Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Mit tegyek, ha már nem bírom...

Mit tegyek, ha már nem bírom cérnával, hogy a két gyerkőcöm minden nap folyamatosan nyüszít?

Figyelt kérdés

A nagy 2 és fél éves, a pici 7 hónapos.

A kisebbik folyamatosan sír valamiért.Most tanul állni, mindenben felkapaszkodik, esik-kel folyamatosan, a nagy is gyakran rásegít.Illetve bármi kudarc éri egyből sír.Ha a pici nyüszít, a nagy is rákezd, illetve a nagyobbik amúgy is rendkívül hisztzős fajta.Gyakorlatilag folyamatosan hisztéria van a lakásban, gyakran fáj már a fejem, nem tudom, hogy ez miatt-e, de hogyan lehetne kibírni?


2012. szept. 4. 11:50
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
71%
Kitartás! Próbálj kicsit kikapcsolódni. Nincs valaki akire rábízhatnád öket 1 órácskára. Az is elég ha csak elmész céltalanul sétálni, csak ne velük légy. Ez ilyen időszak. Kb fél év és picit jobb lesz.
2012. szept. 4. 11:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 A kérdező kommentje:
Még ismerősök se nagyon vannak a környéken, nemhogy rokon, vagy nagyszülő.Mindenki nagyon messze van, senki segítségét nem tudom kérni, még a férjemét se.Akkor ér haza a munkából, mikor a gyerekek lefekvésre készen vannak.Ez így gyakran elég idegtépő:S
2012. szept. 4. 12:01
 3/15 anonim ***** válasza:
28%

Add oda olyannak őket, akinek nem lehet gyereke. Ő biztosan nagyon örülne egy kis hisztinek a lakásában. Azért hisztisek, mert át veszik tőled az idegességet. Gondolom ordibálsz is a csepp gyerekekkel, hogy hagyják már abba! Soha nem értettem, miért teher a gyerek a szülőnek. Nekem is van. Nyugodt természet vagyok, mindig mosolygok, ezt veszi át a gyerek és ő is mindig mosolyog, vigyorog. Tényleg csak akkor sír ha fáj valamije.

Szereld fel a 2 gyereket és magadat ennivalóval, innivalóval, 1-2 váltórucival és irány kirándulni egyet! Most amíg gyönyörű idő van! Főzni kell, mosogatni, takarítani??? Nem, nem kell!!! A fene ott egye meg 1 napra. Senki nem hal bele ha egy nap nincs főtt kaja és szalad a lakás. Kapcsolódjatok ki együtt!

Na lehet lepontozni! :)

2012. szept. 4. 12:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 anonim ***** válasza:
79%
Nem igazán értek egyet az előzővel, neked biztos nem volt olyan hogy akármit csinálsz semmi se jó a gyereknek. Az igaz, hogy a gyerekek megérzik, ha az ember ideges, és én is próbálok nyugodt maradni, de van egy határ amikor elszakad a cérna, segítség nélkül pedig nagyon nehéz, én tudom, mert nekem sincs. A kérdezőnek csak annyit tudok mondani, hogy ezt az időszakot túl kell élni, nekem ugyan egy kisfiam van, de ha rossza napunk van megpróbálok úgy állni a dolgokhoz, hogy ennek a napnak is vége lesz egyszer, és holnap talán jobb lesz, és a csavargás az néha segít.
2012. szept. 4. 12:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 anonim ***** válasza:
77%

Még ha nincs is segítséged, ahogy írod, a saját és a családod hosszú távú érdeke szerintem mégiscsak az lenne, hogy legyen saját magadra is egy kis időd. Este ha hazaér a férjed, gondolom, már alszanak a gyerekek, menj el sétálni vagy futni, levegőzni, lazulni egy fél órára. Vagy csak beülni a fürdőkádba egy jó könyvvel vagy magazinnal egy jó fürdőre. Engem ez töltött fel. A nagyobbik gyerek ennyi idősen már nyugodtan mehetne gyerektársaságba, pl. játszóházba vagy családi napközibe, ahol pár órára ott lehet hagyni, ő meg játszik egy jót.

