Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Van itt olyan akinek a gyereke...

Van itt olyan akinek a gyerekei közt kevesebb mint 1 év van? Nem csak saját gyerek érdekel!

Figyelt kérdés

Nekem van egy 13 hónapos fiam és most úgy néz ki, hogy egy darabig (pár hétig) nálam lesz egy 20 hónapos fiúcska is (az most hosszú és bonyolult, hogy miért). Nagyon be vagyok tojva mert fogalmam sincs, hogy hogyan oldjam meg a mindennapok 2 ekkora gyerekkel. Pl októbertől már mindketten bölcsisek lesznek. Hogyan tudok elvinni 2 ekkora gyereket bölcsibe? Mert az én fiam még nyugodtan elvan babakocsiban de a másik kisfiút hova tegyem? Nem szeretnék és nem is tudnék testvérbabakocsit venni erre a pár hétre és a fellépőn nem maradna meg egyikük sem.. Hogyan menjek egyáltalán bárhova velük így?

Most teljesen más a napirendjük. Hogyan és melyiküket szoktassam a másik napirendjéhez, hogy pl egyszerre aludjanak?

Minden tipp-trükk-praktika érdekel, olyan dolgokban is amiket nem írtam de esetleg jól jöhet!


2012. szept. 5. 11:22
 1/3 anonim ***** válasza:
Hát figyelj...Kisfiad a babakocsiba , másik kisfiú melletted fog sétálgatni. A napirend meg majd kialakul, 1 hét és nagyjából összeszoktok. Szerintem a másik kisfiút próbáld igazgatni a te gyereked napirendjéhez, ha sikerül, ez mindenképp jobb variáció.
2012. szept. 5. 11:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
A sajátodat rakd be meitaiba vagy valami hordozóba. Vagy a babakocsiba, a másiknak meg fogod a kezét. 1,5 évesen már sok gyerek sétál, hátha sikerülne :)
2012. szept. 7. 17:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:

Ha a nagyobb szeret sétálni akkor nincs probléma.

Ha nem szeret/tud annyit, akkor ő üljön a kocsiba a kicsinek meg szerezz be egy mei-tait vagy valamit amiben hordozhatod, ezt jó mindig bekészíteni a kocsiba hátha cserélnek menet közben :)

Amúgy testvérfellépőt pár ezer ft-ért is lehet szerezni és utána el is adhatod akár... nekem 17 hónap van köztük, de a nagyobb szívesen felkéredzkedett amikor elfáradt, szerencsére nekünk a babakocsi bevásárlókosarának a pereme oylan, hogy arra fel tud lépni nem kellett külön fellépőt vennem - de amúgy vettem volna.

A napirendhez meg tudakold meg most milyen neki és vesd össze a tiétekkel, valahogy meg kellene oldani hogy legalább ne zavarják egymást ha külön időben is alszanak egyenlőre. pl ha a tiéd elalszik a babakocsiban is akkor időzítsd a levegőzést akkorra, ő kint szunyál a nagyobbal meg addig játszóterezhettek.

ha jól kimozgatod őket odakint akkor könnyebben elalszanak ebéd után :)

én szimultán eteném őket, egymás mellé ülhetnek de kartávolságon kívülre (persze úgy hogy én mindkettőt elérjem), legalább a kevésbé jó evő kedvet kaphat. Ebben az életkorban nagy siker e van a falatkás evésnek, meg a kanállal próbálkozásnak, hát majd takaríthatsz evés után bőven, az tuti :)


a fürdetésnél előre készíts mindent kézközelbe, hogy ne nagyon kelljen semmi után ugrálnod. Én egyszerre tenném őket a kádba,és a nagyobbat először ki, öltözés és mehet játszani vagy odakészítenék valami érdekeset amivel elmatat a szemem előtt míg a másikat kiveszem és felgatyázom ... :)

2012. szept. 7. 18:16
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!