Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Amióta felnőttem és már...

Amióta felnőttem és már kisbabám is van egyre rosszabb a kapcsolatom anyukámmal, nem birjuk egymást elviselni, kérek tanácsokat?

Figyelt kérdés
Anyukám 58 éves én 32. 8 éve költöztem el otthonról, azóta élek a férjemmel, másfél éves a kislányunk. Gyerekkoromban imádtam anyukámat, nem értem hogy változhatott meg igy minden. Évek óta érzem már, hogy nagyon idegesit benne rengeteg dolog. Zavar hogy izgága, hogy mindent jobban tud, hogy kéretlenül folyton javasol, tanácsot ad, ha nem mondok egyből igent akkor megsértődik, erőszakossá válik, hogy márpedig úgy kellene csinálni a dologkat ahogy ő javasolja. Rendszeresen mindenen megsértődik. Ha megbeszélünk egy találkát és én 5 percet kések mert kisbabával jövök a város másik feléről megsértődik, rámteszi a telefont. Az esküvőmre hófehér pántnélküli combközépig felsliccelt feszülős csőminiruhát akart felvenni és sértésnek vette amikor a sógornőmmel közösen le akartuk róla beszélni anélkül hogy megbántanánk, próbáltuk neki magyarázni, hogy valami visszafogottabb jobb lenne, a fehér szinről nem is beszélve. Állandóan összeveszünk valamin, utálom amikor beleszól a babám körüli dolgokba. És azt is utálom hogy mindent magáénak érez, ha a gyerek mond egy új szót az szerinte mindig azért van mert ő tanitotta neki. Ha pedig akkor csinál valami újdonságot a kislány amikor ő éppen nincs ott, akkor elkezd szinte sirva nyafogni hogy ő "mindenről lemarad". Én pedig igy is soknak érzem, úgy érzem tapad ránk. Eddig ha engem emlegetett a babámnak mindig azt mondta "anyád", miközben a gyereknek "szerelmem" volt a megszólitas. Ez nekem nagyon nem esett jól, és egy idő után szóltam, hogy ha lehet akkor maradjon a papa és a mama "szerelme", ha lehet, hivja máshogy. Mindezt úgy hogy ha anyukámmal együtt vagyunk teljesen kisajátitja a gyereket, pedig eleget látja igy is, nagyon sokat vagyunk együtt, de olyankor ő teljesen rácuppan. Én meg maradok az "anyád". Emiatt is szóltam, nem érti nekem miért baj ez. Mondtam, jó, akkor ő meg innentől "nagyanyád" és "öreganyád" lesz, és meglátjuk jól fog-e esni. Többször összevesztünk ezen, mig végül úgy tűnik hatott és már odafigyel, hogy ne anyádnak hivjon. A legújabb, akkurátusan anyának hiv mindig jól kihangsúlyozva, amit a gyerekem kb nem is ért, mivel ő mamának hiv engem, és az apját papának. Mi is igy ezt mondjuk egymásra a férjemmel amikor a gyerekhez beszélünk. Ezt anyukám is nagyon jól tudja. Ma bevallotta, azért hiv engem újabban anyának, mert a mama ő szeretne lenni. Mondtam, remek, akkor nevelje fel ő, mert látom hogy neki ez esne a legjobban. Szó szót követett, most megint ott tartunk, hogy ő megsértődött, mindent odadobott a földre amit ajándékba hoztunk neki, egy csomó kaját, azt mondja neki tőlem semmi nem kell, a mi kapcsolatunk rossz és ez neki már nem is fáj. Én meg erre azt mondom, ő versenyez velem folyamatosan, és erről nem tehetek, viszont zavar és nem hagyom szó nélkül.
2012. aug. 31. 22:47
1 2
 1/12 A kérdező kommentje:
Eléggé el vagyok veszve emiatt a helyzet miatt, nagyon jól jönne kivülállóktól kapni néhány véleményt. A férjem azt mondja, igazam van mindenben mégis túlzásba viszem. Azt is mondja szerinte természetes ebben a korban, hogy a felnőtt embert idegesiti a szülője aki őt még mindig gyerekként kezeli. Igen, engem ez nagyon zavar. Anyukám már tényleg kezd benne lenni a korban, néha elfelejt dolgokat, egy szó mint száz, én úgy érzem, neki kellene felfognia, hogy sajnos megváltozott minden, neki nagyon nagy tapasztalata van, viszont már én vagyok naprakész, és pl az hogy otthon hogy takarítok ki fentről lefelé vagy balról jobbra az totálisan az én dolgom.
