Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Most akkor mi az egészségesebb...

Akire77 kérdése:

Most akkor mi az egészségesebb egy 1 éves gyereknek?

Figyelt kérdés
Sziasztok,1 éves lessz a kislányom 1 hét mulva,egyre több olyan ételt kostolgat amiket mi is eszünk,nem főzők egyáltalán fűszeresen.Eddig ugy tudtam hogy a babáknak jobb ha ugy főzünk hogy tegyük inkább tele zöldségekkel és minimálisan sózzuk ha kell,én igy is csináltam ma itt volt az eggyik ismerősöm akinek2éves a kislánya akit 1 éves kora ota virslivel töm,pont az ebédet készítettem oda és el volt szörnyülködve hogy miért adok ennyi rengeteg zöldséget a kislányomnak,ragulevest csináltam vöröshagymával fokhagymával,zöldpaprikával,paradicsommal,szerinte ez nem egészséges a gyereknek,hanem inkább tegyek bele vegetát,ezen egy kicsit összekaptunk,szerintetek most akkor mi a jobb a sok zöldség vagy az ételízesitő?Bocsi kicsit hosszu voltam.köszönöm a válaszokat.
2012. aug. 31. 10:39
 1/10 anonim ***** válasza:
100%
Hát a zöldség egyértelmű, hogy egészségesebb. Elég baj, hogy ő inkább ételízesítővel "tömi" a gyereket.
2012. aug. 31. 10:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
100%
Ugye nem kérdezed komolyan? Te is tudod, hogy melyik az egészségesebb. Én azt mondanám ismerősömnek, hogy nyugodtan adjon vegetát meg virslit a gyermekének, én nem fogok.
2012. aug. 31. 10:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
100%

Nem lehet, hogy a húst hiányolta?


Egyébként a te ebédet az egészségesebb, nem kérdés :-)

2012. aug. 31. 11:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 A kérdező kommentje:
Köszi a válaszokat,természetesen én is igy gondolom hogy a zöldségek egészségesebbek,de az ismerősőm azt mondta hogy több ismerőse dob egy kis ételízesítőt a kaja vízbe áttol semmi baja nem lessz a gyereknek,én erre még annyit szoltam hogy ehet még mű kaját egész életében éppen eleget.
2012. aug. 31. 11:09
 5/10 anonim ***** válasza:

Azért egy kanál ételízesítőtől tényleg nem lesz baja a gyereknek....

Persze nem szabad átesni a másik oldalra sem.

2012. aug. 31. 11:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
En is szoktam egy pici etelizesitot tenni pl huslevesbe amibol mar 1 evesen evett a babam. Vettem ki neki egy kis labosba zoldseget, husit meg levet es utanna a mienkbe meg tettem 1 kanal etelizesitot, borsot pluszba. 1 evesen kisfiam evett vadasmartast abba is volt pici etelizesito (mi igy szeretjuk). Borsofozelekebe is tettem, szoval abba amibe mi is teszunk. De kapott rengeteg parolt meg nyers zoldseget is. 1 evesne pl imadta a felig parolt repa csikokat meg a sajt csikokat martogatni humuszba es ragcsalni. Szinten 1 evesen szerette ragcsalni a nyers meghamosott uborka csikokat is. Tehat a fiam mindket verziobol kapott.
2012. aug. 31. 11:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
Már a csecsemőknek is van ízlésük, ők is szeretik az ízletesebb ételeket, viszont azt nem értem, hogy ehhez miért kellene vegeta? Léteznek zöldfűszerek és szárított fűszerek is, azok is elég jó ízt adnak az ételeknek. Én még a saját ételünkbe sem teszek vegetát. Ha kicsit íztelennek érzem, teszek bele egy pici Bio Berta Jolly Joker fűszerkeveréket (mesterséges adalékoktól mentes). Azzal viszont nem értek egyet, hogy a babáknak nagyrészt zöldséget kellene enniük. Ugyanolyan fontos a hús és a gabona is, hiszen mindegyikben másféle tápanyagok vannak.
2012. aug. 31. 11:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:

Nálunk minden nap van valami zöldség az ételben, de ennek ellwnére teszek bele vegetát, só helyett.

Pl. Ma tejfölös csirke van tésztával, 3 paprikát 3 paradicsomot tettem a csirkecomb mellé, de még akkor is tettem bele vegetát, mert az íze nem volt számomra az igazi!

Tegnap zöldbabfőzeléket volt oldalasdal, de a zöldbabba, és a húshoz is adtam vegetát, mert úgy szeretem!

Egészséges a sok zöldség, csak mindenki másképp főz!

Hugom virslivel készíti a lecsót, én kolbásszal szeretem!

2012. aug. 31. 12:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
Egy pici vegetától baja nem lesz, ezekhez is hozzá kell szoknia a szervezetének, de nem kell merőkanállal tömni a gyerekbe. A zöld fűszerek is egészségesek. Arany középút. Egyen sok zöldséget, gyümölcsöt, kapjon húst rendszeresen, sőt pici zsiradék és szénhidrát is kell, mert mértékkel fogyasztva az is része az egészséges, kiegyensúlyozott táplálkozásnak. Az se baj, ha néha-néha virslit eszik, meg párizsit, de nem mindennap. Mértékkel mindent, na persze, gyümölcs, meg zöldség az mehet, mert vitaminbomba, meg jót tesz az emésztésnek is. a Kicsik fejlődő szervezetének minden alapvető táplálékra szüksége van a megfelelő arányban, ahhoz hogy, hogy optimálisan fejlődjenek.
2012. aug. 31. 13:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:

Az ételízesítőtől nem lesz baja. Azért el kell már kezdeni szoknia a "rendes" kaját. Bölcsiben, oviban is fűszereznek.

Természetesen a zöldségek is elengedhetetlenek! De igazából a jó minőségű ételízesítő nem más, mint szárított zöldségek, fűszerek keveréke.

2012. aug. 31. 13:37
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!