Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » A Klacidot (szuszpenzió) bele...

A Klacidot (szuszpenzió) bele lehet tenni valamibe (tea/tejital)?

Figyelt kérdés
1,5 éves fiam nem hajlandó meginni. Ha kis tápszerbe, teába beletenném van rá esély, hogy nem veszi észre? Egyáltalán elvegyülne benne/természetesen a kész szuszpenziót tenném bele!:)/? Valaki adta már így?
2012. szept. 3. 16:22
 1/8 anonim ***** válasza:

nem tudom mi ez amit írsz,valami antibiotikum?

Az én lányom a teából simán kiérezte az ízét,és nem itta meg,feleslegesen erőlködtem.Szerintem a Te gyerkőcöd se fogja ,de azért egy próbát megér. Én úgy adtam neki,hogy lefoglaltam pl.a telefonomban a róla készült videót/képeket nagyon szerette ezért ritkán mutattam csak neki,és ilyenkor annyira figyelt a telefonra hogy bele tudtam nyomni a szájába és lenyelte és utána nem volt ordítás percekig.

2012. szept. 3. 16:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:

Az én kislányom is kapott Klacidot(tüdőgyulladásra),ő se akarta bevenni.De ehhez egy fecskendőféle van azzal kell beadni.Mivel muszáj volt neki beadni mi leszoktuk fogni én meg belenyomtam a szájába.Drasztikusan hangzik de mivel nem akartam hogy kórház legyen a vége más megoldás nem volt.

Szerintem ne keverd bele semmibe,úgy nem biztos hogy használna neki.De esetleg kérdezd meg a védőnődet.

2012. szept. 3. 17:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:
Antibiotikum. A tejitalból kiérezte..., lefogást is kénytelenek voltunk kipróbálni, a fele mellé ment, a másik felét kiköpte... Nem tudom úgy elterelni a figyelmét, hogy olyat csináljon közben amit nem akar...és ezt nagyon nem akarja meginni. Ha meglátja már akkor kirázza a hideg!:(
2012. szept. 3. 17:55
 4/8 anonim ***** válasza:

2.vagyok

Ismerős. Az én kislányom is már előre menekült mikor meglátta.

2012. szept. 3. 17:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:

Az én fiam is kapott, az ő figyelmét sem lehetett elterelni semmivel, mert ez egy nagyon keserű vacak. Ő kiütéses is lett tőle, így fel is függesztettük a 2. adag után.

Volt még egy antibiotikum (zinnat), ami nagyon keserű volt, azt sem vette be, visszavittem, írtak fel injekciót helyette (zinacef), 10-et kapott, hörghurutra.

Esetleg hívd fel a dokit holnap, hogy nincs-e valami más antibiotikum, aminek jobb az íze és a betegségre jó lenne, mert ezt nem tudjátok beadni. Általában ugyanolyan hatóanyaggal többféle gyógyszer is van.

2012. szept. 3. 22:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
Fú, a Klacid tényleg rettenet ízű! Nem irigyellek. Az én fiam még a jó ízű gyógyszert se hajlandó bevenni, nem tudom mi lenne, ha egyszer igazán beteg lenne...
2012. szept. 3. 23:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:

Huhh az én lányom is Zinnat allergiás! Azt még ki is hányta :(

Ha tényleg nem issza meg,lehet kérni másikat is.Általában van,nekünk is írtak a Zinnat helyett másikat,csak 2x olyan drága volt,de nem érdekelt.

2012. szept. 4. 11:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:
Megoldottam...! Lefogtam a kezét, felét benyomtam az adagolóval a szájába utána gyorsan kakaóivás és jöhetett a másik fele. Az esti adagnál már szerencsére nem volt akkora harc csak a "ráhangolódás" volt nehéz. A második adagnál már tudta, hogy rögtön inni kell a kakaót és a kezét sem kellett lefogni! Hát azért nem lesz a szívünkcsücske ez a gyógyszer...
2012. szept. 4. 23:40

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!