Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » A ti Babátok/kisgyereketek...

A ti Babátok/kisgyereketek hagyja, hogy kanállal etessétek?

Figyelt kérdés

13 hónapos kisfiam egyáltalán nem engedi, hogy kanállal etessem, adok neki kanalat, de azzal csak játszik és kézzel eszik, amivel igazából az a bajom, hogy fele a szájába fele a földön, székben, ölében...

Így viszont nagyon keveset ebédel és a végén már csak játszik az étellel.

Hogyan tudnám elérni, hogy újra elfogadja tőlem kanálból az ételt?!


2012. szept. 5. 14:14
 1/3 anonim ***** válasza:

az enyém hagyja bár őt négy hós kora óta kanállal etettem mert tápszeres

most 10 hós mindig szépen leül akár földre akár székbe és hagyja hogy etessem, de ő így szokta meg régóta

ha már nem kér megrázza a fejét és feláll


lehet hogy két kanál kéne, egy neki, egy meg amivel eteted

2012. szept. 5. 14:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:

Azt elfelejtettem írni, hogy kb egy hónapja csinálja ezt, főleg amióta inkább a mi kajánkat eszi. Ő nem eszik semmit már meg ami folyékony( pépesítve van),kiköpi ő csak a darabos kaját hajlandó megenni.

Az én kanalamat sem fogadja el, ellöki a kezem, egyedül akar enni...

Én hat hónapos kora óta etetem kanálla, addig csak anyatejet kapott, de soha nem volt gond az evéssel, idáig...

2012. szept. 5. 14:36
 3/3 anonim ***** válasza:
Azt hittem csak nálunk van ez! Mi ugyanígy vagyunk! 5 hós kora óta szépen eszik kanállal, de 2 hete.. A pépest nem eszi, legyen az bármi, de ha rendes állagában hagyom úgy meg nem tudja megrágni! Ő most leginkább a kezével eszik, (vagy az enyémből). Nagyon finnyàs is lett, az alma szeleteket és a kenyeret felvágottal semmi mást. Én próbáltam a két kanalas módszert, de nem jött be sajnos.
2012. szept. 5. 15:17
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!