2012. aug. 31. 22:56
 2/12 anonim ***** válasza:
75%
Hasonló helyzetben vagyok. 3 hónapja nem beszélünk az anyukámmal. Az elején még néhány napig puffogtam. Viszont most annyira jó minden!!! Nyugodtak a mindennapjaink, nem kell minden egyes hétvégén gyomorgörccsel kelnem és órákig készülni, hogy megfeleljek a szüleimnek és eleget láthassák a kislányomat... Férjemmel ráadásul nem jönnek ki így folyamatos vita ment miattuk. Ha a páromnak szabadnapja volt akkor másnap vittem a babámat hozzájuk. Na és ha mindkét nap szabad volt??? Olyan kevés ideje volt és nem akartam egyik féllel sem össze veszni. Hát mióta nem állunk szóba azóta igazán jó itthon a légkör. Csak amikor a telefonom csörög vagy az e-maileimet nézem akkor érzem azt a feszülő érzést a mellkasomba hogy ,,jajj csak ne ők keressenek". Nem kéne rosszban lennünk tudom, és ha nem lenne ennyire jó érzés nem beszélni velük akkor keresném őket. De most ez a 3 hónap egy igazi nyáriszünet volt számomra. Tudom, hogy sokat köszönhetek nekik életem során, lelkiismeret furdalásom is van, hogy ennyire jó nélkülük. De nem akarom újra a vállamra venni az egészet. Anyukám pont olyan mint a tiéd és a környezetében mindenki agyérgörcsöt kap tőle ezért egyedül mivel én viseltem el rám csimpaszkodott teljesen! Apukám sem tud türelmes lenni vele már ezért szidja nekem, ő pedig apukámat. Minden hullám az én fejem felett találkozott. Anyukám erre belekotnyeleskedett a magánéletembe! Ha egy pici segítséget nyújt (bármi apróság amit soha nem én kértem!) akkor ezzel úgy tesz mintha részvényeket vásárolt volna a bizalmas magánéletemből! Elkezdte kioktatni a páromat és szidalmazni aki előtte csak bólogatott, de mikor elment persze engem vádolt hogy ,,mert ilyen az anyád!". Soha nem váltottak még 2 mondatnál többet évek óta! Erre ezzel kezdi és mikor látom, hogy beszélgetnek akkor elküld engem. Hát már akkor elsírtam magamat, mert tudtam, hogy én fogok nagyon-nagyon rosszul kijönni belőle. Arról nem is beszélve hogy csak úgy megjelent nálunk meglepetésből rengetegszer! Hozzánk csak olyanok jönnek akik előtte felhívnak. Milyen az a szitu, hogy havonta 1x úgy alakul, hogy a gyerek elalszik nélkülünk is és be tudjuk csempészni a kiságyba és találunk egy kis időt kettesben egymásra...éppen...erre anyukám rátenyerel a bejárati csengőre, hogy engedjük be? Ráadásul már majdnem...és várhattunk még 1 hónapot mire úgy adódott. Hát szuper. nekem sosem volt bátorságom kiosztani őt csak célozgattam. Emiatt, hogy nem álltam ki magunkért kaptam ide haza a lelki terrort közben meg a fejünkre nőtt az anyukám. Hát aznap mikor összevesztünk az ő lelki túlbuzgósága után kijelentettem, hogy az én gyerekemet MAGAMNAK SZÜLTEM! Ő nem vehet részt a gyerekem nevelésében eddig maximum csak megfigyelhette azt! felnevelt 3 gyereket úgy, hogy mind amint tudott elköltözött tőle, tehát én erre a mellveregetős ,,felneveltem a gyerekeimet" dumára nem lennék a helyében büszke... Egyszerűen nem kérek, nem kérünk belőle! Nem haragszok igazán, csak ne akarjon találkozni mert rettegek, hogy vissza áll a régi ,,rend".
2012. szept. 1. 01:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
31%

