Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Segítetted valamivel a babád...

Segítetted valamivel a babád az első önálló lépések megtételéhez?

Figyelt kérdés
Amikor a baba már bútorok mellett szépen lépked és kézen fogva is jár már elég régóta, mivel lehet ösztönözni az első önálló lépés megtételére?
2012. szept. 10. 13:22
 1/5 anonim ***** válasza:
100%

Úgy igazán nem ösztönöztem, hanem hagytam hogy önállóan tegye meg az első lépéseket.

Persze olyan volt, hogy ültem a fotel mellett 1 méterre, és ő meg a foteltől eljött hozzám, tehát azzal hogy ott ültem viszonylag közel hozzá, arra ösztönöztem, hogy bátran elinduljon felém, és engedje el a fotelt.

2012. szept. 10. 13:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
100%

szerintem hagyd

majd akkor fogja ha biztonságba érzi magát


nekem a lányom mikor 10 hónaposan próbálta egyedül esett egy nagyot orra utána 2 hónapig még bútorok mellet sem lépdelt csak ácsorgott majd egyszer csak 1 évesen elindult akkor már stabilan biztonságban

2012. szept. 10. 13:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
100%

Vannak ezek a járássegítők, de kb. annyi az értelműk, mint a kézen fogva vezetésé. Max. azokkal a derekad nem megy tönkre.


Sajnos, amíg nem engedi el az ujjad, addig nem tudod rávenni, hogy magától is járjon.

Amíg nem érzik biztonságban magukat, addig csinálhatsz bármit.


A lányomat 1 hétig vezettem két ujjal, majd elindult.

Folyamatosan esett-kelt, de menni akart egyedül. Most 13,5 hónapos és már szinte szalad. Nagyon szépen megy.


Ráadásul sokszor kézen fogva akar menni, aminek örülök, mert így legalább biztonságban tudhatom :)

2012. szept. 10. 13:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
100%
Nálunk egy karácsonyra kapott tricikli lett végül az ösztönző 16 hósan (pedig már 9 hós korától járt bútorok mentén), azt akarta tolni és közben valahogy megjött az önbizalma is - most két éves, de a jármű maga még mindig nagy neki :)
2012. szept. 10. 13:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
Mi apával egymással szemben ültünk a szoba közepén, apa előtt állt és egyszer csak elindult hozzám.
2012. szept. 11. 08:11
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!