Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Miért nem eszik annyit amennyi...

Miért nem eszik annyit amennyit kéne? A kislányom 2 honapos mult 4,33kg 2520al született és neki meg kéne ennie 600 és 700ml között. Jó ha elérjük az 400 500mlt.

Figyelt kérdés
Napi 5x 6x eszik reggelente 100-120 aztán nem nagyon megy az hogy ő 100mlt megegyen egyébként sztem szépen gyarapodik. Mit tegyek?A védönő is piszkál hogy meg kell ennie annyit de nem tudom megtömni. A multhonapban fél kilot hizott és azt mondták kevés mennyire kevés ez? MIt tegyek hogy többet egyen? (sajnos tápszeres lett)

2012. szept. 6. 10:25
 1/6 anonim ***** válasza:

Csak nem első gyerek? :D Mi is halálra aggódunk magunkat, hogy keveset eszik, sokat eszik stb. A másodiknál már nem mértük, hanem szemmel láthatóan gyarapodott a gyerek.


Szóval nyugi!!! :-))

2012. szept. 6. 10:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:

Szerintem tökéletes a súlya.

Ha szemmel láthatóan egészséges a bébi, jó kedélyű, mozgékony, stb, akkor nem kell aggódni.

2012. szept. 6. 10:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:

Szia! Teljesen jól gyarapodik a lányod, nyugi!!! Az én kislányom 2 hónaposan max 400ml tápszert evett naponta. Teljesen kikészültem annak ellenére, hogy 500-600g-ot hízik havonta a mai napig. Most 6 hónapos és sosem eszi meg a nagykönyv szerinti adagot, de szépen fejlődik. 2 hónaposan a lányom max 80 ml-t evett meg. Most napi 650-900ml t eszik szilárd kajával együtt...amikor milyen kedve van. Már kevésbé zavar mert a gyerekorvos és a védőnő is meg van elégedve a súlyával..formás kisbaba:)

A lényeg a lényeg, hogy szerintem ne aggódj, jó súlyban van a kislányod. Amíg nem fogy vagy 2-3 hétig nem stagnál a súlya addig semmi gond:)

2012. szept. 6. 10:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
Ne aggódj! Több mint 2 hónap alatt hízott majdnem 2kg-t a lányod! Tökéletesen rendben van a súlya, ekkora az étvágya, nem tudsz mit csinálni! Fél éves koráig kell megduplázni a születési súlyt, ezt már majdnem meg is tette! Hol itt a probléma? Ne foglalkozz az ostobákkal, de ha nagyon le akarod rázni a védőnőt, mondd azt, hogy megeszi a kellő mennyiséget, aztán gól. :) Leszáll rólad, mindenki örül és ennyi! :) Boldog babázást!
2012. szept. 6. 11:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim válasza:

Ugyanazt tudom mondani mint a többiek. Az én fiam is ilyen "kis" súllyal született, de ő nem volt ennyi 2 hónaposan. 2 kg 2 hónap alatt nagyon jó, szinte már hihetetlen nekem, a fiam kb fél-3/4 kg-t hízott csak havonta és azt is nagyon jónak találtuk és a doki is. Nem értem a védőnődet.

Felejtsd el és próbálj nem aggódni, tudom nehéz, de nagyon jól hízik !!!!!!!

2012. szept. 6. 14:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat és hogy megnyugtattatok télleg sokat segített.
2012. szept. 7. 11:25

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!