Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Milyen gyümölcsöt és zöldséget...

Milyen gyümölcsöt és zöldséget tesztek el babátoknak télire?

Figyelt kérdés
Nem vagyok valami gyakorlott háziasszony, de a kislányomnak szeretnék eltenni pár dolgot arra az időre, amikor már mást is eszik majd anyatejen kívül. November-decemberben kezdenénk a hozzátáplálást. Kérlek, azt is írjátok meg, hogy mindezeket milyen módon (fagyasztva, befőttnek, stb.) teszitek el. Előre is köszönöm.
2012. szept. 5. 14:23
 1/4 anonim ***** válasza:

Mi is ebben a cipőben vagyunk. Meggy már van a fagyasztóban, és még barackot meg szilvát tervezek.

Eddigi gyerekeim mind pont tavasszal kezdték a hozzáevést, így most nekem is új ez, de valaki ajánlotta a jégkockatartót, és akkor annyit veszel ki, amennyi jól esik.

Amúgy én többet nem tervezek, mert sütőtök lesz, krumpli, répa, banán, alma is lesz télen, meg husi is, ha kell, és ezekkel már kihúzzuk tavaszig-nyárig. (És ott lesz picit nehéz, mert primőr zöldséget nem annyira szerencsés adni...)

2012. szept. 5. 14:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
Én szombaton állok neki főzni a babának. Nálunk a kertben nagyon sok alma, őszibarack lett és sütőtök is lesz rengeteg. Ezeket fogom variálni plusz valamelyikbe rakok sárgarépát ill. krumplit. Megfőzöm neki és bébiételes üvegekbe "befőttnek" rakom el, persze tartósítószer nélkül.
2012. szept. 5. 15:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:
Köszönöm a tippeket. Kedves utolsó, hogy csinálod, megfőzöd, turmixolod, és úgy? Így eláll, vagy fagyasztóba kerül? Én most rakom el a szilvát és a barackot, más még nincs.
2012. szept. 5. 16:44
 4/4 anonim ***** válasza:
Kifertőtlenítem az üvegeket, mefőzöm a hozzávalókat, leturmixolom és még melegen rakom az üvegbe. Jól rácsavarom a tetejét, fejjel lefelé fordítom az üveget és vagy pokrócba tekerem vagy beteszem a szennyes közé, hogy nagyon lassan hüljön ki és a spájzban is eláll (40 üveget nem nagyon tudnék berakni a hűtőbe) és így pár hónapig eltartható.
2012. szept. 5. 20:57
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!