Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Melyik a jobb? A baby carrier...

Melyik a jobb? A baby carrier (kenguru), vagy a babakendő?

Figyelt kérdés
Melyiket könnyebb, praktikusabb használni? Melyiket érdemes venni?

2012. szept. 4. 21:41
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
90%

A kendő. A kenguru praktikusnak tűnhet mert csak felrakod- berakod és kész.

Kicsi ráfordítással a kendőkötés is pikk- pakk megvan, viszont a kendővel tudod csak elérni a baba számára kedvező testhelyzetet(köldökig terpeszben felhúzott térdek, gömbölyödő gerinc, csigolyáról csigolyára történő megtámasztás- tehermentestés, térdhajlattól térdhajlatig a lábak alátámasztása...).

2012. szept. 4. 21:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
79%
Kengurut kaptam, kendőt vettem, az utóbbira szavazok! Mondjuk ha újrakezdeném "zsömbit" vennék, nem szövöttet, de most már ez marad :)
2012. szept. 4. 21:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
83%

"Miért nem jó a kenguru?

A kenguru nem támogatja az ortopédiailag megfelelő, helyes testtartást támogató hordozást sem a hordozott baba, sem pedig a hordozó személy tekintetében.

A kenguruk a helyes hordozás alapelvei közül egyiket sem támogatják. Sajnos bizonyos súlyhatár felett a hordozó szülő számára kényelmetlenek, és akkor inkább előkerül a babakocsi.

Nem biztosít terpesztartást a babának, ezért a baba csüng a hordozóban, lábai párhuzamosan lógnak egymás mellett, teljes testsúlya a függőlegesen egyenes helyzetbe kényszerített gerincoszlopára és a keresztcsontjára nehezedik.

A kenguruban a baba nincs elég közel a hordozó személyhez és általában túlságosan alacsonyan helyezkedik el, holott a hordozó személy érdeke az, hogy a súly, amit cipel minél közelebb és minél magasabban legyen az ő testéhez viszonyítva, hiszen így érhető el, hogy a súlypontjuk közeledjen. Ehhez az aspektushoz kapcsolódik a kenguruk további hátránya: nem alkalmasak háti hordozásra, holott az emberi test alapvetően háti hordozásra termett.

Sokszor nehéz elmagyarázni ezeket egy szülőnek, aki kenguruban hordozza a boldog és kiegyensúlyozott babáját, hiszen a hordozás jó a babának, alapvető szükségletét elégíti ki, nyilván nem fog szólni, hogy anya tegyél le, mert ha így folytatjuk, tinédzserként gerincferdülésem lesz!" idézet innen: kanga egyesület [link]



És még olvasnivaló, szépen leírják, hogyan jó hordozni a kicsiket:

[link]

[link]

[link]

2012. szept. 4. 21:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
73%

Szerintem a kettő előnyös tulajdonságait 4-5 hónapos kortól járó babáig a csatos hordozó tudja ötvözni (SSC) A kenguru egyszerűsége, és a kendő egészségessége együtt megvan benne.

Nézz el a Liliputi.hu-ra, vagy a Mamami-hu-ra, vagy keress rá guglin a "csatos hordozó webshop" kifejezésre:

[link]

Rengeteg féle van, de figyelj rá, hogy nem mindig a legdrágább a legjobb! Nekem volt sokféle, és nem a legdrágább a kedvencem.

Ha érdekelnek az SSC-vel kapcsolatos tapasztalataim, akkor írj privit, szívesen válaszolok!

2012. szept. 4. 23:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
100%
Nekem a Moby kendo jott be mig kicsi volt a Kisfiam, a ferjem a Baby Bjorn-t hasznalta mert nem ertette, hogy kell hasznalni a kendot (hmmm nekem is beletellett vagy 2 hetbe mire megtanultam). Aztan mikor elertuk a varazslatos 10 kg-t es felette olyan 7 honaposan vettem egy Ergo Baby hordozot. Az nagyon bevalt! A suly a csipomre kerult nem a hatamat huzta, most 22 honapos a kisfiam sokszor a hatamra kotom es ugy megyunk ki a boltba...nagyon birja!
2012. szept. 5. 06:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
13%

Minden hordozóra rá van írva, hogy ortopédiailag tesztelt. Egy féri számára pedig csakis kenguru, szeirntem nincs férfi, aki kendővel sétálgatna az utcán :))


Amúgy a kenguru tökéletesen biztonságos, a mienken 5 pontos bekötés van, fejtámasz kiskorban, de kifelé-befelé is fordítható a baba, 18 kilóig bír (a kendők a feléig). Nekem nagyon praktikus, hogy nem kell kézben tartani, nem csúszkál oldalra, stb.