Úristen!!Hogyan gondolkodhattok így az Édesanyátokról??? Én ezt nem értem. Amikor picik voltatok gondoskodott rólatok,felkelt hozzátok éjjel,megvigasztalt bennetek, Nektek meg teher most. Neki gondoljátok nem volt néha nehéz veletek????? Mégsem dobott félre, csak mert nyűg volt neki. Nyilván más korosztály, más felfogás,de az Édesanyátok!! Lelkiismeret furdalásotok lehet,mert van miért. Év elején halt meg az Apukám, néha azt éreztem, hogy sok, idegesítő,de nem bántottam volna meg ezzel. Most mindennél jobban szeretném, hogy itt legyen és inkább idegesítsen :(

Kérdező,Te féltékeny vagy a gyerekedre, ez tisztán látszik az írásodból. Én imádom, amikor anyukám kényezteti a kicsimet. Számomra ez boldogság. Egyébként a mamákat szokták mamának szólítani és az Édesanyákat, pedig Anyának. Igaza van Anyukádnak. Persze, ha nem magyarok vagytok, akkor lehet Mamázni az Anyukát.

Gondolom nem ezt a választ vártad,merthogy nem bólogatok, hogy igazad van,utáljuk együtt az Édesanyánkat. Lehet lepontozni.

Első válaszadó, no komment..... :(

2012. szept. 1. 09:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
0%

Azért csak felneveltek a szüleitek. Tudjátok azon gondolkozom, ha történne velük valami akkor a lelki ismeretetekkel, hogy az ördögbe számolnátok el?

Én úgy gondolom ez egy picit túl van lihegve. Miért nem szólíthatná Édesanyádat Mamának a gyermeked? Te az anyukája vagy. Itthon így szokás hívnia a gyereknek a anyukáját. Persze ez a ti döntésetek de akkor miért nem kérdezitek meg az édesanyátokat, hogy hogyan szeretné, hogy a gyereketek szólítsa?

Igen az én Anyukám is néha idegesít amikor mondja a tanácsait de én a következőt teszem. Meghallgatom és ha hasznos akkor megtartom ha nem akkor meg eleresztem a fülem mellett. Tetszik vagy sem ti az első válaszolóval együtt örökké azö kicsi lánya lesztek anyukátoknak.

Most gondoljatok bele nektek hogy esne, ha majd 20 év múlva a ti gyerekeitek csinálnák ugyan ezt? Már pedig az esély meg van, hiszen tőletek is ezt látják.

Én nagyon tudok csodálkozni, hogy egy Anya lánya közti kapcsolat hogyan tud ennyire tönkre menni.

Hát igen a Mamák Papák azért vannak, hogy a gyerkőcöket kényeztessék.

