Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Egy 2 hónapos babának már...

Egy 2 hónapos babának már tényleg "illik" átaludni az éjszakát?

Figyelt kérdés
Az én babám este8-kor elalszik,2-kor ébred enni,és utána reggel 6-kor.Itt sok helyen azt olvasom hogy ilyenkor már át kellene aludni az éjszakát.hogy csináljam hogy ő se keljen fel?Vagy nem gond?
2012. szept. 4. 14:34
 1/8 anonim ***** válasza:
hogyne ugy mint beszélnie ugyan már nem minden gyerek egy kaptafára készült gyerek igényeit kell kielégíteni nem a nagykönyv szerint kell nevelni
2012. szept. 4. 14:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
Nem, dehogy kell. Az enyém hét hónapos és még soha nem aludta át. Különben sokak szerint az is normális, hogyha két éves koráig nem alussza át. Van egy ilyen könyv, hogy "Éjszakai gondoskodás", abban bővebben van erről.
2012. szept. 4. 14:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:

Persze hogy nem gond,és az a gyerek amelyik 1,5 éves koráig nem alszik át egyetlen éjjelt sem azzal mi van? Keresztanyám mind 3 gyereke olyan volt,ez csak a szülőnek megterhelő. Én nem is tudom hogy bírnám...

Mind2 gyerekem átaludta 1,5 hónapos korától az éjjelt,mert ők ilyenek,erről nem gondolom hogy én tehetnék. Ha hasfájósak lennének lehet én sem aludnék soha. Kitartás, előbb-utóbb /vagy majd ha már hozzátáplálsz/ és tartalmasabbat eszik, lehet át fogja aludni az éjjelt.

2012. szept. 4. 14:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:

A nagy lányom 4 éves, még mostanában is van, hogy felébred éjszaka egyszer.


A kicsi 20 hónapos, ő 5 hetes kora óta alszik, mint a bunda éjszaka, ébredés nélkül.


Ahány gyerek, annyi féle. 2 hónaposan még nem kell átaludnia az éjszakát. Az agyuk is sokkal később érik meg rá, hogy egyedül elaludjanak és átaludják az éjszakát.


Úgyhogy nyugodj meg, teljesen jól van ez így. És örül neki, hogy nem olyan babád van, mint a lányom volt kisbabának, 2 éves koráig a minimum ébredés 3 volt este 9-től reggel 7-ig (persze nem evett már éjszaka egy idő után) a maximumot nem számoltam, de nem egyszer volt, hogy fél óránként fenn volt. Rémes időszak volt.

2012. szept. 4. 15:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:

Ugyanmár!Ne foglalkozz az ilyen hozzászólásokkal!

Az babám 4hónapos este 11nél nem alszik el előbb és 2-4között ébred is!

Itt az ember sok olyat olvashat ami elbizonytalanítja!

Sok hozzászólás szerint a "jó" baba:

-magától elalszik,nem kell ringatni

-átalussza az éjszakát

-ébrenlétkor egyedül eljátszik

és még sorolhatnám....Az számít "jó" babának akivel igazából nem is kell foglalkozni és te meg élheted az életed szinte ugyanúgy mint mielőtt megszületett!

Szóval nyugi :)és szép babázást :)

2012. szept. 4. 15:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
nekem 5-8 hetes koráig átaludta, azóta mindössze egyszer. mostanság rendszeresen kel, én boldog vagyok h úgy alakul az éjjel ahogy te írtad.
2012. szept. 4. 16:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:
Köszönöm a hozzászólásokat!Végül is az a lényeg hogy kiegyensúlyozott baba...csak kezdő anyukaként bizonytalankodom még.Jó babázást Nektek is!
2012. szept. 4. 16:20
 8/8 anonim ***** válasza:
A fiam 1 éves, egy éjszakát aludt át eddig...
2012. szept. 4. 21:59
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!