Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » 4hónapos a babám és nagyon...

4hónapos a babám és nagyon keveset eszik mostanában, mit tudok vele csinálni?

Figyelt kérdés
Most volt négy hónapos és 7.5kg körül van, eddig nagyon szépen hízott, de három hete kaptam egy antibiotikumos fülcseppet, ami miatt szerintem nem ízlett neki a tejem és 2perc szopi után ordított. Ez megy azóta is csak már nem ordít hanem elkezd nézelődni, aztán 10perc múlva újra éhes, sír és ez megy egész nap. A védőnő azt mondta, hogy majd lehet, hogy tápszert kell adni neki. DE a cumisüveget sem fogadja el anyatejjel együtt, nem hogy a tápszert,attól öklendezik. Hogy tudnám a tápszerre szoktatni és melyikre vagy mit tudok csinálni, hogy újra rendesen szopizzon? KÉREM, HOGY AKIVEL ILYEN ELŐFORDULT AZ ÍRJA MEG, HOGY HOGYAN ALAKULT MINDEN. Köszönöm!
2012. szept. 7. 22:10
 1/4 aronog ***** válasza:
100%
Nekem ennyi idősen váltott a picim a szopási módszerén és kb 3-4 perc alatt jóllalkott az addigi kb 10 perc helyett. Lehet, hogy a tiéd is tempót váltott, majd figyeld a gyarapodását, ha nem hízik két hétig vagy fogyni kezd, akkor kellhet a kiegészítés, de nem biztos, hogy a fülcsepp miatt, hanem mert kevés a tej. A tápszer ellen meg tényleg lázadoznak, de csak néhány napig, utána általában megszokják. Tudom, hogy nem könnyű most ez Neked, de ne idegeskedj, minden rendben lesz :)
2012. szept. 7. 22:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

[link]


Itt olvashatsz róla, hogy ebben az időszakban kitágul a Babáknak a világ, ezért is ciciznek ilyen furán. Minden fontosabb a szopinál, de a pocak persze üres marad és kiabál. Nálunk is volt ilyen éra, kétségbe is voltam esve rendesen :)


Kitartás, el fog múlni!


Próbáld kanállal adni esetleg a tejet, vagy pohárból itatni, szerintem nem fog kelleni a tápszer, csak légy türelmes (tudom, nagyon nehéz).

2012. szept. 7. 23:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:

En ugy oldottam meg hOgy felalomba ringatom es akkor

Nyugodtam szopizik!

2012. szept. 8. 05:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen a tanácsokat! Tápszerezni nem szeretném és nem is hajlandó cumisüvegből enni, így még próbálkozunk a szoptatással. Remélem lassan minden a régi lesz.
2012. szept. 13. 09:59

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!