Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Hogyan neveljünk egy ilyen...

Hogyan neveljünk egy ilyen akaratos gyereket? Hogy lehetne kezelni őt?

Figyelt kérdés

Első gyerek, most 7 hónapos. Állítólag az átlagnál akaratosabb, élénkebb, kitartóbb, és intelligensebb. Pl.: a fejébe veszi, hogy meg akarja rágcsálni az olvasólámpát az éjjeliszekrényen. Elteszem őt jó messzire és adok neki egy játékot. Rá se hederít, fogja magát, visszamegy, és újra letámadja a lámpát. Megint elteszem, játékot adok, visszamegy... ezt 4-5x egymás után eljátsszuk, mire átviszem őt a másik szobába a játszószőnyegre. Erre elkezd őrülten hisztizni, és már indul is vissza...

Hogyan lehet egy ilyen természetű gyereket kezelni, hogy később ne legyen renitens? Ez a lámpás eset még apróság, de előre félek, mi lesz később... Ha valamit a fejébe vesz, egyszerűen nem lehet kiverni belőle, nem az, hogy adok neki egy másik játékot és szent a béke. Elképesztő hisztiket tud kivágni, ha nem rágcsálhat meg valamit, vagy nem az van, amit ő szeretne. Mit lehet ezzel csinálni?



2012. szept. 3. 11:00
 1/6 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem a legjobb, amit tehetsz, hogy soha nem engedsz a hisztinek. Ne tanulja meg, hogy hisztivel könnyen elérhet dolgokat.


Az, ha valaki akaratos, makacs, még a javára is válhat, mert később ez kitartássá fejlődhet.

2012. szept. 3. 11:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
83%
Kitartás. :-) Ne akard kinevelni belőle, mert az életben ez viszi előre. Az enyém is ilyen volt, mindig attól tartottam, hogy kinevelem belőle, mert hasonló dolgokat produkált kicsiként, mint a Tiéd. Aztán olvastam, hogy nem lehet kinevelni. A kicsim pont ilyen, most 1 éves, biza hisztizik, ha valamit tiltok. Vannak dolgok, amit tiltani kell, de én ott hagyom vagy beteszem a kiságyba. Ha nem vagy ott, nincs kinek műsorozni. Egyébként a gyermekorvosunkkal beszéltem erről, aki szerint ez az egy megoldás létezik. Nálunk bejött. A nagylányomnál van akarat, de kezelhető. A kicsinél meg kialakulóban. Sajna, ez türelem játék.
2012. szept. 3. 11:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
83%

Ilyen az alaptermészete, de ez nem baj, mert hasznára válik majd az életben. Teljesen megváltoztatni nem tudod, de sokat finomíthatsz rajta. Ne engedj. Nem könnyű, mindig következetesnek lenni, de ha kitartó vagy, megtanulja, ha anya azt mondja nem, az akkor is nem,ha a feje tetejére áll. Előbb-utóbb rájön, hogy felesleges erre energiát vesztegetni. Ha azonban most engedsz neki, akkor később nem fogsz vele bírni. A szomszéd kisfiúval ez a helyzet. A szülei nem voltak türelmesek, mindent ráhagytak, csak nehogy hisztizzen. Még nincs 2,5 éves, de nem bírnak vele. Babakocsi nélkül sehova nem lehet elvinni, mert elszalad, rá se hederít a szüleire. Otthon azt csinál, amit akar, TV-t kapcsolgat, hűtőt nyitogat, tejet kiönti a földre, 5 FT-okat dobál ki a levélszekrényen, stb, mert éppen ahhoz van kedve.

Úgy csinálj mindent ahogy eddig. Az én fiam is akaratos, de időben sikerült elkapni, és most már szót fogad. Hisztizni hisztizik persze, most van a dackorszaka, de ez egészen kezelhető. Nekem is bevált a módszer, amit te alkalmazol, szerintem neked is be fog, csak tarts ki. Nem könnyű, de meglesz az eredménye.

2012. szept. 3. 11:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:
Szóval ne engedjem neki, amit nem lehet, oké. Nyilván nem hagyom, hogy megrágja a lámpát, pl. De nagyon brutális hisztiket tud ám levágni. Ha beteszem az ágyába és ott hagyom, az lenne akkor a jó megoldás? Őrjöng, szó szerint őrjöng, ha nem az van, amit ő akar. Mert másfelől meg ott van az, hogy ne hagyjuk sírni. Ez esetben mégis csak hagyjam? Mi csak az ő javát akarjuk (meg persze a sajátunkat is, hogy ne legyen pár év múlva egy közveszélyes gyerekünk), de mi szolgálja vajon mindenki javát? Akkor tehát az, ha nem engedünk a 48-ból, minden hiszti ellenére sem?
2012. szept. 3. 15:15
 5/6 anonim ***** válasza:
100%
3-as vagyok. Ne engedjük sírni, ez oké, pl, ha az altatással küzdötök. Ha brutál hisztit vágott le, én a fiamat betettem a kiságyba, mert ott nem tehetett kárt magában. Odaültem az ágy elé, hogy lásson, és halkan duruzsoltam neki. Előbb-utóbb meghallotta, megnyugodott, akkor kijött, volt nagy összeölelkezés, és mehettünk játszani. Nem akarlak elkeseríteni, de a kétéves dackorszak során megmutatják a gyerekek a szülőknek, hol lakik a magyarok istene. Az én fiam ebben leledzik éppen, hát felköthetem a gatyámat, ha ráncba akarom szedni.
2012. szept. 3. 20:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim válasza:
állits sarokba ahány éves annyi percre és akárhányszor kijön visszarakod soha nem felejtem el én elöszőr 14-szer raktam vissza
2012. okt. 15. 11:51
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!