Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » A borostyánkő valóban használ...

A borostyánkő valóban használ a babának fogzáskor vagy, nagy humbuk az egesz, és valaki nagyot kaszál rajta?!

Figyelt kérdés
3hòs a kislányunk, ùgy néz ki jönni fog a foga és párommal beszéltünk róla, hogy lehet kéne venni. Néztük az árakat és 3000-4000ft körül vannak. Szerintem pofátlanság ennyit elkérni egy babának "lehet hasznos" dologért. Persze én is ùgy vagyok vele, hogy bármit csak ne szenvedjen a fàjdalomtól.

2012. szept. 6. 21:33
 1/10 anonim ***** válasza:
81%

Annyian felrakták már ezt a kérdést. Keress rá, rengeteg választ fogsz kapni.


Az én lányom jelenleg 14 hónapos. 5,5 hónaposan jött ki az első foga. Ami történetesen az alsó őrlő foga volt. Korántsem erre vártunk, hanem valami "könnyebbre", de ez sikerült.

2 hónapos korától szenvedett vele. Ömlött a nyála, üvöltött, percig sem maradt meg.

Mindennap ez ment 0-24 óráig.


Én nem vettem neki láncot, homeopátiás cumókat viszont annál inkább! Mit értem azzal? Semmit, nem használt.


Most a 17. fogánál tartunk jelenleg. 1 hónapra kölcsönkaptuk a nyakláncot. Mi történt? Üvöltött ugyanúgy, mint az első őrlőnél.


Nekem tudod mi válik be? A Nurofen. De csak akkor, ha már végképp semmi nem jó neki.


Egyébként az elmúlt 8-9 hónapban belejöttem a fogzásba. Ő pedig úgyis túléli. Tudom, hogy fáj neki, de ha semmi nem válik be, akkor mit csináljak?! Sajnos előfordul ilyen eset is.

2012. szept. 6. 21:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
62%
Én is úgy jártam, mint az előttem hozzászóló: semmi sem vált be... Túléltük, ma már van 16 foga:)
2012. szept. 6. 21:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
57%

Szintén semmi sem vált be, se homeós cuccok (többféle golyócskát kipróbáltunk, kúpot is), se a lánc. Hát így jártunk, túlélte, mind a 20 foga kint van. Ha már nagyon szenvedett, kapott fájdalomcsillapítót.

Van aki esküszik rá, de lehet, hogy az a gyerkőc meg sem érezte volna anélkül sem a fogzást.

Elvileg ugye más betegség ellen is jó, immunerősítő, meg hogy kevesebb betegséget kaphat el, ha hordja. Fiam unokatestvérének 1 hónapos korában a nyakába tették, 2-3 havonta hörghurutja, tüdőgyulladása vagy egyéb betegsége van...

2012. szept. 6. 21:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
57%
A nyakláncon túl már csak a homeopátia vált be kevésbé. Eddig sem a nagyobb gyermekemnek fogzásra, se nekem az alvásgondjaimra, tejszaporításra, rekedtség kezelésre, sem a kicsinek fogzásra, nyugtalanságra nem vált be. A nyaklánc is ilyen volt, felaktuk, de minek, vettem is le hamarosan, mert csak nyugtalanított, hogy nehogy rátekeredjen a torkára.
2012. szept. 6. 21:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
80%
kamu az egész
2012. szept. 6. 21:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat!hát én is így gondoltam,feleslegesen nem vedszek neki.meg félnék én is hogy ràtekeredik.
2012. szept. 6. 22:18
 7/10 anonim ***** válasza:
73%

Én attól rettegnék hogy mikor szakad el, vagy éppen mikor fullad meg a lányom tőle ha a nyakára tekeredik.

Nem olyan régen volt egy kérdés ami arról szólt hogy egy kisgyereknek hiányzott a nyakláncról egy darab, és féltek hogy lenyelte.

Hála istennek megtalálták a hiányzó darabot.

Inkább Viburcol kúp, bár az sem biztos hogy használ valamit.

2012. szept. 6. 22:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
84%
Meg az is fura még, hogy honnan szednek ennyi borostyánt? Nem műgyantagolyókért kérnek-e el ennyi pénzt...
2012. szept. 6. 22:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
57%

Mi vettünk, semmit nem ért:-DDD, de nagyon szép...:-))

Bár mikor betettünk a nyakába, akkor 3-4 nap jól aludt, de sztem ez csak véletlen volt...

Most 2 éves már a lányom, és most is épp szenved a fogaival..:-((

vegyél belőle inkább Dentinox gélt, és Panadol/Nurofen szirupot!:-))) Jobban jártok...

2012. szept. 6. 23:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:

Én meg sem vettem.

Két barátnőm picijének sem vált be, így kihagytam. Igazából eddig viszonylag jól viselte, ha jobban fáj neki, akkor kap Nurofent!

2012. szept. 7. 05:18
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!