy ha kevés a tej ..stb..Próbáld a gyümileveket, és teljesen pépes legyen a kajcsi, eleinte a lányom is öklendezett, de rájöttem a kanál volt a ludas:))túl öblös volt..lecseréltem olyanra ami szinte egyenes..kisebb adagot is teszek egyszerre a szájába és így minden okés..sok türelem kell és ha nincs szervi gondja akkor a problémád meg fog oldódni.
2012. aug. 31. 09:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
64%
5 hónapos a kislányom én már 3 és fél hónaposan elkezdtem szorulás miatt (kedves első ilyen is van). Szóval nekem a mai napig öklendezik pl. a zöldborsótól vagy a cukkinitől.Ezeknek önmagukban semmi ízük sincs. Tettem hozzá barackot, mert ez a kedvenc :). Megeszi az egészet így. Kicsit csapd be, keverd össze nyugodtan olyannal amit szeret.Később már amikor lehet sózni meg fogják enni a zöldségeket is. Sok sikert kívánok és kitartást! :)
2012. aug. 31. 09:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:

köszönöm szépen a válaszokat!

az almától és az öszibaracktól nem öklendezik mert az gondolom édes de a répa és a burgonyás sütőtöknek eléggé rossz íze van megkóstoltam.

akkor csak gyümölcsöket adjak neki még egy hónapig?a zöldségeket ne?nem akarom hogy később ne szeresse a zöldségeket!

2012. aug. 31. 09:53
 5/6 anonim ***** válasza:
100%
Keverd össze az almát, vagy amit nagyon szeret krumplival répával sütőtökkel. Aztán a hónapok során egyre kevesebb almát, vagy amit szeret gyümölcsöt tegyél bele és a végén megeszi anélkül is.
2012. aug. 31. 09:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
Szia! Eleinte nálunk is ez volt. Ha bele tettem a szájába a gyümölcsöt szó szerint öklendezett meg hangot is adott hozzá, hogy fuj nem jó. Nevettünk is rajta, mintha mérget tettem volna a szájába kb, ugy csinált. Kis türelem kérdező és nálatok is megoldódik majd. Már reszket mikor meglátja a kis tálkáját. 1 hónap mulva már jobb lesz meglátod! 5 hónapos baba anyukája!
2012. aug. 31. 11:31
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!