Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Anyukák, akinek spórolnia...

Anyukák, akinek spórolnia kell, Ti is saját magatokon spóroltok, vagy csak én vagyok ilyen?

Figyelt kérdés
Anyagilag nem állunk túl jól.Ami szükséges, azt meg tudjuk venni, nem tartozunk senkinek, majd csak a banknak, ha lakást veszünk, de egyelőre nem sokat tudunk félrerakni.A gyerekeken nem spórolok, inkább nekik veszek játékot, édességet, mint magamnak ennivalót, vagy ruhát.Félre ne értsétek, nem éhezek, de ha főzök főtt ételt akkor abból ritkán eszek, illetve csak minimálisat, inkább kenyeret.(kivéve hétvégén, mikor a család együtt eszik, mert a férjem ezt nem tudja:))Kellene meleg ruhát vennem őszre, mert kihíztam őket,de sajnálom magamra költeni a pénzt, lelkiismeretfurdalásom van mikor magamra költök.Ti is magatokon spóroltok?
2012. szept. 10. 13:32
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
Szerintem minden szerető édesanya ilyen-én is. Nem hiszem, hogy csak te vagy önfeláldozó a gyermekedért...
2012. szept. 10. 13:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
73%

Egyrészt: ha főzöl, akkor olcsón lehet normális kaját is enni, nem kell mindig kenyéren élni.

2. legolcsóbb, ha lefogysz egy kicsit, tornázni ingyen is lehet, és nem kell új ruha!

2012. szept. 10. 13:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
Nekünk nincsenek anyagi gondjaink,de mióta megszületett a fiam nem vettem magamnak én sem semmit.Csak a fodrászról nem vagyok hajlandó lemondani,a tavalyi cipőmet fogom hordani,mert nekem is lelkiismeret furdalásom van picit.Az anyaság ilyen...emlékszem hogy az én anyukám is ritkán vásárolt magának,inkább odaadta azt a pénzt,hogy nekünk meglegyen mindenünk.
2012. szept. 10. 13:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
100%

1. a főt étel jobb neked és még olcsóbb is mint a szendvics

ja és nem hízol tőle annyira :-)


2. spórolni nem magadon kell hanem általánosságban mindenen

pl áram számla, nem veszek meg mindent a gyereknek, jobban megnézem amit veszek, pl sokat spórolok azon h mikor olcsó megveszem a zöldséget és befőzőm télre, izzó csere, háztartási gép csere, nem ülök autóban mindig, gyorsan fürdők és lezárom közben a zuhanyt ha nem kell, nem folyatom ezerrel a vizet mosogatás közben, előre megtervezem a havi étrendet és csak azt veszem meg a boltba ami kell hozzá, keresem az akciókat, stb.....


így elértem azt h jut ruhára nekem is ha éppen szükségem van rá :-)

2012. szept. 10. 13:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 timike26 ***** válasza:
igen.csak magamon.a fèrjem tudja hogy ilyen vagyok,megmondtam,ne viràgott hoz ha nem add ide az àràt,majd elkoltom amire akarom:) persze hogy a gyerekekre koltom.nincsennek napi megèlhetèsi gondjaink,enni eszek amit megkivànok,viszont ruha,fodràsz(!?!?)mindenfèle nekem valo luxust hanyagolok.a hajam magam festem,kozmetikus nem kell,.persze nem mindenki van igy vele,de engem pont nem èrdekel hogy ràm mit mondanak,ki mit gondol rolam.viszont az igazàn jol jon amikor osszesporolok egy kis pènz ugy hogy èszre se veszuk a hiànyàt.
2012. szept. 10. 13:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:

Nálunk a gyerek az első, egyértelmű, hogy az ő igényeit vesszük elsősorban figyelembe, és ha spórolni kell, akkor nem rajta fogok.

De ha van rá keret, hogy magadnak is vegyél valamit, akkor viszont nehogy már lelkiismeret furdalásod legyen, mert veszel magadnak pl. egy-egy ruhát. Anyuka vagy, gondoskodó vagy, de nem kell elvonulni szégyenben, és megvonni mindent magadtól.

Csinálj havi bevétel és kiadás listát, próbáld meg összehangolni a kettőt, minthogy szégyenkezel és elvonsz magadtól mindent.

2012. szept. 10. 13:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
90%

tudom ez szívtelennek hangzott h nem veszek meg mindent a gyereknek

de nem baj ha már kicsinek megtanulja h ha tetszik valami akkor az nem lehet automatikusan az övé

nekem nem követelőznek a boltban h annnyyyyaaaa veeeed meg nekem aaaazzzttt !!!!!és üvölt ha nem tudodm megvenni


11 éves a lányom kap heti zsebpénzt 500.-

a 4 év alatt elrakott 10-12 ezret belőle

mikor nagyon akart biciklit megbeszéltük h sajna nem tudom megvenni neki mert ez most sok lenne nekem (gondoltam majd karácsonyra összerakok annyit)

szó nélkül hozta a perselyét és oda adta amit összegyűjtött h tessék tedd bele ezt is


szal szerintem h megértse h nem lehet mindig mindent megkapni azt már 1 évesen el kell kezdeni

2012. szept. 10. 13:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
95%

Nekem sosincs lelkiismeret furdalásom, ha magamra költök!

Nincs felesleges pénzünk nekünk sem!

De!

Pl én készítettem el egy csomó játékot maradék anyagokból, ezzel több ezret spórolok.

Ha csapzottan nézek ki, akkor hányingere lesz tőlem a férjemnek...(erős túlzás :)) Te nem szeretnél vonzó maradni?

És minek veszel édességet, ha nincs pénzed? Az kimondottan káros, élvezeti értéke van csak.

Igazuk van az előttem szólóknak.

Sportoljál otthon, internetről le lehet tölteni a dvd-ket.

Én is azt teszem. Akkor nem kell lecserélni a téli ruháidat.

Egészségesebb is leszel, nem csak spórolsz.

És a főtt kaja tényleg olcsóbb.

Nem eszel belőle? Mért?

Tisztára kiakadok.

Az ilyen embereknek mint te, fog kihullani a végén a foguk, mert semmi tápértéket nem viszel be a szervezetedbe.

Ha te tönkremész, tönkremegy a családod is.

Gondolkodj e szerint, aztán áldozd fel magad a lemondások oltárán.

Brrrr....

Kólára, meg ilyen sz@rokra nincs pénzem, de zöldbablevest ettem, meg egy kis pörköltet tésztával.

2012. szept. 10. 13:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
79%

Én pont azokon spórolok, amiket írtál: játék és édesség. Most kabátot és cipőt rendeset kap, minden nap van gyümölcs és zöldség.


Eszek én is abból amit főzök, de csak egy gyerekadagot, így fogyok is :-)


Spórolni általánosan szoktam: figyelem az akciókat, ételt nem dobunk ki, mindenből saját márkásat veszünk, figyelek a villanyra, vízre. A tv-előfizetés lemondtam, a neten tudok nézni filmet is és sorozatot is.

2012. szept. 10. 14:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
Én is ilyen vagyok..:)))))) a fogyjál le hozzászólásokkal azért nem értek egyet,mert ha valaki hízott 2-3 gyerek után,mellett nem biztos,hogy pikk-pakk le tud fogyni...Amúgy én azt csinálom mostanság,hogy használt ruhákat veszek pl. turkálok piacon...legtöbbször darabját 200ft-ért (jó állapotúakat!!!) ennyit viszont kibírunk :) és még csak lelkiismeret furdalásom sincsen.
2012. szept. 10. 17:45
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!