Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Miket főztök nap mint nap...

Miket főztök nap mint nap gyerek/ek mellett, ami gyorsan készen van és tudjatok játszani is a gyerkőccel? Ötleteket gyűjtök, jó sokat!

Figyelt kérdés
Írjatok bőven ételeket és légyszi azt is kb mennyi idő alatt készül el! Köszönöm :))
2012. szept. 5. 14:39
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:

Eheti menünk:

Hétfő: krumplis tészta

Kedd: halrudacskák rizzsel

Szerda: lecsó

Csütörtök: krumplifőzelék

Péntek: vagy marad még főzelék, vagy rakott zöldbab.

Vagy a délutáni alvás alatt főzök másnapra, vagy délelőtt, addig a nagy mesét néz, a kicsi elvan a járókában.

2012. szept. 5. 14:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
86%
Mi is szeretjük a halrudacskákat rizzsel :) Ezenkívül én borsófőzit szoktam gyakran,mert nem kell sokat vacakolni vele. Esetleg tejbedara,rántotta, desszertnek puding.Most ezek jutottak az eszembe.
2012. szept. 5. 14:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
100%

Kizárólag szombat délelőttönként főzök ebédet, mert akkor apjuk itthon van, egyébként nem lenne esélyem főzésre a két kicsi mellett.

Hét közben rendelni szoktam ételt (persze nem pizzát, hanem valami egészséges, tartalmas kaját), egy-két alkalommal szüleim hoznak főtt ételt.

Reggelire, vacsorára, vagy kiadósabb uzsonnára ezeket szoktam csinálni: tejbegríz, tejberizs, rántotta, bundás kenyér, tükörtojás, főtt virsli, melegszendvics, tojáskrémes szendvics, kőrözött, párolt töltött cukkini, padlizsán, lecsó, stb. Ami van, abból csinálok valami egyszerűt.

Ja, és mindig teszek el valamit a fagyóba, hogy szorult helyzetben csak elő kelljen venni, de ezzel ritkábban élek.

2012. szept. 5. 15:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
100%

Eheti menü:

H-K: tökfőzelék+ pörkölt

SZ-Cs: Paradicsomleves + milánói makaróni

P: Gulyásleves+ tejberizs (a levesből van a gyerekeknek lefagyasztva) mi Apával székelykáposztát eszünk

SZ- V: Bableves+ palacsinta


Három gyerekem van. Egyenlőre mind itthon van velem, csak a hónap végén kezdi a két nagyobb az óvodát. Reggel 6-kor kelek. Általában 9-ig legkésőbb 10-ig megfőzök, megcsinálom a szükséges házimunkát. Addig játszanak, tévéznek a gyerekek. Ha kész vagyunk megyünk játszótérre ebédig.

2012. szept. 5. 15:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
100%

Nálunk az e heti menü: cukkinikrémleves sajttal, lekváros derelye

csirkepöri kagylótésztával

túrógombóc

rakottkrumpli

Én reggel szoktam főzni, amikor még alszanak vagy legalábbis pihiznek, ez úgy reggel 7 és 8 közé esik. Mondjuk nem tudom nálatok mi a napi rutin, de szerencsére nekem így nem gond a főzés. Általában 2 naponta főzök, persze van,hogy kell egymás utáni napon is.

Ami gyorsan megvan és imádják a fiaim, azok a levesek, ezek általában ragulevesek vagy ilyen krémlevesek sajttal. (jó laktatóak). De a tészták is hamar megvannak, kb. fél óra, szoktam csinálni ilyen tejszínes ragukat, szószokat, az megy rá. Na meg a bolognai megy nagyon, az is egy fél órás meló!

A főzelékek pedig a legjobbak,ha tényleg gyorsan akarsz valamit.

Ja, amit még szoktam: besamel vagy tejszínes szószos zöldségragu, ezt szoktam turmixolni, esetleg husit is bele tenni és melegszndvicskrémként felhasználni. Imádják sajttal megsütve, nem mellesleg megvan a zöldség-bevitel:)

Hagymás csirkemáj. Ez most csak eszembe jutott, ez is alig fél óra. (megdinsztelve a hagyma és rá a máj, egy kis vízzel felöntve,csak hogy utána még párolódjon, ne csak süljön. A férjem imádja így ezt a hagymás szaftot, kenyérrel jól belakik belőle.

2012. szept. 5. 16:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
100%

- tojásos lecsó

- rakott krumpli

- rakott cukkini

- fokhagymás-paradicsomos tészta

- bolognai spagetti

- lasagne

- máj baconbe göngyölve

- natúr csirke

- görög saláta

- sült oldalas (bedobni hamar be lehet a sütőbe, ott meg sül magától)

- borsóleves, húsleves

Hirtelen ennyi jutott eszembe.

2012. szept. 5. 16:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
75%
Cukkinis tészta, tonhalas tészta, sonkás-sajtos tészta, krémlevesek, zöldségleves, paradicsomleves, paprikás krumpli, krumplis tészta, zöldbabfőzelék, lencsefőzelék, lencseleves, krumplifőzelék, gyümölcsleves... Ezek max 20-30 perc alatt vannak készen, de van köztük pár, ami kb. 15 perc alatt kész!
2012. szept. 5. 16:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
100%

Én két napokra szoktam főzni.


Hétfő-kedd: pásztortarhonya (kb. 1,5 óra, de ugye amig fő a hús, addig nem kell ott állni)

Szerda-csütörtök: tejszínes csirkemell tésztával (kb. 1 óra)

A többit még nem tudom.


De szoktam csinálni milánóit, lencse főzeléket, borsó főzeléket, sült csirkecombot, rakott kelt, tepsis csirkét.


Én is olyanokat szoktam, amit csak felrakok főni, vagy betolok a sütőbe és tulajdonképpen annyit kell vele vesződni, amíg felvágom a hús,t/hagymát stb.

2012. szept. 5. 18:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
Én holnap gyümölcslevest (meggy, banán és barackbol) hozzá ropogós csírkeszárnyat (a szárnyat sózom aztán lisztbe teszek vegetát , borsot egy pici pirospaprikát és ebben megforgatom aztán sütöm forró olajban), sült krumplival.
2012. szept. 5. 20:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 A kérdező kommentje:
Köszönöm a sok hasznos választ! Jókat írtatok nagyon! Jöhet még :D
2012. szept. 5. 21:50
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!