Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Ti, hogy reszelitek le a...

Ti, hogy reszelitek le a babakekszet?

Figyelt kérdés
Egy felet adok neki a gyümölcspüréjébe. Az almareszelőn elég macerás lereszelni..
2012. szept. 3. 09:52
 1/7 anonim ***** válasza:
Én rendes konyhai sajtreszelőn szoktam.
2012. szept. 3. 09:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:

En konyhai mixerrel soktam osszetorni. A mixerunknek van egy olyan "feje" ami penge alaku. En ezzel szoktam a kekszet meg a diot is osszetorni. A kekszet 8-as fokozaton 10 percig es kb. felidoben megallitom es jol megrazogatom. Ha 15 percre allitom a 8-as fokozatot akkor olyan lesz mint a porcukor, tul poros allagu, ha 10 percre allitom akkor az pont jo babaknak. En mindig nagyobb adagot keszitettem el es legmentes uvegbe taroltam a konyhaszekrenybe. Igy mindig kanalaztam belolle ha kellett.

Ugyan igy kezitettem el a babarizst is, hogy ne mindig kekszet kapjon. A babarizs inkabb zoldsegek/fozelekek surusitesere volt nagyon jo. Megfoztem a rizst, kiszaritottam majd porra tortem a mixerrel (kiszaritas sutobe 160 fokon legkeveres masfel oran keresztul szetteritve egy tepsiben, utanna meg hagyni kicsit meg allni a konyhaba letakarva 2-3 orat). Ezt mar 15 percig kell nyomatni 8-as fokozaton, hogy jo por allagu legyen. Ha forro vizet adsz hozza akkor kidagad es nagyon jo surusiteni a babaknak. En fozeskor csinaltam egy sima adagot es csinaltam egy olaszos izut. Amikor fott a rizs beletettem egy kaveskanal olasz fuszerkevereket (ezek sima zoldfuszerek) ettol nagyon finom lett es amikor surusitettem a fozelekeknek nagyon jo izuk volt nem voltak olyan semmi izuek. A kisfiam imadta igy a tokot ezzel az olaszos rizzsel. Gondoltam leirom, otletkent.

2012. szept. 3. 10:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
közepes méretű márványmozsárban zúztam össze, kb. egy perc alatt finom lett az állaga
2012. szept. 3. 10:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
Beteszed egy zacskóba, és bármivel, akársodró fával porrá töröd.
2012. szept. 3. 10:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
Én berakom a kekszet a pépjébe, így az 1 perc alatt megpuhul és össze lehet turmixolni.
2012. szept. 3. 11:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
zacskóba tettem és hús klopfolóval összetörtem
2012. szept. 3. 11:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
az ujjaimmal feldarabolom es a gyumolcsbe teszem, elazik 1 perc alatt es osszekeverem. az elso gyereknel en is sokat reszeltem, turmixoltam, de ezt tenyleg felesleges...
2012. szept. 3. 14:09
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!