Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Kislányom most múlt egy éves,...

Kislányom most múlt egy éves, sokat olvastam arról, hogy mit kell kapnia ebédre, de mégsem tudom, hogy valosítsam ezt meg, ti minden nap főztök ekkora babának?

Figyelt kérdés
Arra gondolok, hogy minden táblázatban ott szerepel, hogy heti egyszer kapjon halat, hüvelyeseket, ... Én eddig főzelékeket adtam neki, répa, petrezselyem, krumpli, cukini (vagy valamilyen más zöldség), kevés hús, néha tojássárgája, tészta. Most viszont már jó lenne, ha ő is azt enné, amit mi. Gondom az, hogy nem vagyok egy nagy házitündér, eddig két - három naponta főztem és a repertoárom sem túl nagy, ráadásul sok olyan étel van közte, ami szerintem nem neki való. Most viszont szeretnék valahogy változtatni, csak nem tudom hogy kezdjek hozzá. És mikor lehet minden nap főzni egy ekkora baba mellett. Kérlek ne pár szavas válaszokat adjatok. Tényleg szeretnék változtatni...
2012. szept. 4. 22:43
 1/6 anonim ***** válasza:
100%
Okosan lehet főzni :) De mivel én sokszor délre esek be így esélytelen hogy kivárja a babám míg kotyfasztok. Így mivel én nem részesítem így egy év felett előnyben az üvegeset rafkósan megoldom ezt. Gondolom vannak kaják amiket látványosan jobban szeret neked is.... Na én ha ilyet látok akkor előkapok 3 uzsis zacsit és elteszek külön külön neki való adagot. Most is van a fagyóban minden finomság. Spagetti, rakott karfi, sőt még leves is. Így nem kell főzőcskézni és mégis saját főzésüt kap :) Mi mindenre jó manapság a mikró :)
2012. szept. 4. 23:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
52%
Én 15 hós koráig üveges kaját adtam neki, vártam hogy kibújjanak a fogai hogy meg tudja enni a mi ételeinket. Miután nem vagyunk oda a főzelékekért így nem főztem csak neki külön. Most sem egyszerúbb mert sok mindent nem eszik meg. HAlat sem eszünk, így neki adom az Eskimo kids halolajat omega3 miatt. A főzés nekem sem a barátom, főleg hogy mindenkinek jó legyen.
2012. szept. 4. 23:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
Mivel a párom dolgozik és estére jön haza, így nálunk a főétkezés (sajnos) a vacsora. Délelőtt bevásárolunk (ez egy program mindkettőnknek, mert szerencsére szeret csavarogni), így a déli meleg kaja eleve kilőve, amikor alszik délután akkor készítem el. Ha olyan vacsit főzők amiből ő is ehet rakok el neki másnapra. Ha nem akkor én üveges főzeléket(paradicsomos krumpli, brokkoli, zöldbab, spenót, borsó és társai) adok valamilyen feltéttel. Húsos menüket nem veszek boltit (üvegeset)mert nagyon drága és szerintem a tápértéke sem az igazi, a főzelékek viszont finomak, és ha feltúrbózom akkor elég laktató is. Van, hogy tojást főzök hozzá vagy májat. A halat úgy oldom meg, hogy Rio Mare-t keverek bele(mondjuk a paradicsomos krumplihoz). Így minden héten (de 10 naponta biztos)van az étlapján máj is, hal is. A fiam már 1,5 éves, ő már legtöbbször azt eszi amit mi, de még most is van, hogy amit mi eszünk húsból, fasírtból stb főzelékhez keverek neki (azért, hogy mégse a zsíros csülök mellett sült krumplit egye...). Így legalább ő változatosan eszik, mivel nincs egyszerű dolgom, férjem csak a húst eszi meg, főzelékek közül egyedül a krumplit, a halat utálja, a zöldségekkel ki lehetne űzni a világból. Ha mondjuk tésztát teszek elé, akkor 2 hónap múlva is úgy érzi mintha tegnap is azt kapott volna...Én főznék változatosan de így elég nehéz, ezért én ehez a kényszermegoldáshoz folyamodtam, mivel arra nincs időm, hogy két menüt készítsek.
2012. szept. 5. 00:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:

Reggel elmegyünk boltba, korán kel, így nem gond. Általában 2 napra főzök, nem lesz semmi baja, ha két nap ugyanazt eszi ebédre.

Amiket szoktam, és a lányom is szereti: rakott zöldségek (krumpli, brokkoli, padlizsán, cukkini), főzelék. A főzelékhez fasirtot, pörköltet, néha csak virslit sütök.

A tésztát nagyon szereti, simán a sajtos-tejfölös is nagy kedvenc. De szoktam bolognait, vagy tejszínes tésztát zöldségekkel.

Vagy pörkölt tésztával.

Én halat mindig üveges formában adom neki, azt amúgy nem eszünk itthon.

2012. szept. 5. 06:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
Én szeretem a főzelékeket, a párom nem. A kisfiam rajong a tésztáért, főzelékért, szinte mindent megeszik. Variálni szoktam, hogy mindenkinek jó legyen: most pl főztem almaszószt a kisfiamnak és magamnak, 2 napi adagot. Sütöttem husit is. Mi ezt esszük két napig, apának pedig sütök gyorsan krumplit, vagy egy zacskós rizst főzök neki pikk-pakk, ha már nem eszi meg a főzeléket velünk. Így tul.képpen csak a köret más, 10 perc alatt megvan az is. Ha pörkölt van, azt 2-3 napig is jóízűen esszük. A kisfiam és apja is imádja, tésztával, tarhonyával, mindegy! Egyik nap megfőzöm a pörit, (csirkepörköltet, benne csirkemell, máj a kisfiamnak, 25 perc alatt fel lehet dobni, aztán csak fő), tészta hozzá szintén 10 perc, és másnap már csak a tésztát kell főzni hozzá. Így amikor délelőtti bevásárlásból, sétából ügyintézésből hazaérünk fél 12 körül, nyugisan megiszok egy kávét, addig megfő a tészta, kisül a krumpli, etc., és fél 1-1-kor ehetünk is.:)
2012. szept. 5. 07:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
5 vagyok, még egy jótanács!:) Vésztartaléknak mindig van otthon egy üveges bébiétel, egy doboz fincsi tejpép, egy csomag virsli és tészta. A kisfiam imádja a virslis tésztát, az is pillanat alatt megvan. Szóval ha kialakul az őskáosz valami miatt, és csúszunk, ő akkor is időben kap ebédet. Az oviban is lesz pl tejbegríz ebédre, na a tejpép vassal és vitaminokkal akkor már táplálóbb étkezés...
2012. szept. 5. 07:55
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!