2012. szept. 1. 09:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
74%
Első vagyok. Sokáig toleráns voltam az anyukámmal szemben pedig mind két testvérem már évek óta nem beszél vele a stílusa miatt. Azt hiszem ezt megérteni csak azt tudja igazán akinek tényleg terhet kell viselnie az édesanyja viselkedése miatt. Menjek el édesanyámhoz és legyek megint boldogtalan? Veszekedjek folyamatosan a férjemmel és menjen tönkre a családom mert egyszerűen nem lehet megkérni rá az anyukámat, hogy ne mérgezze meg az életünket? Folyamatosan beszólogatott, egyetlen egyszer kértem meg, hogy 10 percre vigyázzon rá amíg MIATTA veszekedtünk a párommal és nem akartam, hogy a kicsi picit is részt vegyen benne. Erre 6 hónapos gyerekbe beletömött 2 virslit és kicsattant a szája, pedig elküldtem egy üveg bébiételt vele és állította hogy mindent úgy tesz ahogyan mondnom. Egész éjszaka sírt szegénykém a pocakja miatt az ügyeletre mentünk ahol engem úgy leszidtak, hogy egy olyan ember kezébe adom a gyerekemet aki virslit ad neki hogy elsírtam magamat mert nem hittem volna. Ráadásul csak azt mondta, hogy virslit kapott (utólag vallotta be mikor már indultunk az ügyeletre és felhívtam). Viszont később mikor sikerült kakilnia furcsa módon tele volt kukorica szemekkel a gyerek széklete. Én pedig semmit nem szóltam! Hogyan csattant ki a szája? még az ínye is véres volt az első 2 fogacskáinál. Azt mondta elesett. Elesett? könyörgöm! Még ülni sem tudott akkor. Természetesen ez után a párom őrjöngött, hogy én rá mertem bízni. De ki másra bíztam volna? Ha 20 év múlva én is rátelepszek a gyerekemre, szigorúan csak az ellenkezőjét fogom tenni annak amit mond, a párját folyamatosan fúrom a háta mögött és megjegyzéseket teszek előtte, megakadályozom 2x is az esküvőjét és kénytelen lesz titokban férjhez menni, a gyerekét véres szájjal fájó hassal adom vissza 10 perc után és össze-vissza hazudok neki, aztán folyamatosan váratlanul beállítok holott ingyen beszélünk telefonon és semmibe nem tartana előtte 10 perccel ideszólni, ráadásul ha idegen helyen vagyok folyamatosan megszégyenítem a feltűnési viszketegséggel a hozzátartozóimat és még egy sima bevásárlásnál is olyanokat mondok vadidegeneknek, hogy az engem elkísérő vörös a szégyentől és nem győz elnézést kérni a nevemben, és még nyíltan lesz pofám az általam folyamatosan a háta mögött szidalmazott vejemet első beszélgetésünk alkalmával mint egy óvodást leteremteni arról papolva hogy hogyan kell egy nővel bánnia holott a legérzékibb férfi és semmi gond nincs vele csak az anyám kinyírja idegileg és egyedül őt nem bírja már elviselni ahogyan az anyám környezetében 1 lélek sem... akkor mondom én, hogy én magam szeretném előre megkérni a lányomat, hogy biztosan rosszul esne akkor, de az ő érdekében könyörgöm, hogy zárjon ki az életéből! Mivel viszont ezeket látom magam körül nekem édesanyám egy nagy ellenpéldaként szolgál. Soha nem volt bizalmi kapcsolatunk csak sorra potyogtunk ki belőle 1 év különbséggel, hogy apámat megtartsa magának... Amikor meggyóntam neki valami szerelmi titkomat ő első alkalommal amikor összevesztünk mártírt játszva ment az édesapámhoz aki elvert érte, mert minden fiút tiltott körülöttem. 3 hónapja nem sírok! Évek óta anyám lelkét ápolgatom és próbálok csak azért mert az anyám tisztelettel bánni vele. Évek óta mégis eddig minden egyes éjszaka (terhességem alatt is) az ő hülyeségei miatt sírtam. 3 hónapja igazán boldog tudok lenni. Szerintem ha lenne esze inkább neki kéne lelkiismeret furdalásának lennie amiért ezt teszi a lányával (meg a többi emberrel). Nem volt egyszerű és elkezdtem 2 éve pszichológushoz járni és a legelején szeretett volna anyukámmal találkozni aki nem volt hajlandó megjelenni. Ezek után azt tanácsolta, hogy ha nem hajlandó változtatni szakítsam meg a kapcsolatot vele, mert most választanom kell, hogy vagy az édesanyám kedvében járok hogy boldoggá tegyem azt a megmaradt néhány évtizedét vagy a születendő (már megszületett) kislányom elől veszem el az egész gyerekkorát ami kihat az életére. Nem tudtam sosem haragudni igazán rá és sosem vesztem vele ennyire össze, hogy kikeljek magamból és tényleg végre ne keressen. Sajnálom, mert egyedül van, apám nem bírja elviselni. Én reménykedtem, hogy a kicsi megszületése után normalizálódni fog a helyzet, de csak rosszabb lett. Egyszerűen abban a helyzetben választanom kellett, hogy vagy őt pátyolgatom miközben felőröl vagy a férjemet a kislányommal. Döntöttem és bár nehéz nem gondolok rá csak marha ritkán és végre igazán van erőm a kislányom minden egyes pillanatait mosolyogva megélni. Édesanyám pedig nem beteg, dolgozó mentálisan ép nő! Egyszerűen csak nagyon önző és hisztérikus. 2 éve próbál rádöbbenteni az orvosom, hogy emelkedjek felül a lelkiismeretemen és furdaljon azért, hogy ha hagyom minden így menjen akkor a gyerekem kárára megy. Azzal példálózol, hogy ezt látja a gyerekem? Nem! Én látom hogy milyen NE legyek! És próbálok azért élni és a szerint lenni, hogy soha ne telepedjek rá a szeretteimre, ne viselkedjek hasonlóan és próbáljak egy boldog bizalmi harmonikus családot teremteni a kislányom köré ahová 20 év múlva is boldogan és szívesen fog hazalátogatni.
2012. szept. 1. 14:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
100%

