Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Hogyan töltitek el napjaitokat...

Hogyan töltitek el napjaitokat 20 hó körüli gyermekeitekkel?

Figyelt kérdés
Miket tanítotok már nekik?Esetleg miket tudnak már?
2012. szept. 4. 13:44
 1/6 anonim ***** válasza:
Mi sokat zsírkrétázunk, gyurmázunk, minden este mesekönyvet lapozgatunk, sok gyerek zenét hallgatunk, Játszva, de szinte egész nap tanulunk, állatok nevét, hangját, színeket, számokat is, például amikor lépcsőn megyünk fel, mindig számolunk tízig, már magától tudja, hogy a kettő után három következik, utána négy, öt... Szóval nem erőltetek semmit, de mindig kérdez, anya ez mi, ez mi. Most kezdtük a bilizést is, egyelőre nagyon jól megy. Rövid mondókákat mondunk, a játszótéren is ha például homokozik, mindig úgy mondom neki, hogy hozd ide anyának a zöld lapátot, piros vödröt és nagyon ügyesen kiválasztja a sok játék közül.
2012. szept. 4. 13:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 Bogyo110 ***** válasza:
19 hós kislányomat szinte semmi sem köti le sokáig .De én aktivan próbálkozok,ahogy az első is irta játszva tanulunk ,ő még csak most kezdi a szavakat kiejteni ,szeret rajzolni fa füzőgetőssel játszani kirakozni, motorozni, mindenre felmászni.Sokat vagyunk a játszótéren homokozik hintázik!Felismeri az alap szineket a formákat ,egyedül eszik kivéve a levest,most keztük a pelusról leszokást szintén jól haladunk mi is!Hát kb ennyi Ja és a hiszti korszakunkat is most éljük teljes mértékben! :-)
2012. szept. 4. 14:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:

Hát akkor ti nagyon ügyesek vagytok:)

Az én fiam 21 hós, de még nem beszél.Mond szavakat ,de még nem igazán tisztán,a végét elharapja.

A könyvek még nem igazán érdeklik,csak egy az pedig a Thomas :)

Gyurmát,zsírkrétát még nem mertem venni neki,mert féltem,hogy megeszi.

Igazából első gyermek és a környezetünkben sincs kisgyerek,úgyhogy nem is nagyon tudom miket lehet már az ilyen korosztálynak tanítani és hogyan.Persze én is a játékokat úgy nevezem meg,hogy közben mondom a színűket is,meg számoljuk az autókat,,de szeretnék még sokkal több mindent is tanítani gyermekemnek.Az az igazság,hogy nem is nagyon volt időm sokat foglalkozni vele eddig,de most már sokkal több időnk jut egymásra.Ezt szeretném kihasználni hasznosan és ezért ötleteket várnék,hogyan lehet tanítva játszani,Mondjuk,amik otthon is beváltak.És persze minden gyerek más,az enyém nagyon energikus,nem nyugodt,úgyhogy meséskönyvet nyugodtan ülve nem nagyon tudunk lapozgatni :)

2012. szept. 4. 14:11
 4/6 anonim ***** válasza:

Hasonlóan telnek a napjaink, mint az elsőnek, akár én is írhattam volna! Viszont a szobatisztaság még várat magára, egyelőre ott tartunk, hogy a kisfiam jelzi, amikor "végzett", de előre még nem szól.:) 3 hete indult el önállóan, most már sokkal többet jár, mint mászik. Kb három hónapja 2-3 szavas mondatokban beszél, erre viszont büszke vagyok, de ez sem az én érdemem, mint ahogy az sem a mi hibánk, hogy csak most tanult meg járni.:)))

20 hónapos, de 12 héttel hamarabb született, így korrigáltan 17 hós korababa.

2012. szept. 4. 14:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
100%
19 hónapos a kisfiam. Nagyjából mi is ott tartunk ahol az első hozzászólók. Ő is mindent kérdez, hogy "mi ez". Az agya mint a szivacs. . Ő is energikus, nem érdeklik a könyvek, max. 1 perc és már megy is. Rengeteget mondókáztam neki folyamatosan mondtam, még akkor is amikor látszólag nem figyelt. kb. 2 hete kezdte el mondogatni magától a verseket, mondókákat, egy-két szót belőle amire emlékezett. Ezen felbuzdulva, folyamatosan tanítgatom, már közel 10 verset tud. (persze nem perfect, sokat kell segíteni, de nagyon büszke vagyok rá. ):) 5-6 szavas mondatokban is beszél, de azért nem folyamatosan, csak ha úgy tartja kedve. Rajzolni ő is szeret, de az sem köti le sokáig inkább azt szereti nézni ha én "alkotok" neki. Kedves kérdező vegyél neki mágnestáblát, azt nem tudja megenni és összekenni sem magát, sem a falat! :) Én úgy "tanítom", hogy folyamatosan kérdezek és beszélek, mesélek neki. Nálunk ez vált be. pl. "Hol a piros autó? Nem látom, megkeresnéd nekem?" Eleinte hozott mindent csak piros autót nem, de aztán együtt megkerestük és szépen lassan rögzült neki minden. Imád bújócskázni a lakásban. (ezt én is nagyon élvezem) :)) Az esti mese nálunk az aznapi események felelevenítése. Most már ott tartunk, hogy nem én mondom el mit csinált aznap, hanem ő tart élménybeszámolót. :))Megtanítottuk köszönni, mindenkinek köszön illedelmesen. (persze nincs mindig kedv)Megköszöni az ebédet, ha hoz valamit úgy adja oda hogy: "Tessék anya", vagy "köszönöm anya". Ezek apróságok, de annyira büszkévé tesznek. Imád szaladgálni velem kézen fogva. Bilizni most kezdtünk, mi is jól haladunk.
2012. szept. 6. 13:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen a válaszokat.Nagyon tartalmasak és hasznosak.Köszönöm.
2012. szept. 6. 15:40

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!