Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Most mi lesz? Teljesen bepánik...

Most mi lesz? Teljesen bepánikoltam. Volt valaki hasonló helyzetben?

Figyelt kérdés

32 éves nő vagyok, egy nagyon jól működő házasságban. Ahogy felnőttem, mindig volt, ami lefoglalt, és mindig voltak terveim. Iskola, tanfolyamok, munka, utazás, stb. Így mentek el szépen lassan a fejem felett az évek.

A gyerekvállalás komolyabban fel sem merült bennem. "Maaajd maaajd", így halogattam, és megmondom őszintén most sem hiányzik egy baba. Csak hát 32 vagyok már, ez az egyetlen érvem pillanatnyilag.


Ma vacsoránál éppen azt ecseteltem a páromnak, hogy örülnék egy macskának. Nem kell törzskönyvezett perzsacica, csak egy sima cirmos. akár egy kóbor utcagyereket is befogadhatnánk. Éppen az oltásnál tartok, amikor közbevág, hogy "baba mellé macska?!"

Erre közli, hogy gyereket akar jövőre, szóval ideje lenne abbahagynom a gyógyszert. Köpni-nyelni nem tudtam. Hirtelen annyit mondtam, hogy decemberig nem akarok teherbeesni, nehogy a nagy nyári hőségben kelljen szülni.

Aztán eltereltem a témát.


Most mi lesz? Tudom, 32 vagyok, és házasságban illik egy gyerek, és ez az élet rendje, bla bla. De én még életemben nem fogtam a kezemben 1 évesnél kisebb embergyereket!!!

Pelenkázás, fürdetés, stb? Azt sem tudom mit kell csinálni vele. Csak azt tudom, hogy minden testnyílásából folyik valami, és sokat sír, és nem lehet vele beszélgetni egy kávé mellett.


Teljesen bepánikoltam. Volt valaki hasonló helyzetben? Mitévő legyek? Csak ne azt írjátok, hogy anyai ösztön, mert az bennem nincs.


2012. szept. 10. 20:19
1 2 3 4 5
 1/46 anonim ***** válasza:
85%

annyi biztos, hogy beszéld meg őszintén a pároddal.


talán érezni fogod ha itt az ideje a babavállalásnak.

annyit tudok megnyugtatásul mondani, hogy nálam is csak a nagyobb gyerek számított gyereknek, csecsemőktől "féltem". de ahogy volt 9 hónapom felkészülni, megváltozott. mostmár egy kis csodaként nézem az újszülötteket, óriási áldásnak érzem.


egy boldog, 2 gyermekes anyuka

2012. szept. 10. 20:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/46 anonim ***** válasza:
100%
Sztem nem vagy még felkészülve a babára! Majd eljön az ideje, és magadtól akarni fogod! Ne hagyd,h mások beszéljenek rád olyat, amiben te még nem vagy biztos!
2012. szept. 10. 20:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/46 anonim ***** válasza:
72%
Mindenkiben van anyai ösztön. Én sem fogtam a kezemben soha gyereket. Sőt engem sem fogtak sokáig a kezükben, anyukám kicsi koromban, 29 évesen hunyt el. Se anyósom, se gyerekes barátnőm nincs. Párom is rengeteget dolgozik, sőt azt vallja, hogy a gyerek gondozása az anyuka dolga, nagyon keveset segít. Még is mindenben helyt állok. Etetés, pelenkázás, fürdetés, altatás, játszás, vigasztalás, tanítás. Mind az én feladatom. De belejön az ember, hidd el. És nekem a védőnő is sokat segített, elvégre ezért van.
2012. szept. 10. 20:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/46 anonim ***** válasza:
34%

nem kell mindenkinek gyereket szülni,élj úgy,ahogy szeretnél,ne másoknak akarj megfelelni

én sem akarok gyereket,hanem élni szeretném az életem,nem pelenkázni,meg gügyögni,meg játszótéren leccsegni,mikor élhetném az életem,utazhatnék,búvárkodhatnák,állatmenhelyet nyitnék,izgalmasabb dolgokat tennék,mint a gyereknevelés,nem szeretem a kisgyerekeket amúgy sem

2012. szept. 10. 20:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/46 anonim ***** válasza:
100%

Ha nem akarsz gyereket,azért ne szülj,mert illik!

Beszéld meg a pároddal,és gondold meg jól a dolgot.

2012. szept. 10. 20:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/46 anonim ***** válasza:
87%

Beszélj erről a férjeddel és közösen döntsetek.


De ezek az "érvek", amiket felhoztál (ez az élet rendje, 32 vagy stb) nem elegek ahhoz, hogy gyereket vállalj. A gyereknek sem lenne jó.

De a férjeddel legyél őszinte!

2012. szept. 10. 20:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/46 A kérdező kommentje:

Kedves 2 gyermekes anyuka, attól félek, hogy bennem később sem fognak kialakulni ezek az érzések.

A férjemmel nem merek erről beszélni, mert ő nagyon szeretne babát. Most váljunk el egy ilyen miatt, amikor egyébként nagyon boldogok vagyunk?

Na, igen, ez meg a másik. Olyan jó vele kettesben. Ha gyerek is lesz, akkor akárhogyis, de lesz egy 3. fél is velünk. Nem lesz útban néha?

2012. szept. 10. 20:31
 8/46 anonim ***** válasza:
100%
ne a férjednek akarj megfelelni,hanem magadnak
2012. szept. 10. 20:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/46 anonim ***** válasza:
100%

De igen, néha "útban lesz" :-(


Viszont ha a férjed gyereket akar, nem fair vele szemben ha áltatod :-(

2012. szept. 10. 20:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/46 A kérdező kommentje:

Teljesen igazatok van; én nem vagyok kész az anyaságra. De ha nem megyek bele, akkor elveszítem a férjem. Ő már így is 10 éve gyerekre vár, és csak elodázom. Úgy érzem, hogy ha most megint ellent mondok, akkor bármennyire is szeret, erősebb lesz benne az apai ösztön, és keres olyat magának, akivel lehet rendes családja.


(#3 le a kalappal előtted)

2012. szept. 10. 20:34
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!