Én maximálisan megértem a Kérdezőt is és az 1-es válaszolót is. A 3-asnak csak annyit mondanék, hogy az, aki nincs és nem is volt ilyen helyzetben, kapcsolatban az édesanyjával, továbbá NEM ilyen természet, annak fogalma SINCS, hogy milyen is ez. Én is hasonló szituban voltam/vagyok. A férjem nyitotta fel a szemem még a házasságunk elején, hogy tulajdonképpen én az anyum rabszolgája voltam az életem korábbi részében. Meghatározott mindent körülöttem, beleszólt, megmondott mindent, "tanács" köntösébe burkolt parancsokkal látott el mindig is, ami ha nem teljesült, jött a kritika, piszkálás, lelki terror és rám hatás. Sosem voltam elég jó neki, sosem lehetett igazam, csak neki és minden csak úgy, ahogy ő.... Úgyhogy kb 20 évnyi "harc" után gondolhatod milyen gyomorgörcs volt minden egyes találkozás előtt a gyomromban, s kérdeztem, hogy nna, vajon ma mit kapok megint, mibe köt bele..stb Egy állandó érzelmi hálóban voltam, amit nem tudtam, hogy hogyan lehetne jól kezelni és amiből jól lehetne kijönni.. És igem, ő is az a típus, aki mindenre és mindenkire ráakar telepedni, s megmondani a frankót, ossza a tanácsokat, amiket később számon is kér. Ha pedig nem úgy van/volt valami, ahogy ő azt elképzelte, akkor persze jön az idegtépő szúrkapiszka, döfködés, beszólás, véleményezés, ha pedig érzi, hogy végképp nem tud célt érni, akkor a pocskondiázás, sértegetés vagy jön a mártírkodás, önsajnálat és érzelmi zsarolás, másra való hatás. Nemrég egy rokonunk fogalmazott úgy, hogy anyum addig tud csak szeretni, amig az ő zenéjére táncolnak.. Hát igen... sajnos ez igaz... :(


Én 2 éve vagyok már házas, s 10 hónapja szültem. A terhességig elég jól tudtuk kezelni a kapcsolatunkat (hála a férjemnek és a 100km távolságnak), viszont a terhesség előrehaladtával kezdett (újra) elviselhetetlen lenni. Férjemmel szerencsére még nem volt konfliktus, de beszéltük, hogy ha nem szabunk határt anyumnak, akkor kettőnk közé fog állni. Úgyhogy finoman, s tényleg diplomatikusan megmondtuk neki, hogy örülünk az örömének, de ez a mi otthonunk, a mi kisfiúnk lesz és ha szükség lesz a tanácsára, kérdezünk majd..stb De nem...

Anyum akart volna a szülőszobában is bent lenni, majd pár hétre beköltözni hozzánk, hogy kedvére babázhasson, s megmutassa még azt is, hogy hogyan tegyük a cumisüveget a gyerek szájába...(mert ugye mi kis tapasztalatlanok vagyunk, ő meg a mindenttudó, aki 2 gyereket felnevelt már) Aztán ez nem igy alakult, mire ő úgy megsértődött, hogy majdnem minden kapcsolatot megszakított velünk. Közben persze emaileket írogatott, köpködő, karmoló, bicskanyitogató stílusban, aminek köszönhetően 2 hét után el is ment a tejem. 10 hónap alatt kb 4x találkoztunk és csak az elmúlt 2 hónapra tudom azt mondnai, hogy nornálisan beszél velem...

Nehéz időszakon vagyok túl, de sikerült azt a láthatatlan fonalat elszakítanom, amivel a szoknyájához láncolt korábban. És tudjátok mit mondok?? JOBB MOST.