Persze a kendő is nagyon jó.

2012. szept. 5. 07:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
75%

"Minden hordozóra rá van írva, hogy ortopédiailag tesztelt."

---No igen, rá van írva, de neked kell eldönteni (sajnos), hogy tényleg jó-e :-s


"Egy féri számára pedig csakis kenguru, szeirntem nincs férfi, aki kendővel sétálgatna az utcán :))"

---Valóban, a pasik általában nem szeretik a kötözős kendőt, ezt meg is értem, de ismerek jópár apukát, aki viszont csak kendőben viszi a gyereket, mert nem bízik a csatokban. Ezen kívül a csatos hordozók meglehetősen férfias kivitelezésűek, nem kevésbé, mint a kenguruk.


"Amúgy a kenguru tökéletesen biztonságos, a mienken 5 pontos bekötés van, fejtámasz kiskorban, de kifelé-befelé is fordítható a baba, ..."

---Valóban, az öt pontos biztonsági kötés biztosan jó, de pl egy SSC-nél ugyanezen biztonság eléréséhez nincs szükség öt csat beállítására, csak kettőre, de ez már részletkérdés.


"...18 kilóig bír (a kendők a feléig)."

---Nah, ezért írtam nagyjából az egészet: Itt valamit félreértettél, vagy nem találtál helyes információt.

Van olyan kendő (pl Liliputi rugalmas), amit csak 6 kilónál könnyebb gyerekkel lehet használni, mert az anyaga e súly felett annyira megnyúlik, hogy nem tartja a gyereket helyes pózban. A Je Porte Mon Bebe rugalmas kendő (Bár én azt is kissebb gyerekhez tudnám javasolni) 18 kilóig használható jól. Utána sem szakad el, csak az elasztán túlnyúlik az anyagban, és lógni fog a gyerek benne.

A szövött kendőkben is van, amelyik kicsi gyerekhez való, de mi az első Nandunkat leteszteltük. Biztosan furán fog hangzani, de én voltam 65 kiló, a párom 70, és az L-es Nanduval próbaképpen felkötöttem a hátamra, hogy miztos legyek benne, hogy nem szakad el. Nem szakadt el, de még meg sem reccsent :-D

A Manduca Newstyle csatos hordozó 20 kilóig ajánlott ( [link] Bár szerintem kevés olyan 2-3 éves gyerek van, aki 20 kilós, és a Manduca szélessége kb 2 éves korig jó általában.


"Nekem nagyon praktikus, hogy nem kell kézben tartani, nem csúszkál oldalra, stb. "

---Kendőben, SSC-ben sem csúszkál, ha jól van megkötve/beállítva. A kengurut is jól kell beállítani, hogy ne csúszkáljon benne a gyerek (bár sok kengurut nagyon pici gyereknél egyszerűen nem lehet szorosabbra állítani, sokan ezért nem tudják használni őket :-s


"Persze a kendő is nagyon jó."

Találtak az előző hasonló topicokban néhány olyan kengurut, ami egészen jónak tűnik: pl a Stokke márkájú. (van még egy-kettő, de most csak ez jutott az eszembe)

2012. szept. 5. 08:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat! Még átrágjuk, hogy akkor melyik legyen, szerencsére még van időnk a pici érkezéséig. :) A párom a kendőre voksol, mert egyszerű a használata, és a bébinek is olyan érzés lehet, mint mikor az anyaméhben csücsül. A kengurut túl bonyinak és nem utolsósorban nevetségesen drágának tartja (persze ezt is fajtája válogatja). De majd utánanézünk ennek a csatos hordozónak is!

Még egyszer köszi a válaszokat!

2012. szept. 6. 17:47
 9/11 anonim ***** válasza:
79%

A csatos hordozó(SSC) újszülöttnek nem ajánlott, túlterpeszti a babát, és részben e miatt egyenesen tarja a hátát. Van, amelyikhez van újszülött szűkítő de az csak kicsivel jobb mint a kenguru:(. Újszülötthöz a kendő az ideális választás:).

a csatosokról:

[link]

újszülöttek hordozásáról:

[link]

2012. szept. 6. 22:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
83%

Ha esetleg mégsem sikerül dönteni, akkor béreljetek kendőt. Arra azért készüljetek, hogy lehet, hogy lesz némi ellenállás az első pár alkalommal :)


[link]

Itt is írnak róla, hol lehet bérelni, de a google is hoz pár találatot :)

Ja, kötözős tanfolyamra nézzetek el, legyen elég önbizalmatok majd ha megszületett a Bébi :)

2012. szept. 6. 22:43
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!