Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Leírnátok kb 14 hónapos...

Leírnátok kb 14 hónapos gyermeketek étrendjét? Mikor eszik? Mennyit? Mikor? Minden érdekel.

Figyelt kérdés
2012. szept. 2. 17:04
 1/7 anonim ***** válasza:
Kislányom 14,5 hónapos , 2 hete hagyta el a reggeli-estei szopizást ( 18 hetes kismama vagyok, gondolom emiatt egyik napróla másikra még a fejét is elfordította a cicitől) - azóta reggel ébredés után fél adag tápszert iszik meg, majd amíg én reggelizem rágcsál egy kiskiflit, vagy kalácsot-kuglófot , ill. eszik a joghurtomból is bőven. Reggeli után 2,5-3 órával van tízórai , ilyenkor 2 reszelt almát, vagy 1 nagyobb banánt, vagy kis szelet kenyeret felvágottal, vagy zabkását, vagy ha reggel nincs joghurt akkor azt egy dörmi macis piskótával... ebédelni lésőn szokott, olyan 3 óra körül, azt eszi amit mi, változó a mennyiség, van mikor önállóskodni akar, na akkor nem fogy nagy mennyiség, máskor etetem , és szép adagokat eszik. Délután 6-fél7 körül egy tejszelet, vagy krémtúró, vagy pogácsa stb... este 9kor 150ml tápszer, utána reggelig semmi.
2012. szept. 2. 17:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:

Kisfiam 13 hónapos de azért remélem nem baj ha leírom...

6 és 8 közt bármikor kelhet úgyhogy fix időpontok nincsenek. Reggeli ébredés után 240ml tápszer vagy tejpép.

Kb 1 óra múlva az én reggelimből is eszik nagyon változó mennyiségeket (ha müzli akkor 4-kanál, ha vajas kenyér felvágottal akkor 1 kis szeletet bevág, ha virsli akkor akár 4db-ot is befal)ezt nevezhetjük tízórainak. Ebédelni 11 és 13 óra között szokott, ha főzök akkor azt eszi ő is, ha nem akkor 1 nagy bébiételt. Uzsira babapuding vagy tejbegríz vagy gyümölcs vagy szendvics vagy ha úton vagyunk akkor babapiskóta. Vacsi nálunk korán van mert du. már nem hajlandó aludni úgyhogy nem sok idő telik el uzsitól. Szóval vacsi 240ml tejpép plusz 130ml tápszer. Ezzel nyugodtan alszik reggelig. Inni csak vizet vagy csecsemőteát szokott.

2012. szept. 2. 18:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:

Nem vitatkozni akarok de azért egy 14 hónapos elvileg már úgy étkezik,mint a szülők,van reggeli, egy kis gyümölcs,vagy keksz tízóraira uzsonnára ,ebéd,és vacsora,esetleg kap reggel este,tejet.Már nincs olyan hogy órára pontosan mindennap ugyanakkor eszik,legalábbis nálunk már 11-12 hónaposan sem volt.

Reggel tej mikor felkelt,kis reggeli (kenyér,felvágott,paradicsom stb,tejbegríz,tojásrántotta,péksütemény,bundáskenyér stb.)

Uzsonna valami kicsi ha éhes volt(keksz,kakaó,joghurt,gyümölcs stb)

Ebéd bármit amit főztem.Uzsonna ugyanaz mint a tízórai de csak akkor ha éhes volt.

Vacsora vagy ebédből maradt,vagy kenyér felvágott.

Lefekvés előtt kakaó/tej.

Ez volt kb 12-15 hónapos korában.

2012. szept. 2. 18:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
Ja és annyit eszik amennyit kíván abszolút nem néztem hogy mekkora mennyiség.
2012. szept. 2. 18:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:

Mivel össze vissza ébred nincsenek már fix időpontok, most fogzik így döbbenetesen keveset eszik.

Ébredés után tápszer 120 ml amúgy(nem fogzási időben) 180ml

Erre kb 1 órára reggeli ez 7:30-8 óráig valamikor, piritós 1 szelet, 2 virsli, vagy fél szelet bundáskenyér, vagy 1 szelet kenőmájassal, paradicsom, uborka 1-1 darab,mikor melyik.

Ezután ha mázlim van alszik, nem szokott tízóraizni, de ha mégis akkor szilvát 2-3 darabot, vagy 1 barack,alma,körte ilyesmi, de leginkább semmi, csak víz víz víz.

Ebéd 12-kor (ha nem aludt délelőtt) ez valami amit mi eszünk, bármi kivéve a gomba.

Ezután alvás. ha aludt délelőtt akkor csak 1-2 körül alszik, olyankor vagy kap tápszert elalvás előtt, vagy vmi harapni valót kekszet pl, vagy bulátát, esetleg joghurtot, de a tápszert jobban kultiválja, ekkor is 120ml eszik.

Ébredés után már nem eszik, vár a vacsoráig ami 18-kor szokott lenni: Ilyenkor, 1-2 szelet kenyeret eszik, téliszalámi, halkonzerv, sima szalámi, kenőmájas, sajt,sajt,sajt, zöldség, 1 szivecske joghurt. Ekkor sokat eszik, gondolom megéhezik, mert van hogy ebédre csak nyammog.

8-kor fürdetem, ezután eszik még 120 ml tápszert.

Alvás:-)

2012. szept. 2. 20:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
Utolsó vagyok: Délben csak akkor kap tápszert ha végképp nem akart ebédelni.
2012. szept. 2. 20:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
15 hónapos a kislányom,egy hónapja hagyta abba a szopizást.Reggelire tejpépet kap gyümölccsel,mivel a tápszert nem hajlandó elfogadni,tejet pedig még nem szeretnék neki adni.Tízórai gyümölcs,ebédre ugyanazt eszi amit mi.Uzsonnára krémtúró vagy joghurt.Vacsora ugyanaz mint nekünk:felvágott,lekváros kenyér,rántotta,virsli és hasonlók.Addig eszik,amíg éhes nem szoktam "méricskélni",bár szerintem elég jó evő.
2012. szept. 2. 21:38
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!