Nyugodtabb vagyok és a élvezem, hogy nincs gyomorgörcsöm. Korábban talán úgy is fogalmaztam, hogy most vagyok először az életben "szabad". Nem félek már tőle, ha beszélünk, nem tud az asztal alá dumálni, nem kell feleslegesen magyarázkodnom neki, persze felidegesíteni feltud, de relatíve hamar túlteszem magam. (pl 3 hós volt a gyerek, amikor nyers, reszelt répát, mézzel és citrommal elkeverve akart volna adatni velem neki, vagy 6 hósan eperturmixot bolti 1,5-ös tejjel..) nna, és még sorolhatnám... hmm... :(


Úgyhogy kedves kérdező én csak azt tudom javasolni, hogy próbálj egy picit a sarkadra állni, s próbáld anyuddal meg értetni, hogy a gyereketek az a tietek és NEM neki lett szülve. Ami pedig a régi korokat illeti, csomó minden változott. Amit a mi gyerekkorunkban mi már ekkor és ekkor ehettünk, azt most a 21.században nem. Mások a zöldségek, növények összetétele, kezelése, ott a méznél a botulizmus veszélye, a bolti tej nem ugyanaz, mint 30 éve, a mostani 1,5-ös tej sem felel meg a régi felezett tejnek, akkoriban más kajákat ettünk, nem volt annyi E-szám sem, kvázi még az anyatej is másabb, mint 30-40 éve... Annakidején volt kb 1 kúp, amit használtak láz és fogfájásnál is, most majdnem mindenre van külön-külön és minimum 2-3 féle választék.. és sorolhatnám...


Ami az anyu vs mama dolgot illeti, ezen tényleg ne akadj ki. Ez tényleg igy van. Te anyu vagy anya leszel, a nagyik pedig a mamák, a nagypapák a papák... Ennyi.


Ami pedig a megsértődéseit illeti, próbáld külső szemlélőként nézni, lépj hátra picit...

Ledobja pl az ajándékaid a földre?? Legközelebb fogd meg és dobd ki a szemétbe... Nem kell?? Akkor ennyi.. Próbáld megmutatni neki, hogy érzelmileg ezek a gyerekes reakciói nincsenek rád hatással.. Ha látja majd, hogy "nevetsz" a dolgon és leszarod, legközelebb nem csinál ilyet. Vagy tesz mást, de azt is lepergeted, mint akit nem érdekel..

Ne engedd, hogy érzelmileg zsaroljon. Ezt sajnos ők nagyon tudják... Igazi kis ping-pong harc... Tudják magukat sajnáltatni és szinpadiasan szenvedni... jaaaaj... lemarad erről és erről.. még jó hogy... ezen ne is csodálkozzon, hisz TE vagy az, aki az első sorban ül, mint szülő. Ővé a 2.sorban a szék, mint nagyszülőé. Ami pedig a tanítását illeti... minden gyerek megtanul nyelni, gagyogni, megfogni egy tollat, feltérdelni, felállni, enni-inni stb Vele és veled vagy nélküle és nélküled. Ennyi.

Ne szállj ringbe ilyen piszlicsáré dolgokon, viszont, ha karmol, védd meg magad és ha van igazad. Ha pedig megsértődik, tegye. Ha pedig eldurvulna, mondd meg neki, hogy ha nem tetszik neki, nem kell jönni látogatóba, ha nem tud összhangban és csendben, normálisan és kölcsönös tisztelettel lenni feléd is, akkor se jöjjön, mert nincs erre most energiád, illetve a kirohanásait kezelni. Nagy lány vagy már, felnőtt ember és feleség, s már nem az ő picike lánya, mégha azt is hiszi..


uuh... bocsánat, hogy ennyire belelendültem..

remélem tudtam segíteni.

2012. szept. 2. 00:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
34%

Nekem csak annyi kérdésem lenne, hogy ti azért magatokba szoktatok néha nézni? Nem lehet, hogy azért ti sem vagytok tökéletesek és ti is úgy szoltok a másikhoz ahogy nem kellene?

Nekm jó a kapcsolatom édesanyámmal, de mi is néha összeszktunk veszni és vannak be beszólásdok mind a kéttőnk réstéről.

De ezeket nem lehet vagy csak az én hibámra vagy csak anyukám hibájára "kenni".

