Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Most mit csinaljak?!

Most mit csinaljak?!

Figyelt kérdés
11 honapos babamnak veres bogyos szeklete van ,uvolt ha kakilnia kell .,es en mint anyuka egesz nap egyedul otthol ,nem tudom mit csinaljak,.parom melozik,.segitseget nem kerhetek,mert kulfoldon elek,. De mind ez el kerulheto lett volna ha az anyosom aki veddono es olyan okos hogy,szerinte tehen tejet adjak a babamnak,.en marha meg meg adtam is neki,.utanna jott a parom csaladja ugyan ezzel a hulye dumaval,.de en mar nem akarok veszekedni a parommal,mert o szerinte minden ugy van ahogy es amit az annya mond,.erdekes, aki meg azt sem tudta mi az a sodukrem a baba popojara!!most olvastam ,mi lehet a baj .mitol lehet szorulasos,.es mint anyukak tobbsege valaszai szerint a tejtol!!!!!!meg esz az ideg ilyen buta embereekkel,.elso baba es nagyon be tudok panikolni ilyenkor .,probaltam a kamilla tea-t lazmerozest .maszirozni a pocijat de semmi :((valaki ,valami tipp,.??
2012. szept. 4. 18:54
 1/9 anonim ***** válasza:
47%
Tipp: ne itt szidd ismeretlen embereknek az anyósodat és hibáztasd őt a SAJÁT döntésedért, hanem mondjuk a gyereket vidd orvoshoz...... Gondolom külföldön is létezik kórház.
2012. szept. 4. 18:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
83%

miért baj az, ha a kérdező leírja, mert ide kimeri??? Nekem azt mondta anyósom első babánál , h ne szoptassam a gyereket csak 4 óránként, mert különben fájni foga a hasa....én meg be is vettem, aztán csodálkoztam miért sír állandóan??? (Akkor meg az volt a baja)

Amúgy az igaz, h vidd be valami kórházba, iylesmibe, és a tehéntejet felejtsd el de sürgősen!!!!!!!!!

2012. szept. 4. 19:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
Csak a sorrend a baj: előbb a gyerek orvoshoz vitele, aztán anyós szidása. Persze lehet fordítva is, csak úgy többet szenved a gyerek.
2012. szept. 4. 19:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
Valószínűleg egy jó kis tejallergiáról van szó, amit a korán adott tehéntej okozott, és ettől véres, kemény a széklete. Vidd orvoshoz!
2012. szept. 4. 19:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 A kérdező kommentje:
Eloszor is kedves elso,.senkit nem szidtam ,.csak ugy gondolom azert van itt a gyk -es oldal ,.ha valamit esetleg nem tudunk ,.vagy nem vagyunk biztosak ,fel lehet tenni a kerdest.ha mar okos valaszt nem tudsz adni,.nem kell ide irni,.a sok okoskodobol mar igy is eleg!!a tobbinek pedig koszonom es 1 ora mulva megyunk dokihoz,.kertem ido pontott,.bar en is az allergiara gondolok !
2012. szept. 4. 19:31
 6/9 anonim ***** válasza:
61%

amúgy egyetértek az elsővel, kicsit nyers a stílusa, de számomra is mindig mély megdöbbenés mikor valaki közli egy kérdésben, hogy nagy baj van a babájával, dehát otthon ücsörögnek mert apa dolgozik, így hát szidjuk anyóst :O


legjobb tudásom szerint külföldön is élnek orvosok, tehát azt kéne ilyen helyzetben tenned, hogy a hónod aláé csapod a gyereked, másik kezedben a véres kakis pelust és irány a kórház, orvos, védőnő, ügyelet, ami épp a legközelebb van.

egyrészt lehet tejtől ha allergiás rá, másrészt attól is lehet, hogy nem jól táplálod, kevés folyadékot kap, sok fogó kaját így nincs mi lazítja a székletét, nagyon kemény lesz és felsérti a végbelet ami vérzéssel jár. remélem az utóbbi, mondjuk akkor anyóst kevésbé lehet szidni, de a gyerek egészsége ér ennyit! amúgy a tej hajt, érdekes, hogy pont ettől lett kemény a széklete, enyém is allergiás volt a tejre, úgy meghajtotta, hogy majdnem kórházba került, szerencsére kinőtte.

na de a lényeg, hogy menj el az orvoshoz, pelust ne hagyd otthon és majd megmondják mi a gond.

majd írd meg mint mondtak és lehet szídni az anyóst természetesen, de most ez legyen a fontosabb.

bocs ha én is durva voltam, csak annyira egyértelmű, hogy ilyenkor ezt kell tenni

2012. szept. 4. 19:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:

Nem értem, ha ekkora a baj akkor miért netezel meg vársz egy órát....

Persze nekem nem fáj, nem az én gyerekem.

2012. szept. 4. 19:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
100%

Teljes mértékben igaza van az első válaszolónak. Elég felháborító dolog kedves kérdező, hogy egy ilyen súlyos dolognál nem jut eszedbe orvoshoz rohanni a gyerekkel.

Egyébként 1 éves kortól ajánlott a tehéntej. Ha van interneted -márpedig úgy tűnik, hogy van-, akkor mielőtt odaadtad volna a gyereknek, előtte utána olvashattál volna. Anyósod semmi rosszat nem mondott, az az 1-2 hónap nem jelent semmit egyébként. Annyi, hogy éppenséggel nem töményen kellett volna neki odaadni, hanem vízzel higítva.


Szegény gyereket vidd orvoshoz mihamarabb! Gondolj bele, hogy milyen fájdalma lehet!!!!

2012. szept. 4. 20:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 Bogyo110 ***** válasza:

szia! mi újság a babával voltatok dokinál?

az én kislányomnál aki amugy születése óta tápszeres volt kb 10-11 hónapos korában kezdődött a szorulásos nehezen kakilós korszak maj egyszer csak véres lett a széklete ,én is megijedtem telefonáltam anyunak anyósnak és a dokinak ,mivel este volt be vittem az ügyeletre ahol a doki javaslatára tehéntejjel probálkoztunk .Nálunk meg is oldotta a szorulás dolgot ,és nem volt többet véres a széklete !mostanra már elmúlt 1.5 éves igaz néha néha akad kakis problémánk de ma már nem aggodok 4 tudom nem pont a kérdésre válaszoltam csak gondoltam leirom hogy én is jártam hasonló cipőben!

2012. szept. 4. 21:51
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!