Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » A nutritont csak refluxos...

A nutritont csak refluxos babák kaphatják? Vagy ha én úgy érzem sokat bukik, adhatom neki?

Figyelt kérdés

Lassan 4 hetes lányom (szerintem) sokat bukik, legalábbis többet, mint a fiam 3 éve. Van, hogy evés után 1-2 órával is jön vissza. Nem hány, szóval sosem sugárban, csak néha kifolyik a száján, vagy ha hanyatt van, akkor köhécsel, olyankor oldalra fordítom. Általában csuklik is minden kaja után, ami összefügg az első bukással. Már a szívbaj kerülget, mert félek, hogy egyszer nem veszem észre és félrenyel. Éjjel nem merem lerakni hanyatt, csak oldalra fektetve, de szerintem ez meg nem annyira jó a csontoknak, ha állandóan oldalt alszik. Arra meg nincs erőm, hogy várjak fél-1 órákat, és visszafordítsam, örülök, hogy 2-2,5 órát egyhuzamban tudok aludni.


Rengeteget sír, és már erős a gyanúm, hogy nem csak hasfájás van a dologban. Létezhet, hogy a sok bukástól a torka is fájhat?


A dokinéni a 2. látogatáskor javasolta a nutritont, mikor mondtam neki, hogy bukós, de erre is csak azt mondta, mint a hasfájásra, hogy majd kinövi, ilyen. Meg is vettem a nutritont, de még nem használtuk, mert hallottam olyat, hogy akkor kell, ha sugárban hány a baba.


Súlyra gyarapszik szépen, sőt.... heti 200-300 g simán megvan, eszik rendesen (ciciből) csak mohón.

Esetleg hasonló tapasztalattal valaki? Külön nem vinném most dokihoz ezért, úgyis lassan az egy hónapos státuszra kell majd mennünk (egy hét)

Köszi!


2012. szept. 5. 13:15
 1/3 anonim ***** válasza:
77%

Az én koraszülött kisfiam is bukott sokat,NEM SUGÁRBA HÁNYT,a Nutriton nem is erre való.

Nekem is javasolták a Nutritont,közel fél évig használtuk és jobb lett bukás szempontjából sokkal,de a hasfájásán nem segített semmit,pedig rém hasfájós volt(4,5 hós koráig.)

Aztán egyik napról a másikra nem óhajtott Nutritonnal enni,így elvettem tőle és akkor már nem is bukott.

És igen,bánthatja a torkát a bukás,az én fiamnak is rossz volt,mert gondolom néha sav is feljött,ami aztán szépen kimarta a torkát.

Borzalmas időszak volt ez nálunk.

Remélem ti hamar helyrejöttök.Én megpróbálnám a helyedbe,rosszabb nem lesz,pláne ha valóban ajánlották is nektek.

Még annyit,hogy én teljesen más arányban sűrítettem vele,mint a dobozon volt,mert nekem még úgy is bukott.

Aztán kitapasztaltam a megfelelő arányt,hogy már nem is bukott tőle,de a hasát sem fogta meg!

2012. szept. 5. 13:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:

Köszönöm a lepontozást,akárki is tette!!!!

Én legalább érdemben válaszoltam a kérdésre,nagyokosok!

2012. szept. 5. 19:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 A kérdező kommentje:
Köszi a választ! Én mindig zöld kezet nyomok mindenkinek, aki válaszol a kérdésemre, nem én pontoztalak le...
2012. szept. 7. 19:30

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!