Néha én is észreveszem magamon(utólag) hogy bizony nem mindig úgy szólok ahogy kellene.

Igen tudom, hogy nem mindenkinek jó a viszonya az anyukájával.

De itt például senki nem kezdett el arról írni, hogy nem e benne van a hiba.

Tudjátok a kapcsolat megromlásához két ember kell. Én nem hinném, hogy csak Anyukák tehetnek erről, hogy a ti kapcsolatotok rossz.

Tudom, most le leszek pontozva. De olyan rövid az élet és annyira értelmetlen dolgokon tudnak az emberek összeveszni. Ez nem harc, higgyétek el, ha ti lesztek nagyszülők akkor a gyermekeitek szemében ti is nagyon idegesítőek lesztek. Nektek hogy esne, hogy ez miatt megszakítaná veletek a kapcsolatot? Hiába írjátok azt, hogy ti nem lesztek ilyenek. De ha nem ebben akkor másban bizony találhat valamit a gyermekeitek amibe "beleköthet" hogy ti miért vagytok rosszak.

Ne sértődjetek meg ez olyan zsíros kenyér effektusnak tűnik nekem. Amikor mind a két félnek valamilyen szinten igaza van de még sincs.

Kezdve, hogy ki Anya és ki Mama stb.

Tény nem ismerem a körülményeket, de azt se felegyétek el, ha ők az idősebb generációba tartoznak akkor ők azt a fajta nevelést kapták, hogy a felnőttnek mindig igaza van. A gyereknek meg nem, vagy csak ritkán. Ebből a szemléletből nagyon nehéz túllépni. Akár tetszik akár nem higgyétek el ti mindig az ő édesanyjaitok kicsi lánya fogtok maradni tök mindegy hány gyereketek van és hány évesek vagytok.

Csak az szomorít el, hogy hány olyan ember van aki össze tenné mind a két kezét, hogy Anyukája élhessen.

2012. szept. 2. 11:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
67%
1. vagyok. Én nem szeretném tovább bizonygatni azt a helyzetet amiben benne vagyok. nem szégyenlem magam mert nekem konkrétan nincs miért. Én őt sajnálom nagyon hogy biztos egyedül van, de nálunk az a helyzet hogy nem cipelhetem tovább ezt az egészet. Én elég érzékeny ember vagyok. A testvéreimnek meg sem fordul a fejébe, hogy mi lehet anyukánkkal még karácsonykor sem. tudom, hogy anya hibája hogy elkergette őket (ez családi ügy) de kb majdnem hajléktalanná tette a családjukat. Én először akkor borultam ki amikor az esküvőm előtt a hivatali ismerősével lemondatta az időpontunkat. ott álltam talpig fehérben és csak zokogtam. másfél milliót dobtunk ki azon a napon az ablakon mivel ő már a rokonok nagy részének (az ő rokonait) már értesítette előző nap. Sosem volt a férjemmel vitája. Mindig tisztelettel szóltunk hozzá. A kisbabám megszületése előtt folyamatosan könyörgött hogy költözzek hozzájuk, hagyjam el a férjemet mert a gyereknek az lenne a legjobb ha ő nevelné fel. Vagy akkor legyek egyedülálló anya csak ne vele mert neki nem tetszik a párom sokkal szebb férfit kaphatnék... Mikor náluk voltam látogatóban TERHESEN és megkínált almalével felöntötte vodkával, hatalmas pocakkal a jégen ,,véletlenül ellökött". De nem is érdekel én nem akarom ezeket felemlegetni magamban. Ma írt egy e-mailt, hogy rám gyújtja a házunkat, mert ha mi nem beszélünk vele akkor senkivel se beszéljünk... Azt hiszem a következő az lesz, hogy ha még 1x megfenyeget akkor feljelentem. Elég erős gyógyszereket kell szednem miatta mégis sikerült felidegesítenie. Nem értem egyszerűen. Ilyenkor folyton arra gondolok, hogy szerintem valami mentális baja lehet. Annyi apróság van és olyan sok mindent elnéztem már neki. Nem kerestem a kákán a csomót sosem! Elég beletörődöm és precíz ember vagyok aki elfogadja azt amit az élet nyújt neki. Nem szeretek veszekedni, nem szeretem az agresszív viselkedést. Sokat sírok, de nem vetem más szemére, hogy ,,miatta" teszem, mert én vagyok aki sír ez az én hibám. Nálunk soha nem volt kérdés, hogy segítsek-e neki mikor gyerek voltam. Mostam, főztem és takarítottam. terhesen is én vakartam ki a mocsokból a házát pedig most 45 éves! Nagyon jó kondiban van! Naponta edz és jár kozmetikushoz sűrűn. Olyan igazi fiatalos. Korán szült meg engem, tehát nincs huszonakárhány év közöttünk. Mondjon bárki bármit, de egy anya nem viselkedhet így. Csak a gyerek az akinek számolnia kell a tettei következményével? Csak a gyerek szidalmazható a bűnéért? Nagymamám aki 64 éves szinte legjobb barátnőm, tisztelem és neki is gyakran segítek a ház körül, de ő a betegségei miatt nehezebben mozog már. Mikor nála segítek mindig érzem a hálát rajta. Anyukám pedig természetesen a mai napig elvárja és utasít, hogy pl az egész 4emeletes hatalmas hodály házába ami tele van ablakokkal pucoljam körbe. És hogyan? ,,Kedden ráérsz egy ablakpucolásra vagy szerdára marad?" Nem szeretnék soha ilyen beteg lelkű nővé válni, de ha úgy alakul, hogy a kislányom nem szeretne majd velem találkozni anyám példáját látva el fogok gondolkozni azon, hogy mit teszek rosszul. Nekem életemben először van saját boldog családom ahol nem aláznak meg, ahol szeretetet érzek és nagyon szeretném megbecsülni. Sajnos ez az idilli állapot egyből összeomlik amint a saját anyám a közelünkbe ér. Az unokájának is unszimpatikus. Amint meglátja fél tőle pedig szép anyukám! Szerintem bánthatta amikor a szája kicsattant ,,valahogy" és megjegyezhette.
2012. szept. 2. 12:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:

