Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Lehet hogy a foga jön?

Lehet hogy a foga jön?

Figyelt kérdés
Kislányom ma 5 hónapos. Folyamatosan az ujjait rágja meg mindent a szájába gyömöszöl, nagyon nyálzik, és mostanában nagyon nyűgös is! 6 hetes kora óta átalussza az éjszakákat, de mostanában nagyon nyugtalanul alszik van hogy felsír. A védőnő azt mondja ez nem a fogától van, mert minden gyerek a szájába veszi a kezét, és nyálzik, és különben is 6 hónapos kora előtt nem jöhet a foga még. Meg azt mondta ha a foga jönne, akkor hőemelkedése lenne, meg hasmenése. Ezek szerint akkor tényleg nem a foga?? Pedig az ínye elég kemény!
2012. szept. 3. 09:37
 1/4 anonim ***** válasza:

Nem értek egyet a védőnőddel. A lányom első foga kerek 4 hónapos korában bújt ki, rá 5 napra a második. Szerencsére Ő az a típus, aki jól viseli a fogzást, így annyiból láttam csak, hogy többet van a keze a szájában meg a játékai is és kicsit nyűgösebb volt. Se láz, se hasmenés és még a nyál mennyisége is minimális volt (szinte semmi). Gyereke válogatja. Van, akit jobban és van, akit kevésbé visel meg a fogzás. Én szerencsésnek mondhatom magunkat, lehet, hogy Te is :)

Amúgy pont kb. egy héttel előtte volt nálunk a gyerekorvosunk, akitől megkérdeztem, hogy jöhet e a foga, mert én úgy érzem, hogy jön, amire Ő egyértelmű "Ááá, neeem, még semmi jele nincs" választ adott :) Hát nesze nekünk, nekem lett igazam :D

2012. szept. 3. 10:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

Szerintem meg a foga jön kisfiammal ugyan ez volt meg van is 13 án lesz 5 hónapos és az alsó 2 foga áttört.Az bizony fogacska lesz nézd meg az ínyét ha fehéres akkor a foga.

Vegyél neki Dentinox fogíny gél a patikába és azzal kend be neki naponta 3x lehet és nem fog neki fájni.

2012. szept. 3. 11:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
Én úgy tudom, vannak gyerekek, akiknél hamarabb kezdődik a fogzás! De az enyém is ilyen volt 4 hónaposan, de az első fogak csak 8 hónaposan nőttek ki, nagyon megszenvedtünk vele! Doki azt mondta, nem is baj, mert ez azt jelenti, hogy erős a fogínye! Állítólag (és ezt úgy hallottam, nem kell megszólni ezért), akinek hamar kijön a foga, annak gyengécske a fogínye! Barátnőm kisfiának 4 hónaposan már kezdtek nőni, de szinte meg sem érezte, nem sírt, semmi! Az enyém még álmában is sokszor felsírt!
2012. szept. 3. 13:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
Nálunk ugyanez, mint az előzőnél, 4 hónaposan már ment a nyálzás, és az ököl tömködés, de 9-10 hónaposan lett csak az első foga meg, én is kérdeztem már előtte az orvost, és mondta hogy még nem a foga, neki lett igaza. :) Most 16 hónapos, és sorban jönnek a fogak, de mindegyikkel rendesen megküzdünk, most érkezik még csak az 5-dik, úgyhogy nem sieti el. :)
2012. szept. 3. 14:25
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!