Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Mikortól ehetnek a babák...

Mikortól ehetnek a babák tejföllel habart rendes főzeléket?

Figyelt kérdés

7 hónapos babámnak adnék, natúr joghurtot már egy hete adok neki.

Nem eszi meg úgy a főztömet, hogy a zöldségeket összeturmixolom, csak az üveges bébiételeket, ezért gondoltam rá, hogy megpóbálkozok igazi főzelékkel is.


2012. aug. 31. 13:06
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:

Rántással is készítheted a főzeléket.

Amúgy kóstoltasd meg vele a tejfölt. Ha nincs tőle baja, akkor adhatod már, mivel elkezdted a tejtermékek bevezetését.

2012. aug. 31. 13:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
100%

Adj, ha akarsz, én biztosan nem adnék 1 év alatt tejfölt.

(és nem is adtam)

2012. aug. 31. 13:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
100%
Többféle hozzátáplálási táblázat van. Van amelyik 8 hónapos kortól írja, van amelyik 1 éves kortól. Igazából, ha nem allergiás rá, akkor nincs probléma...
2012. aug. 31. 13:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:

9 hónaposan kapott tejfölös főzeléket. Várj még szerintem vele.

Viszont keverhetsz bele tápszert, a port, ugyan olyan habart hatása lesz!

2012. aug. 31. 13:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
0%
simán ehet már ennyi idősen tejfölt.
2012. aug. 31. 14:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:

Én is adnék neki lassan. Hogy a lelked megnyugodjon, várd meg a 8 hónapot, így a táblázatoknak is megfelelsz.

Amúgy az az 1-2 mokkáskanálnyi mennyiség biztosan nem okoz gondot, ami egy adag főzelékhez kell.

2012. aug. 31. 14:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
Nekem az egyik védőnő azt mondta 7 hótól nyugodtan adjam a natur joghurtot, két hét múlva a másik meg szabályosan lecseszett érte.Semmi baja nincs tőle hálistennek,nem tudom ez mennyire kompetens a tejföllel,de én a joghurtot teszem a főzijébe és fehér rántást.
2012. aug. 31. 14:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
Nálunk a doki azt mondta, hogy tejfölt csak 10 hós kortól adjak. Addig natúr joghurttal habartam be a főziket.
2012. aug. 31. 19:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 sumergo ***** válasza:
A lányom 10 hónapos múlt. A doki kifejezetten letiltott a tejtermékekről. Azt mondta várjam meg, míg 1 éves elmúlik. Mondtam neki, h a táblázatokban korábban vannak írva a tejtermékek, erre határozottan mondta ismét, hogy semmi tejterméket ne adjak 1 éves kor alatt. Igaz, a nagymama tejcukor érzékeny, de ezt nem is tudja a doki. Azt mondta annyi ételallergiás gyerek van, ne akarjam, h az enyém is az legyen. Hát nem tudom.... én is adnék már neki néha egy kis túrót, natur joghurtot gyümivel, stb.
2012. aug. 31. 22:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:

1 éves korig semmi tejtermék? És akkor miből fedezed a tejalapú szükségletet? 11 hónaposan is 3-4szer tápszert eszik majd? Erre nem gondolt a doki?

Amúgy meg az tök más, ha valakit a családban előforduló allergia miatt intenek óvatosságra, de ha nem is tud róla?

Érdekes azért ez a doki, már bocsi!

2012. szept. 1. 09:05
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!