Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Mennyire bíztok a nagyszülőkben?

Mennyire bíztok a nagyszülőkben?

Figyelt kérdés
A fiam 16 hónapos lurkó.:)Hétvégére mindig megkapják a nagyszülők..Nem tudom magam teljesen kikapcsolni,mert mindig az jár a fejemben,hogy mit csinálnak,vagy éppen mit engednek meg neki.Mikor haza hozom,akkor nem lehet bírni vele olyan vad..de azt sem akarom hogy csak a négy fal között legye.Ti hogy vagytok ezzel?
2012. szept. 10. 21:10
1 2
 1/18 krisztivan ***** válasza:
Anyósra bármikor ott hagyom,imádják egymást.Bár éjszakát még nem töltött vele:-)) Anyukám sajnos hihetetlenül ijedős és azonnal pánikba esik,ezért nem hagytam még náluk a fiamat:-(( 2 éves
2012. szept. 10. 21:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/18 anonim ***** válasza:
Hát az igazság az, hogy külön-külön nem igazán bíznám rájuk a gyerkőcöt (sok oka van ennek, amiket nem akarok most részletezni), de nálunk az bevált, hogy együtt vigyáznak rá. Egy faluban lakik mindenki, így nem gond ha mondjuk mindenki nálunk alszik és úgy vigyáznak a picire, mi meg kikapcsolunk apucival és elmegyünk valahová.
2012. szept. 10. 21:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/18 anonim ***** válasza:

nem nagyon értem, ha nem adod oda a nagyszülőknek akkor miért kéne a négy fal között lennie? vagy te nem szoktad sehova se vinni?


enyém 2,5 éves, nagyon régóta úgy van, hogy hétköznap mikor a férjem dolgozik én elviszem a fiamat a nagyszülőkhöz, dédszülőkhöz (szerencsére mindenkinek olyan a munkája, hogy hétköznap van szabinapjuk, illetve nyugdíjasok), így a hétvége csak a miénk :)

szombaton csinálunk valami közös programot vagy csak egész nap a kertben vagyunk, sütögetünk, ilyenkor van az, hogy apa sokáig alszik, majd ha felkel én fekszem le egy órácskára :D játszóterezés, kirándulás, gyerekprogramok, stb. mindig van valami.

vasárnap délelőtt szintén hármasban vagyunk, délután meg 2 órára elviszi apukám az összes unokáját, így kettesben is tudunk lenni picit :)

de hétvégére soha nem adtam oda a nagyszülőknek, megőrülnénk a férjemmel nélküle pont akkor mikor együtt lehetünk :)

2012. szept. 10. 21:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/18 anonim ***** válasza:
Én 2x bíztam anyukámra a kislányomat. mind a kétszer utána végig sírta az éjszakát és az egyik alkalommal az ínye tiszta vér lett. Nálam soha nem esett még úgy, hogy vére folyt volna. Pedig 11 hónapos kora óta egyedül megy, és lendületből rohan. A végén mindig elkapom mert sosem hagyom magára. Mindkét eset 2-2 óra felvigyázásnyi ideig tartott. Nálunk ez a bizalom dolog valahogy sosem működött. Kislányom máshol alapból nem szeretne aludni. Szeret vendégségbe menni de mindaddig amíg mi is vele vagyunk. Mi rengeteget kirándulunk együtt és szinte alig vagyunk itthon pedig velünk van a kicsi. Nem kell bezárnod. Császkáljatok össze-vissza. Nagyon szereti a lányom az újdonságokat. Van, hogy egyszer gondolunk egyet és leugrunk Tokajba... vagy valamilyen gyógyfürdős helyre és 5 perc alatt összecuccolunk és már úton is vagyunk... Nem látok indokot az otthon ülésre csak mert kisgyermeked van.
2012. szept. 10. 21:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/18 anonim ***** válasza:
teljesen.
2012. szept. 10. 21:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/18 anonim ***** válasza:
Anyukám szokott vigyázni a 7 hós fiamra, ha dolgunk van. Benne teljes mértékben, 100%ban megbízom. Na anyós már egy más téma, vele még az udvarra sem engedem ki.
2012. szept. 10. 21:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/18 anonim ***** válasza:
Anyukámékban maximálisan megbízok, mert tudom, hogy ugyanolyan körültekintőek és óvatosak, mint én. Anyósom úgy szokott vigyázni rá, hogy eljön hozzánk, és nagyon ritkán itt alszik. Benne is megbízom így, de "ottalvósra" nem szívesen adnám anyósoméknak, mert nagy udvar van, veszélyes pince, és ők sokszor nem figyelnek rá, ha kint futkos. Már 3 éves lesz egyébként, de még egyik nagyszülőnél sem aludt soha. Igaz, elég messze laknak mindketten, és emiatt is ódzkodom tőle, hogy ott maradjon akár 1-2 napra is. Majd talán jövőre, de még ez se biztos.
2012. szept. 10. 22:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/18 anonim ***** válasza:

teljes mértékben.Anyuékban is,anyósékban is,17hónapos,másnál még nem aludt(de ennek az az oka,hogy még szopizik,és este és éjjel nagyon igényli).

Nappal,ha úgy van,simán hagyom bármelyikükkel...Szereti is őket nagyon,így nincs gond..

2012. szept. 10. 22:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/18 anonim ***** válasza:

Kicsi off a 4-esnek.

Attól,hogy nem történt még olyan,mikor veled volt,h vérzett,még történhet,hidd el a legnagyobb körültekintés mellett is...

Lányomnak ömlött a szájából a vér,(nekifutott az ágynak)mert egy centivel kb. mellé nyúltam,és nem tudtam elkapni...

szóval az nem a körültekintésen múlik sokszor,hogy mekkora lesz a sérülés,hanem a szerencsén..

2012. szept. 10. 22:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/18 anonim ***** válasza:

Anyukám már többször vigyázott a kislányomra (17 hós), de anyósomék még nem. Ők már elég idősek, anyósom ráadásul leszedálja magát nyugtatókkal folyton, tehát nem igazán szeretném rájuk hagyni. :S

Egyszer itt volt nálunk és kiment a konyhába bevenni a bogyóit. 2 nap múlva telefonált, hogy ne ijedjek meg, de eltűnt egy bogyesz és bocs, hogy csak most hív, de após előtt nem akart telefonálni, mert agyon ütné miatta. Na meg is lett az elgurult gyógyszer a kislányom játszószőnyegén. Na ezek után nem igazán hagynám rájuk a gyereket.

Viszont anyukám még fiatal, agyilag is toppon van, ő sokszor jön és segít a gyerek körül. :)

2012. szept. 10. 23:06
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!