Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Van akinek egy éves babája...

Van akinek egy éves babája vagy már elmúlt, és csak bébiételt hajlandó enni?

Figyelt kérdés

Akinek idősebb, mint 1 év, milyen bébiételt vesz?

Én csak 12 hósig találtam. Az is elegendő pl. 18 hósnak?

Bár remélem hamar átállunk a főttkajára, de akármivel próbálkozok, szinte mindig kudarc... :(

Tojásleves, almaleves, tejfölös paszulyleves.. ezeket megeszi kenyérrel. De hiába főzök krumplit, zöldségeket hússal, paradicsommártással... semmi...

A bébiételeknek nagyon jó illatuk van, de semmi ízük..

ha én nem fűszerezem.. nincs olyan illata...



2012. szept. 4. 14:29
 1/6 anonim ***** válasza:
Mi anno ezeket vettük: [link] és [link] és [link] 1-3 évesig.
2012. szept. 4. 14:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:

Szia!

Hasonló cipőben járunk mi is...

Amikor elkezdtem a hozzátáplálást, lelkesen pepecseltem. 2-3 hónapig szépen ette, amiket csináltam neki(üvegeset nagyon ritkán kapott).Aztán egyik napról a másikra nem fogadta el, amit csináltam, csak az üvegeset...

Most 15 hónapos, szerencsére egyre több mindent megeszik(amióta ehet a mi kajánkból is), amit én főzök, de még mindég kap üvegeset is.

Az új ízeket nehezen fogadja...

Ha üvegeset eszik, utána kap még gyümölcsöt is, vagy kiflit rágcsálni,de van, hogy nem kér már semmit.

Mindig azt mondtam a férjemnek, hogy a mi fiúnk négykézláb (későn indult el) fog menni az oviba, és vinni fogja magával az üveges bébiételt, mert mást nem lesz hajlandó megenni még 3 évesen sem :)

Szóval fogalmam sincs, mit lehetne csinálni. Néha már nagyon el vagyok keseredve...

Volt aki azt mondta, hogy éheztessem,akkor tuti megeszik mindent...

2012. szept. 4. 14:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
Miért nem fűszerezed? Fokhagymát főve már 8 hónaposan kaphat , pici jó minőségű só még kell is. Zöld fűszerek is mehetnek.Tuti nem etetném üvegessel...
2012. szept. 4. 15:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
1-es vagyok. Próbálkozhatsz otthon elkészíteni a gyerekek számára népszerűbb ételeket, mint pl. a milánói és egyéb tésztafélék (nudli, gombóc), aztán majd az "egészségesebbeket" is bevezetheted. Esetleg segíthet egy családi összejövetel is, ahol mindenki eszik az ételből, hátha akkor nagyobb kedvvel fog hozzá, ha sokan ugyanazt eszik.
2012. szept. 4. 15:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
Unokahugom majdnem 2,5 éves koráig csak azt volt hajlandó megenni. Pedig sógornőm főzött neki rendszeresen, mindent próbált, mégsem kellett. Üvegesből is 2 félét evett meg, a brokkolit és nagy ritkán a sütőtököt. Aztán a bölcsiben kicsit javult, de most lesz 7 éves, a mai napig nagyon rossz étvágyú gyerek.
2012. szept. 4. 16:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
A kisfiam 16-17 hónapos koráig evett bébiételt. Kenyeret, felvágottat, sajtot, tejtermékeket, kakaót már akkor is, de a mi általunk főzött étel sosem kellett neki. Aztán ez idő tájt elkezdte kóstolni a mi ételeinket, rájött, hogy az is finom, így nem vettünk több bébiételt, azt ette amit mi. Amúgy ő már a 8 hónapos vagy attól idősebb babáknak gyártott bébiételt nem is ette. Csak a 4-5-6-7 hónaposoknak készült bébiételt. Még 16 hónaposan is. Nyilván mellette kapott más laktató ételt is, szóval szépen fejlődött.
2012. szept. 4. 17:59
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!