Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Szivtelen vagyok? Lehetne...

Szivtelen vagyok? Lehetne másképp is csinálni? Lassan 2 éves

Figyelt kérdés

Egy másfél hete az apja rászoktatta hogy mellette alszik el, nappal is meg este is. Most meg már annyira elfajult hogy egyedül nem képes elaludni, mindig valakinek ott kell lennie a szobába, ha meg nem vagyunk ott akkor meg addig ordít mig meg nem unjuk. Már egy órája üvölt ahogy a csövön kifér, vagy engem hív vagy az apját!

Szívtelen vagyok hogy hagyom hogy üvöltsön? Nem az a normális ha egyedül elalszik?

Hagyjam ordítani, vagy majd egyszer erről is leszokik és egyedül fog elaludni?



2012. szept. 4. 21:54
 1/10 A kérdező kommentje:
Jahh... Csecsemő kora óta nem volt ilyen gondunk...Mindig elaludt magától, egyedül....
2012. szept. 4. 21:56
 2/10 anonim ***** válasza:
2012. szept. 4. 21:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
91%
Lehetne másképp csinálni, igen. Másfél hete az apja mellett alszik, most pedig elvárnátok töle, hogy hirtelen egyedül aludjon el. Ez így nem jó. Telejesen jogosan ordít. Ha vissza szeretnéd szoktatni, akkor menj be hozzá, próbáld megnyugtatni, gyere ki, majd megint menj be, megint gyere ki, majd remélhetőleg néhány nap múlva megoldódik, és egyre kevesebbet fog sírni. Persze mindez csak akkor érvényes, ha nem lesz közben egy éjjel és nappali alvás sem, amit megint az apja mellett tölt el. Amit most kaptok, az a következetlenség ára. Nem vagy egyedül, ezen sok szülő átesik, de a gyerek ezúttal nem "hibás", ne büntesd azzal, hogy hagyod sírni.
2012. szept. 4. 22:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 A kérdező kommentje:
Nagyon sokszor bementem kijöttem...Ugyanugy ordit. Addig nem nyugszik mig le nem ülünk a kiságy mellé, vagy a szobájában lévő ágyra...
2012. szept. 4. 22:06
 5/10 anonim ***** válasza:
56%
Igen.Elrontottátok az alvókáját most meg Ő szenved.
2012. szept. 4. 22:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
77%
Nem vagy szívtelen, de szerintem is jogosan sír. Megszokta másfél hét alatt, hogy ott az apja. Ha gyorsan elalszik, én ma ott ülnék mellette és holnap nyugodtan elmondani neki, hogy aludjon el úgy, mint eddig egyedül.
2012. szept. 4. 22:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
86%
ÉN ELALTATOM MAGUNK MELLETT,ÉS ÁTVISZEM AZ ÁGYÁBA,HA ESTE FELKEL,AKKOR MEGNYUGTATOM OTT.
2012. szept. 4. 22:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 xStefix ***** válasza:
84%

Nem az a normális, ha egyedül alszik el egy gyerek, de mivel nálatok eddig ez volt a norma, most érthető, ha csodálkozol azon, amit tapasztalsz. A kisfiad teljesen jól működik és nem azért csinálja ezt, mert elromlott vagy elkényeztettétek; hanem azért, mert végre 2 év után megtapasztalhatta milyen jó és biztonságot adó érzés a szülőjével együtt elaludni.

Én kötődés-párti vagyok és a kezdetektől pont fordítva nevelem az enyémeket, úgyhogy nem arra biztatnálak, hogy erőszakkal szoktasd őt vissza az egyedüllétre. Persze megértem, hogy nektek ez így kényelmetlen; de ha mondani kell valamit, akkor én is a fokozatosságra szavazok. Én nem javaslom a bemegyek-kijövök módszert, mert ez csak egy árnyalattal jobb, mint a sírni hagyós: a gyerek ugyanúgy egyedül marad, hiába nézel rá időnként.

Én amikor az enyémet az ágyába szoktattam (2 évesen), úgy csináltam, hogy fokozatosan "választottam le" magamról, az ő tempójában. Amíg azt láttam, hogy kell a jelenlétem, addig ott voltam mellette végig, de közben szépen lassan egyre távolabb helyezkedtem, ültem le tőle. Amíg kellett, rajtam aludt el, aztán az ágyba téve simogattam, utána fogtam a kezét, aztán már csak ültem mellette csendben. De ha szólt, visszasuttogtam, nyugtattam stb. 2 hét alatt gond nélkül megszokta a helyét.

Ha mindenáron külön akarod altatni, akkor szerintem inkább valami hasonlót próbálj te is, ez a legkíméletesebb szerintem.

2012. szept. 4. 22:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
60%
Mivel apa szokatta rá küld apát minden este és ő oldja meg. Én inkább párommal vagyok szívtelen mint a gyerekkel. Mikor láttad ezt akkor kellett volna megakadályozni és most nem szenvedne egyemmeg. Kb. 8 hetes volt a lányunk amikor már elég jól eltudott aludni cumizva kicsit nyöszizve. Erre gyik este bepróbálta az üvöltök sztorit. Bementem simiztem kivettem de vissza tettem. Ezt kb 3x ismételtem meg mikor párom okosan azt mondta: ÉN kihozom ide magamhoz a kanapéra.... :O Mondom micsodaaa?? Ha ott akkor hagytam volna ezt akkor most nem lenne egy tök jó alvó egy évesem. A mai napig nem ahygom hogy más vigye fel aludni.... Lehet fura ez nektek de van egy fajta légköre az altatásnak. Nagyon hamar el lehet rontani viszont vissza csinálni baromi nagy munka :(
2012. szept. 4. 23:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 A kérdező kommentje:

Jaj modntam én neki, hogy már megint??? És "ugattam " is érte! De semmi eredménye nem volt... Most ennek lett...Mehet az altatás...Mindegy! Ez van lehet viselni a következményeket:(

Köszi a kommenteket!

2012. szept. 5. 13:57

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!