Kedves 1-es. Próbáld a távolságot tartani és nem reagálni a fenyegetőzéseire. Persze azt csak Te tudod, hogy vajon csak a szája jár vagy képes-e megtenni? (pl házfelgyújtást)

Remélem nem. Ha pedig jobban elfajulnának a dolgok, szó szerint ne vedd fel a telót, ha hív, ne válaszolj emailre stb. Szerintem azért Téged támad már csak, mert a tesók közül Te voltál az egyetlen, akire hatással tudott lenni. Ha jól értettem a többieket már elüldözte. Sajnos anyud is az a típus, akinek kell egy "focilabda", akit rugdoshat és most csak Te vagy már, akivel ezt megteheti. Ő ezt élvezi, ennyi és mivel elveszítheti a játékszerét, ezért fenyeget.

Nagyon nagyon sajnálom, hogy ilyen az anyukád éshogy ilyenek történtek meg Veled, veletek. Én azt hiszem már az első húzásánál kezdtem volna távolságot tartani. Az esküvős sztoriért meg pláne! Mit képzel?? Hogy lehet valaki ilyen megáltalkodott és gonosz?? Nna, mindegy..

Ha 3 hónapja sikerült eltávolodnod Tőle, akkor kézzel-lábbal küzdj, hogy vissza ne álljon a "régi" rend, ahogy írtad.. Szerencsére nálunk azért nem ennyire rossz a helyzet, de szintén tartom a 2 lépést. Sajnálom én is anyumat, hogy ilyen, mert tudom, hogy a gyerekkora miatt és a későbbi rossz döntései, lépései miatt olyan most, amilyen. Viszont a sajnálat kevés és bárhogy is nőtt fel, változtatni rajta nem tudok, azt pedig nem engedem, hogy belemásszon totál az életünkbe és tönkretegye.


Bocsánat, hogy ilyet kérdezek, de a férjed, mint pasi, miért nem teszi oda magát és szükség esetén beszél a fejével vagy küldi el a francba?? Fenyegetni bárki tud, ti is...


6-os voltam.

2012. szept. 2. 14:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
71%
Csak azt tudnám, ha nem egy a véleményünk attól miért kell lepontozni a másikat?
2012. szept. 2. 15:45
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!