Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Te mire gondolnál miért sír...

Te mire gondolnál miért sír fél éves babám ennyire 1-2 napja? Ez még belefér vagy vigyem orvoshoz?

Figyelt kérdés
Fél éves, régebben is elég sírós volt. Mostanában kezdett mászni, így 2 szoba lett a területe a lakásban, ahol kedvére ellehet. Korábban járókában volt ( ha éppen olyan kedve volt és elviselte) vagy egy pléden az egyik szobában. Eddig délelőtt elvolt a járókában, majd ha már nem akkor a pléden játszottam vele. Kb 1 hete mászik rendesen. 1-2 napja kezdődött hogy ide-oda mászkál a lakásban de sehol sem találja a helyét, mindenhova próbál felkapaszkodni, bemegy olyan helyekre ahonnan nem tud kijönni, lényeg a lényeg egy idő után olyan szituációba kerül amiből nem tud visszajönni vagy megunja szerintem és nem tudja hogyan tovább és akkor sír. Ha odébb teszem egy ideig jó, de aztán megint elindul valahova és ugyanaz a vége. Egy idő után folyamatos sírásba megy át az egész. Nem foglalja le magát semmivel (max 1-2 percre). Az előbb kiprőbáltam, hogy mi történik ha egyáltalán nem avatkozok közbe. Na..hát úgy felpörgette magát hogy levegőt nem vett annyira sírt, de már ha felvettem és mászkáltam vele akkor is sírt. Gyakorlatilag semmi sem jó neki. Más babának is van iylen időszaka vagy esetleg fájhat valamilye azért nyűgös és sír? Mit tennétek a helyemben? Ez normális?
2012. aug. 31. 12:27
 1/5 anonim ***** válasza:
100%
Nem fogzik szegényke? Az én babám ugyan még csak 5 hónapos, de rá is így hullámokban jön rá a sírás.Neki jön a foga és ilyenkor kaparássza is az ínyét.Lehet, hogy idegesíti a fogacskája..
2012. aug. 31. 12:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
Szerintem is a foga. Mikor mész legközelebb tanácsadásra? Ott megemlíteném, vagy ha még sokáig elhúzódik a dolog, elvinném orvoshoz a biztonság kedvéért!
2012. aug. 31. 13:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:

Nálunk is volt ilyen. Állítólag a sikertelenség is megrémiszti, másrészt ha beleütközik tárgyakba pl székláb, ezeket még nem tudja tolerálni. Mi azt csináltuk, hogy erőltetve is akár, de vigyorogtunk neki és mondtuk, hogy puff-puff... mit történt??? Nekimentél?? hahahaha... nem történt semmi... Azóta ő is vigyorog, s nem sír (max ha tényleg nagyot esik, huppan, koppan) A babátoknak is még idegen minden, még az is, ha egy ideges test éppencsak hozzáér a fejéhez... Mindent megszokik majd, a 2 szobát is, sőt kezdi érdekesnek találni majd... Türelem.

Ami a bemegy olyan helyekre, de nem tud kijönni onnan dolgot illeti, kezdjetek el pakolni és átkoreografálni a dolgokat a lakásban. Mi kb havonta rendeztük át a bútorokat. Kezdetben a ne ütközzön bele ebbe-abba miatt, majd kezdett 4kézlábazni, de sokszor orrabukott, nna, akkor azért, aztán felállás és jöttek a konnektorok, zsinorok, tv tapogatás stb. Mindig van vmi új.. :)

De ez is szép benne... :))

2012. szept. 2. 00:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:
Sziasztok! Ha még olvassátok megírom, hogy sajnos kiderült, hogy benyalt valami vírust és valószínűleg azért volt ennyire nyűgös 1-2 napja. Aznap mikor kiírtam a kérdést estére sajnos elkezdett iszonyatosan hányni és mivel már mindent kihányt kórházba küldött minket az orvosunk megfigyelésre. Szerencsére csak egy napot kellett bent maradni mert a hányást abbahagyta és úgy tűnik leküzdötte a vírust. Bár még mindig nyűgös egy kicsit amit viszont már a fogzásra fogok mert tényleg be van dagadva az ínye és mindent rág szegényem. Köszönöm a válaszaitokat!
2012. szept. 3. 16:16
 5/5 anonim ***** válasza:
Szia! Remélem már jobban van a kicsi! Mielőbbi jobbulást, és nyűg mentes fogzást kívánok!
2012. szept. 4. 09:40
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!