Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Mit jelent az, hogy bukik a baba?

Mit jelent az, hogy bukik a baba?

Figyelt kérdés
2012. szept. 9. 07:45
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
Visszajön a tej, vagy tápszer, vagy amit kap.
2012. szept. 9. 07:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 A kérdező kommentje:
es ha kicsi jon vissza,az nem jelenti csak a bufit?
2012. szept. 9. 08:02
 3/11 anonim ***** válasza:
100%

Szia! Az én kisfiam bukós már 6 hetes kora óta. Most 9 hónapos lesz. A bukás azt jelenti, hogy majdnem minden evés után visszajön neki az étel. Sajnos nem kevés. Nem nagyon foglalkozik vele a baba, az anyuka annál inkább. Rettenetes látvány. Néha a kisfiamnak a földön is placcsant. A kis bodyjai mindig csupa koszok voltak, naponta 3 body minimum. A páromnak és nekem van külön etetős póló, mert azt legalább nem sajnáljuk, ha az is koszos lesz. A fiúknál négyszer gyakoribb, mint a kislányoknál. A mennyisége változó. A böfi minden kisbabánál van, a bukás akkor jön elő, ha nem zár rendesen a gyomorszáj, mert nem elég erős, és az étel visszafelé csurog. De azt mondják, ha a baba feláll és elindul, akkor általában elnövi. Én már alig várom, pedig a kisfiam már lépeget, ha fogom a kezét. De van olyan baba, akinél pont a mászáskor, kúszáskor jön elő.

Remélem segítettem, ha van még kérdésed, szívesen válaszolok. Üdv

2012. szept. 9. 08:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 A kérdező kommentje:
Igen segítettél. Kicsit béna vagyok még ebben a témában, pedig van egy 4 hetes kisfiam. Ha kihányja amit megeszik, akkor gondolom hamarabb lesz éhes is igaz? Nálunk is van hogy többet büfizik, bukik.. nemtudom, de én annak tulajdonítottam be h sokat evett. De akkor mostmár kezdek aggódni. Ritkán fordul elő, van h nem jön vissza neki semmi evés után. Vaagy ez anyatejes babáknál nem fodul elő? vagy ugyanúgy van akkor is ha anyatejet, vagy tápszert eszik?
2012. szept. 9. 08:49
 5/11 anonim ***** válasza:
Anyatejesnél is előfordul. Volt, hogy a lányom orrán is jött vissza a tej. Elég rémisztő volt. Mondjuk 1.5 órán át cicin volt, tuti, hogy a felesleg jött vissza. Egyébként nagyon bkós volt és alig vártam, hogy végre vége legyen. Ha jöttek látogatóba, akkor őket is lehányta, pedig próbáltam úgy alakítani az etetést, hogy jóval a látogatási időpont előtt egyen. Illetve ha evés után bealudt, volt hogy 4 órával evés után, amikor felébredt, bukott. Szerencsére kinőtte. Amikor elkezdett mászni, akkor még jött vissza neki egy kevés szilárd kaja, de már semmi. 11 hónapos.
2012. szept. 9. 08:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
3-as vagyok. Nekünk azt mondta a doktornő, hogy nem szabad ráetetni, hiába bukik. Párom azt üzente, hogy kitartás, és sajnos sok mosószer! :-) (ez csak a poén kedvéért, ne haragudj) Én is tiszta ideg voltam, sokat sírtam is, de aztán megoldódik minden, ne aggódj! Lehet, hogy nem is bukás, csak tényleg túleszi magát. Igaza van az előző válaszolónak, evés után tényleg nagyon kell vigyázni velük, mi alig mertük még megmozdítani is. Ha gondolod, emeld meg pár könyvvel az ágyát a fejénél, meg szopizás után tartsd kb. 20 percig függőlegesen a babát, hogy ne bukja ki az ételt. Sok sikert, és kitartást! Ha van még szintén kérdésed, írj, vagy ha valami még eszembe jut, majd megírom. Jó? Boldog babázást, csak az eleje kicsit nehéz! Üdv
2012. szept. 9. 10:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
Annyi jutott az eszembe, hogyha nem szokott kakilni evés közben (legtöbb baba akkor szokott, enyém nem), akkor mindig evés előtt cseréld le a pelust, ezzel sem nyomod össze a pocakját.
2012. szept. 9. 11:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 A kérdező kommentje:

Köszönöm szépen a válaszokat!

Pelust amúgyis evés előtt cserélünk, mert ha utána cserélem, akkor felébred, de büfiztetésnél nem :) Remélem csak büfizik, mert tényleg van h több jön van h kevesebb.

2012. szept. 9. 12:32
 9/11 anonim ***** válasza:
nekünk volt vagy 30 textilpelenkánk. A két szárítón mindig azok száradtak. Gondolhatod mi volt nálunk.:)
2012. szept. 9. 12:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 A kérdező kommentje:
:) Nem egyszerű időszak, mondjuk ennyire nem volt méééééég "dúrva" nálunk a helyzet, de ami késik nem múlik. Köszönöm nektek :)
2012. szept. 9. 12:41
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!