Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Melyik nevelési forma ideálisa...

Melyik nevelési forma ideálisabb? Részletek lent.

Figyelt kérdés
A kislányunk 1 éves. És mi úgy gondoljuk, hogy ketten a férjemmel 1 csapatot alkotva neveljük a gyermekünket. A kérdés azért merült fel bennem, mert sokan mondták, hogy az egyik szülő legyen a szigorú, a másik az engedékeny, nem jó ha mindkét szülő rászól a gyerekre, hogy pl: ne ugrálj az ágyon. Szerintetek? Kinél mi jött be és mik a tapasztalatok? Köszönöm!!

2012. szept. 10. 12:39
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
62%

azért ezt az elvet nem épp az 1 évesekre mondják meg az ágyon ugrálásra :)

szerintem ezt így nem lehet előre eldönteni, az élet úgy is fogja hozni!


nálunk apa nagyon sokat dolgozik, ritkán találkoznak a gyerekkel, így ő az engedékeny, én meg ugye büntetem, tehát a szigorú vagyok. de ha ugrál az ágyon akkor apa is rászól, tényleg nem ilyen banális dolgokra mondják, hanem majd később mikor intőt hoz haza a suliból vagy rossz jegyet... :)

2012. szept. 10. 12:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem nem jó ha egyik engedékeny, a másik szigorú. Nem fogja tudni a gyerek hogy mikor tesz jót és mikor rosszat. Egyformán kell engedni/tiltani dolgokat neki.
2012. szept. 10. 12:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 A kérdező kommentje:
Szuper! Köszönöm szépen mindkettőtöknek!!!!! :):)
2012. szept. 10. 12:50
 4/11 anonim ***** válasza:
100%

szerintem épp az a rossz, ha a 2 szülő mást mond (ha az egyik engedékenyebb, a másik meg a szigorú, akivel ijeszgetni lehet "majd szólok apádnak...")


egyértelműen az a jó, ha együtt, egy irányba nevelitek a gyereket.

2012. szept. 10. 13:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
100%

Szerintm is az a jó, ha nagy részt egyformán nevelik a gyerekeket. Igenis szóljon rá mindengyik szülő, mert mi van ha apa van otthon csak, nála lehet ugrálni az ágyon? Anyánál nem? És másnál?

Kicsi korától a legfőbb dolgokban egyet kéne érteni a nevelési kérdésekben, persze minden ember más, így kisebb eltérések mindig lesznek, ki mit, vagy inkább meddig enged meg, de alapvető dolgokban, szabályok kialakításában, főleg olyan dologban ami veszélyes, abban egyet kell érteni a kicsiknek.

És szerintem később sem nyerő az a dolog, hogy csak az egyik szól rá, a másik meg nem!

2012. szept. 10. 13:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen a megerősítéseket!!! Örülök, hogy jó utat választottunk!!!
2012. szept. 10. 13:08
 7/11 anonim ***** válasza:
62%

első vagyok! természetesen én is úgy gondolom, hogy egyformán kell nevelni, de azért ez nem ilyen egyszerű, mármint a szigorú-engedékeny :)

ahogy írtam, a férjem késő estig dolgozik, tehát mikor megcsinálja a rosszat a gyerek, nem mondhatom, hogy majd holnap apa megbüntet, mert most ő jön! ne ebből lett az, hogy én vagyok a szigorú, nyilván én vagyok mindig ott ha büntetni kell, nem arra értettem, hogy apa elnézi neki a dolgokat :)

lehet most már kicsit túlmagyaráztam de remélem értitek :D

2012. szept. 10. 13:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 A kérdező kommentje:
Igen, nekem az első hozzászólásodból is ez jött le, ami az utolsóból. Tehát teljesen érthető :)
2012. szept. 10. 13:15
 9/11 anonim ***** válasza:
közösen kell nevelni,ugyanolyan irányelvekkel. ami még fontos,h bármit mond az férjed a gyereknek,akár egyetértesz vele akár nem, agyerek előtt mindig neki adj igazat, és később beszéljétek meg a dolgot,mert ha rászólsz a férjedre h ezt ne így,akkor a gyerek rögtön kapcsol és oda apuka tekintély
2012. szept. 10. 13:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
100%
Pszichológus vagyok. Ha tudnád hány gyereket betegít meg a jó zsaru - rossz zsaru felállás... A gyereknek következetesség és összhang kell a szülők részéről. Világos határok. Ha pedig véletlenül túl keményen szólnátok és eltörik a mécses, a szigorú, de jó döntést akkor sem vonjuk vissza (akkor se ugrálunk az ágyon),de azért meg lehet ölelgetni :). Így a hisztire is kisebb az esély. Jó úton haladtok.
2012. szept. 10. 14:13
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!