Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Miért sír állandóan, ha nem...

Miért sír állandóan, ha nem vagyok mellette, de látja, hogy a szobában vagyok? Ez szeparációs szorongás volna? Ti hogyan kezelnétek a helyzetet?

Figyelt kérdés

11,5 hónapos a fiam, és körülbelül 2 hete okoz neki nagyobb gondot az önálló játék. Ha leülök mellé a babakarámmal leválasztott játszószőnyegre, nagyon jól érzi magát, magyaráz, játszik, viszont ha kimegyek a konyhába (ott is jól lát engem) vagy akár 2-3 lépéssel arrébb megyek, keservesen sírni kezd. Hiába magyarázom meg neki, hogy anyának most dolga van, hiába beszélek hozzá folyamatosan, vagy mondókázok, az csak ront a helyzeten. Ha viszont kimegyek a kertbe, vagy felmegyek az emeletre, sokszor pár másodpercen belül abbahagyja a sírást és elfoglalja magát. Ugyanez a helyzet, ha pl. apával játszik az ágyon. Ha a konyhában vagyok, vagy pakolászok a nappaliban, kiáltozik és sír, hogy menjek oda. Ha viszont kimegyek a kertbe és nem lát, akkor rögtön megnyugszik. Én eddig úgy olvastam, hogy a szeparációs szorongás egyik tünete, hogy a baba akkor lesz nyűgös, ha az anyja kimegy a szobából. Ez nálunk fordítva lenne? Vagy egyszerűen csak arról van szó, hogy a fiam most ébredt rá, hogy hatni tud környezetére és próbálgatja a határokat?

Ti mit csinálnátok a helyemben? Az sajnos nem megoldható, hogy utánam jöjjön a konyhába, mert ilyenkor nem mindig tudok rá maximálisan figyelni. Ráadásul még nincs teljesen kész a házunk, ezért nagyon-nagyon sok a veszélyforrás, így állandóan a nyomában kell lennem. :(((


2012. aug. 31. 11:01
 1/9 anonim ***** válasza:
Ugyan ezt kérdeztem tegnap én is,ez szorongás nálunk is ez a helyzet azt írták hogy ez ellen sokat nem tudsz tenni,csak ha minél többet vagy vele hamarabb elmúlik.Hát nem tudom ennyi erővel magamra is köthetném,mondjuk én nem vagyok ennek a híve,bízunk benne hamar elmúlik!Kitartás!
2012. aug. 31. 12:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:

Neked is kitartást kívánok! Én attól félek, hogy ha egész nap csak vele vagyok, és még vécére is csak akkor megyek ha alszik, akkor később sem fog tudni önállóan játszani. Viszont azt sem szeretném, hogy úgy érezze, magára hagyom amikor szüksége lenne rám.

Nála egyébként pont most bontakozik ki a hiszti-korszak, és ha valamit egyszer megengedek neki, akkor utána óriási sírások vannak, ha legközelebb nem kaphatja meg. Szóval ha fájó szívvel is, de én mindenképpen szeretném meghúzni a határokat. :( Csak nem tudom, ebben az esetben mik lennének az ésszerű határok.

2012. aug. 31. 12:15
 3/9 anonim ***** válasza:
Jól van akkor meg nyugodtam mert ezzel én is így vagyok!Nekünk van járókánk és mivel gyakorlatilag egyedül vagyok itthon és apa tullajdonépen inkább lakótárs :-)Kénytelen vagyok én is néha sírni hagyni,én sem vagyok az a típus hogy wc-re kell mennem és az ölembe veszem és úgy pisilek.Nekünk van járókán én úgy próbálom a határokat hogy amikor az ételt csinálom vagy vizet engedek neki vagy wc-re megyek..... beleteszem egy pár játék társaságában.
2012. aug. 31. 12:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 A kérdező kommentje:

Na, akkor én is picit megnyugodtam, hogy másoknál is ez a helyzet. A ti babáitok mióta viselkednek így és mennyi idősek?

