Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Mik a csípőficam jelei? 4...

Mik a csípőficam jelei? 4 hónapos babán látható már?

Figyelt kérdés
A védőnő szerint gond hogy a két lábán nem egyformák a hurkácskák a doktornő nem szólt idáig mit tegyek??
2012. szept. 7. 20:03
1 2
 1/19 anonim ***** válasza:

Elvileg ha csípőficamos akkor rövidebb a lábacskája. De 4hónaposan már át kellett esnetek ortopéd vizsgálaton. Az a lényeg, hogy az ortopédus mit mond, Ő az aki igazán ért hozzá!

Egyébként tényleg egyformának "kell" lenni mindkét lábán a hurkáknak, redőknek. Persze ha nem egyforma, az még nem azt jelenti, hogy csípőficamos, lehet, hogy csak kötöttem kicsit a csípője, de ez tornával könnyen kezelhető. (Legalábbis nálunk könnyen ment.)

2012. szept. 7. 20:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/19 anonim ***** válasza:
nem "kötöttem", hanem kötötteBB! Bocs!
2012. szept. 7. 20:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/19 anonim ***** válasza:
igen egyformának kell lennie a hurkáknak.Ti nem voltatok vizsgálaton?ELvileg mindenkinek mennie kellene.Ez jár!Ingyenes szűrés.HA az van neki kap terpesz pelenkát,de ne halasztgasd,mert később nehéz lesz rendbe hozni.
2012. szept. 7. 20:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/19 anonim ***** válasza:
Szia! Az eltérő hurkak jelenthetik(de azt is h semmi sincs),a láb hossza picit eltérhet,mert a combcsont feje kijön a vapabol és ez minimalis kulonbseget latni.Szerintem a háziorvos ezt már ellenorizte ill.kellett volna neki,a masik meg,h van kötelező csiposzűrés emlékeim szerint 6 hetesen nálunk legalábbis így volt,meg még a kh-ba is ellenőrzi a gyerekorvos! Beszélj a hazidokival vizsgálja meg q kicsid és ő tovább küld ha kell!Addig ne aggódj,tudom nehéz,de remeljuk a legjobbakat! Csak,h nyugodtabb legyél,en már úgy jöttem haza az újszülött fiammal,h tudtuk,h gond van vele ilyen téren és szóltak is bent mihelyst vizsgálták már másnap!
2012. szept. 7. 20:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/19 anonim ***** válasza:
Ha eddig nem voltatok ortopédiai szűrésen (3 hónaposan kötelező, de van ahol 6 hetesen), akkor nagyon gyorsan menjetek el. Napokon belül, ne várjatok. Ha nem szimmetrikusak a redők az nagy eséllyel gondot jelent. Valószínű hogy kengyelt fog kapni. Minnél tovább vártok annál nagyobb gond lehet, és nehezebb a kezelés. Siessetek.
2012. szept. 7. 20:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/19 anonim ***** válasza:
Utolsó vagyok. Nekünk a gyerekorvos és a védőnő sem vette észre. 3 hónaposan derült ki. 3 hónapig volt kengyelben, pedig nem is volt ficamos, csak fejletlen volt a csípője.
2012. szept. 7. 20:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/19 anonim ***** válasza:
Nekünk csipőficamos volt a lányunk és eléggé furcsák voltak a lábai születésétől (a redők nem voltak egyformák valamint vastagságban és hosszban is eltért a 2 láb egymástól). 3 hónapig kengyelben volt. Minket a gyerekorvos küldött 3 hetesen ortopédiára mivel erősen gyanús volt, hogy baj van. Most fél éves és minden OK. Amúgy ha fejletlen egy baba csipője az is baj nem csak ha ficamos és az nem feltétlenül látszik, van hogy csak ultrahanggal derül ki. Mi több ilyen ultrahangos vizsgálaton is voltunk, valamint 2 röntgenen.
2012. szept. 7. 20:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/19 anonim ***** válasza:
Sziasztok! Mi csak ultrahangos csípővizsgálaton voltunk, de ott minden rendben volt. Viszont a redők a babámon szintén nem egyformák. Lehet akkor is van baja ha az ultrahangon nem látták?
2012. szept. 7. 22:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/19 anonim ***** válasza:
A kötelező csípőszűrésen gondolom voltatok orthopédusnál, ha ő nem talált csípőficamot akkor nincs. Ha nem voltatok az nagy baj, mert 4 hós korig lehet tökéletesen kezelni.
2012. szept. 7. 23:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/19 A kérdező kommentje:
Sziasztok ortopédiára nem adott a gyerekorvos beutalót idáig! De akkor hétfőn megyek és kérek! Az jutott eszembe hogy szülésnél 2 szer rá volt tekeredve a bokájára a köldökzsinór ez jelenthet valami rosszat???
2012. szept. 8. 12:22
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!