Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Szülés után hány órával...

Szülés után hány órával tetted mellre a babádat? Elég volt neki az a "néhány csepp" előtej? Babás kórteremben leszek. Megosztanátok a tapasztalataitokat?

Figyelt kérdés

2012. szept. 5. 07:00
 1/10 anonim ***** válasza:
84%
Szia!Én már a szülőszobán mellre tettem a kisfiam.Igen,elég volt neki az a mennyiség.Második nap lövelt be a tejem.Hol szülsz?
2012. szept. 5. 07:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 A kérdező kommentje:
Nyíregyházán
2012. szept. 5. 07:08
 3/10 anonim ***** válasza:
90%
AMint visszakaptam akivizsgálásról peóbálkoztuk, de nem akart szopizini még jó darabig. De biztos neked i fognak a csecsemősök segíteni.
2012. szept. 5. 07:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
64%
Én császárral szültem Pécsett már 2,5 éve. délután 5órakkor született a kisfiam, akkor elvitték és másnap hajnalban hozták hozzám az intenzívre 2 óra körül. Akkor a nővérke rá tette a cicimre a babát, de nem jött semmi. Visszahozták reggel fél 7 -kor is. Akkor már tudtam ülni, úgy próbálkoztam. Megint semmi. Mire lekerültem a gyerekágyas osztályra 9 körül, addigra adtak neki tápot a nővérek, mert nagysúlyú baba ( 4,32 kg )és mondták, hogy neki így nem elég az amit elraktározott a szervezete. Nálam csütörtökön hajnal 3 órai szopizásnál tudott először 20ml-t szopizni. Másnap este 6 körül mikor hazaértünk a kórházból akkor lövellt be a tejem. Viszont az egyik csaj aki 1 nappal előttem szült szintén császárral, már másnap tudott szoptatni. A férje rendesen hordta be a laktoherb teát neki. Már a szülés előtt 2 héttel kezdte kb. Ezt a következő babánál biztos ki fogom próbálni.
2012. szept. 5. 07:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:

Ne haragudj, én "csak" olvasnivalót hoztam Neked, nem lustaságból, hanem mert szépen leírják a kérdésedre a választ:) :

[link]

[link]

2012. szept. 5. 10:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
44%
Első vagyok,úgy látom megint erre járt a lepontozós.Mi nem volt hasznos a válaszomban?
2012. szept. 5. 12:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 Pető Vivien ***** válasza:
A szülőszobán 2 órán keresztül cicizett a fiam. 3napig a kórházba egész éjjel rajta "csüngött". Már az nap volt tejem mikor megszültem. Nagyon sokszor rakd mellre az a lényege. 8:50kor szültem az nap este akkorák lettek a melleim mint 2 labda! Hajrá! puszi!
2012. szept. 5. 14:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim válasza:
én sajnos nem tudtam szoptatni a babàm szülés utàn mert ràtekeredett a nyakára a zsinòr és csak màsnap délutàn kaptam meg:-(ez nagyon rosszul érintett és vszinűleg ez miatt vagy nem tudom a kòrházba egyàltalàn nem volt tejem viszont a kisfiam kitartòan pròbàlkozott de mivel nem sikerült egyfolytàba sìrt a nővérek nem akartak neki tàpszert adni:-( borzasztò volt:-(de amint hazaértünk megindult a tejem azonnal! a köv babánál én is iszom a tejcsinàlos teàt és asszem viszek magammal tâpszert!egyébként azòta is szoptatom :-)négy hònapos!
2012. szept. 5. 21:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim válasza:
Nekem szülés után 4 órával hozták szopizni a lányomat, és egyből sikerült is ennie.Előtejem szülés előtt már több mint 1 hónappal volt, így "több csepp" jutott neki és a kórházban töltött 5 nap alatt iszonyat sok tejem volt, nem győztem fejni, pedig én nem ittam szoptatós teákat.Ne aggódj, ha elsőre nem tud enni, a szervezeted reagálni fog az ingerekre, és minden rendben lesz.
2012. szept. 27. 12:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:

Szerintem az a fontos, hogy minél előbb és minél többször tedd mellre az első órákban, napokban. Nem okoz szoptatási és lelki gondot, sem a babánál sem nálad ha esetleg úgy alakul a körülmények miatt, hogy nem sikerül mellre tenni csak pár órával a szülés után, a lényeg hogy legyen próbálkozás a lehető leghamarabb. A gyakori és mielőbbi ingertől fokozódik a tejtermelés.

Az előtej bár nagyon fontos a babának, az első 24 órában a vérében (ami a köldökzsinór elvégésa előttig Veled keringett) elegendő tápanyagmennyiség kering ahhoz, hogy ezalatt az idő alatt alkalmazkodni tudjon a gyomra az anyatej befogadására, felszívására és hasznosítására. Tehát ilyenkor a babáknak elegendő az a pár csepp (ami egyébként egyre több lesz) és ne aggódj ha folyotn sír és úgy tűnik nem jön semmi a szopizás próbálgatásakor,nem marad éhen, sőt közben Ő is tanul!

2012. nov. 10. 11:14
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!