Kíváncsi volnék olyanok válaszára is, akiknél esetleg elmúlt már ez az időszak.

2012. aug. 31. 13:05
 5/9 ZsZs27 ***** válasza:
Nálunk is volt ilyen kb. ennyi idősen. Egyik lányom úgy egy hét után abbahagyta ezt, a másik viszont majdnem 3 hónapig ezt csinálta. Nem tudsz ellene tenni, egy idő után elmúlik úgy ahogy jött. Csak hát babája válogatja. Az enyémek ikrek, mégse egyformán "működnek". Én se tudtam mit csinálni, ha dolgom volt elintéztem. 5 perc sírás nem a világ, utána aztán babusgattam őket rendesen cserébe, én is magyarázta, hogy hát dolgom van, nem megyek sehová, stb. Korábban volt szeparációs szorongásuk 7-9 hónaposan. Ez utóbbi inkább valami más volt, mert nem is mindig nekem szólt, volt hogy apának és hiába volt ott a másikunk, akkor is üvöltöttek, pedig előtte ők is teljesen bele voltak feledkezve a játékba. Kitartás, előbb-utóbb csak jobb lesz!
2012. aug. 31. 14:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:

Az én kisfiam is viselkedett így ilyen idős korában. Szerintem ez nem a szep.szorongás, én inkább azt gyanítom, hogy kezdenek öntudatra ébredni, és próbálják, hogy milyen hatással tudnak lenni a környezetükre, a szeretteikre. Úgy értem, hogy nekünk pl természetes, hogy ha hívunkvalakit, akkor odajön, és megkérdezi, hogy "tessék, mit szeretnél, miért hívtál...?". Nekik még nem az, ők most tanulják.

Egyébként én nem tudtam, de sikerült megtapasztalnom, hogy sajna másfél éves kor körül is van szearációs szorongás.:( Nem mindenkinél persze, a lányomnál egyáltalán nem volt! De a fimanál igen, és ez még rosszabb, mint a 8-9 hó körüli abból a szempontból, hogy ők már mennek, és bizony nem egyszer "rohant" utánam a pirinyó, csimpaszkodott a nadrágomba sírva, újra azt szerette volna, ha cipelem, és mindig vele vagyok, nem akart önállóan elaludni, stb. Most 20 hónapos, ez lasan szűnik, de nála nagyon lassan. Kint vagyok például a konyhában, mosogatok, ő pedig a szobában az imádott nővérével, tényleg nagyon szeret vele lenni, 11 év korkülönbség van köztük! Eltelik 10 perc és hallom a szobából, hogy jön a kisfiam az ajtóhoz, ütögeti és sírva kiabál, hogy "jön anya, jön anya!!". A lányom ilyet sosem csinált, szóval tényleg minden baba/kisgyerek más.:)

2012. aug. 31. 15:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
bocs a helyesírási hibákért, rohantam!! :)
2012. aug. 31. 15:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
2 vagyok. nálunk 8 hósan kezdődött és most 10.Remélem hogy javulni fog a helyzet mert türelmesnek gondoltam magam de néha már az idegroham kerülget és én is üvölteni tudnék!
2012. aug. 31. 15:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
100%

Nálunk ugyanez a helyzet: amikor kimegyek a szobából és elveszít szem elől, elkezd üvölteni, de ha teljesen kimegyek a képből (mondjuk kimegyek a kertbe, hogy már a hangomat se hallja), akkor megnyugszik és elhallgat. Én azt csinálom, hogy vagy teljesen látótávolságon belül vagyok, vagy teljesen látótávolságon kívül. Előbbit úgy oldottuk meg, hogy pl. ha főzök, arra az időre átvisszük a járókát a konyhába. Utóbbi egyszerű, ha a kertben vagyok, csak azt hallom, hogy teljes a csend bent a házban...

Tényleg nagyon nehéz helyzet ez. Nekünk ezt a megoldást sikerült kieszelnünk, úgy tűnik, sikerrel.

2012. aug. 31. 17:21
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!