Szerintem nem kell túlmisztifikálni, de tényleg van abban igazság, hogy ha tapuntható a feszültség, az átterjed a gyerekekre, ők is nyugtalanabbak, nyűgösebbek lesznek, esetleg rosszabbul alszanak. A férjed nem tudna néha kivenni 1-1 nap szabit vagy hamarabb eljönni a munkából és neked besegíteni vagy téged teherementesíteni. Gondolom, nem magadnak szültesd a 2 gyereket, hanem neki is. Ő hogyan veszi ki a részét a családi életből és a gyereknevelésből, ha soha nem is találkozik velük??

2012. szept. 4. 13:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 A kérdező kommentje:

Kedves második válaszoló, írtam én olyant, hogy teher a gyerek?????????(mellékesen megjegyzem, hogy az ilyen szuperanyukáktól áll fel a hátamon a szőr, mint amilyen Te vagy)

Az első pár soroddal nem értek egyet ennek ellenére zöld jellel megköszöntem a Te válaszodat is,mert valóban csak az segít, ha kint sétálunk, vagy játszótéren vagyunk, de ez napi 3 óra, a maradékot a lakásban töltjük, na ez az az idő ami elviselhetetlen olykor...Elviheted 3 napra a gyerekeimet, majd meglátjuk mennyire tudsz nyugodt maradni:DDD Sőt elég ha a nagyobbikat elviszed, aztán megbeszéljük a dolgokat.:DEzelőtt két héttel még nekem is birka türelmem volt, két hete kezdődtek a problémák.Na a két hét alatt előfordult a kiabálás párszor, nem tagadom, de amíg csak a naggyal volt nehéz dolgom nálam sem szakadt a cérna.A kettő már azért sok néha egy idő után.Leszögezem még egyszer, nem a gyerek sok, hanem a sok sírás.

2012. szept. 4. 13:31
 7/15 A kérdező kommentje:
Hétköznap sehogy nem veszi ki apa a részét, hétvégén játszik velük, de akkor is gyakran dolgozik.Reggel 6-kor indul a nap , este 11-kor alszik el a nagyobb is, éjjel 3-4 alkalommal kelek összesen a két gyerekhez, átlagosan négy óra alvás jut, és néha egy napközben, ha egyszerre alszanak.Szóval annyira fáradt vagyok, hogy este 11-kor úgy esek be az ágyba.A meleg fürdő tényleg jó, az az idő csak az enyém:)De amikor napközben feszült vagyok, akkor a fürdőzést nem tudom megoldani, sőt semmit ami csak rólam szól.Tudom, hogy pár hónap és jobb lesz, most tűnik úgy, hogy sohasem lesz vége...
2012. szept. 4. 13:38
 8/15 anonim ***** válasza:
71%
Vígasztald magad azzal, hogy ez egy átmeneti időszak és lesz jobb. Nálunk ez vált be.
2012. szept. 4. 13:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 anonim ***** válasza:
55%

5. voltam.

Köszönöm a lepontozást!


Szerintem ki fogsz így purcanni, ha nem kapsz segítséget és ennyire ki vagy borulva, de te tudod, a te életed.

2012. szept. 4. 23:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 A kérdező kommentje:

Kedves 5.válaszoló, nem én pontoztalak le:(

Abban bízok, hogy mikor már kipurcannák megváltozik minden...

A fizikai része annyira nem is érdekel, persze nehéz mindent egyedül csinálni, gyakran nem is tudok megbírkózni minden feladatommal, tényleg inkább ezeket a nyüszítős napokat nem tudom mindig elviselni.Majd amikor a pici is már ügyesen megy,nem lesz annyi baleset, a nagyobb is értelmesebb lesz picit, talán akkor eljön az én időm is:)

2012. szept. 5. 07:12
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!