Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Mennyit találkozhat testvérete...

Mennyit találkozhat testvéretek a gyerekeitekkel?

Figyelt kérdés

A kérdés lényege annyi,hogy mennyit találkozik tesótok gyerekeitekkel?

És az,hogy ilyen esetben,szerintetek mi az optimális.Közel lakik.15 perc kb.Jól bánik a gyerekekkel.Neki még nincs sajátja.Nagyjából ráér.15 éves.


2012. szept. 6. 14:30
1 2
 1/12 A kérdező kommentje:
Ja és a baba 3 hónapos.
2012. szept. 6. 14:30
 2/12 anonim ***** válasza:

Amennyit akarnak :-)

Bár ők már idősebbek, 18 és 22 évesek.

2012. szept. 6. 14:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 A kérdező kommentje:
Persze,amennyit akarnak,ezt értem,de kb. mi a természetes?
2012. szept. 6. 14:34
 4/12 anonim ***** válasza:
100%

Ez minden családnál más.


Olyan, mint az első 6 hétben jöjjön-e látogató kérdés. Ami nekem normális, másnak sok.


Ami fontos: ha már kialakul a baba napirendje, azt ne rúgjátok fel a tesód miatt. Ha alvás időben jön, a baba akkor is aludjon stb.

2012. szept. 6. 14:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim válasza:
Jól értem, hogy korlátozni akarod azt, hogy mennyit láthatja a gyereked? Ha igen akkor miért? Szerintem az optimális(Ha normális a tesód) az az ha annyit találkoznak amennyit csak tudnak.
2012. szept. 6. 14:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:

Nálatok szerintem annyit, amennyire a tesódnak igénye van.

Az én hugom 32 éves, 40 perc autóutra lakik, és 2 hónapja szülte a a második babáját. Így érthetően keveset találkozunk. Én egybként dolgozom, egy bölcsis gyerkőcöm van.

2012. szept. 6. 14:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 A kérdező kommentje:
Nem,nem akarom korlátozni.Csak kíváncsi vagyok,szerintetek mi lenne az optimális.
2012. szept. 6. 14:40
 8/12 anonim válasza:
5. vagyok és Az "Amennyit csak tudnak" alatt azt értem, hogy a baba tudjon aludni a megszokott időpontban, és minden ilyesmi.
2012. szept. 6. 14:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:

Szerintem ilyen nincs, hogy optimális. A gyereknek a szülei a gondozói és normál esetben hozzátok kötődik, stb.

Az, hogy a többi rokont látja, jó és hasznos, de nem kell túldimenzionálni és elvárni sem egy 15 évestől, hogy minden szabadidejét az unokaöccse/huga gondozásával töltse.

Annyit legyenek együtt, ami kényelmes a tesódnak, szívesen van ott, és másik oldalról meg annyit, amivel nem zavar titeket sem.

Van olyan család ahol ez heti 1x-i találkozást jelent hétvégén, van ahol havonta pár órát és van aki napi szinten átugrik 1-1 órára.

Szerintem hagyd meg a tesódnak, hogy annyit legyen veletek, ami még örömet jelent neki, mert ha ráerőlteted, hogy segítsen neked, nem biztos hogy hosszú távon kifizetődő lesz...

És a végére, hogy valami konkrétumot is mondjak: mi a tesómmal kb heti szinten látjuk egymás gyerekeit, a hugom is ilyen gyakran találkozik velük is, velünk is (neki nincs még sajátja)

2012. szept. 6. 15:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:

Nincs optimális.

Nálunk pl utánam és a férjem után az én apámmal találkoznak legtöbbször a gyerekek, napi szinten. De nyilván más családoknál meg nem így van.

Az én öcsém külföldön él, így ő pl a kislányomat még nem látta, a kisfiamat, aki a keresztfia, eddig kétszer.

A férjem nővérei meg olyanok, hogy ha rajtuk múlna, egész nap ott kellene ülni náluk, mert szerintük úgy való, hogy a rokon gyerekek testvérekként nőjenek fel.

Én viszont nem igazán jövök ki velük, úgyhogy nagyon ritkán, szinte soha nem megyünk át. Ők meg jönni nem akartak.


Akit szeretek, akár testvér, akár nem, természetesen normális kereteken belül hagynám találkozni amikor és amennyi időt csak akar a gyerekeimmel.

2012. szept. 6. 15:49
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!