Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » A sok cukrozott kanalas...

A sok cukrozott kanalas gyógyszertől felpöröghet egy gyerek?

Figyelt kérdés
16 hónapos lányom. Eddig minden este 8 és 8:30 között lefektettem és szépen egyedül el is aludt. Dél és 1 között szintén. Ma orvosnál voltunk, mert köhög és piros a torka. Ezeket kapta: Cataflam szirup, Ambroxol szirup, Aerius szirup, Cebion csepp. Ezekből 2x kap naponta. Ma dél körül váltottam ki, így akkor kapta meg az első adagot. Ebéd után megvadult teljesen. Nehogy aludni nem akart, de feküdni sem. 2 órán keresztül táncolt és ugrált az ágyban. Kiszedte a fiókból a bugyimat, a fejére húzta és úgy parádézott. Most megint nem hajlandó aludni. Ugrál az ágyban, bukfencezik, meg mindennel játszik, ami a kezébe akad. Elpakoltam még a párnákat is, akkor meg a szempillámat húzogatta és nagyokat nevetett rajta. Most egyedül hagytam a szobájában, de nem alszik, hanem ugrál a kiságyban és kiabál, meg próbálja szétrágni a cumiját. Nem igazán szokott édességet enni, max. kinder tejszeletet, de abból sem sokat. Teát sem iszik, csak vizet. Gyümölcsjoghurtot sem kap, hanem natúr joghurtba turmixolok neki friss gyümölcsöt. Okozhatja ezt a pörgést ez a sok édes szirup?

2012. szept. 10. 21:20
 1/4 anonim ***** válasza:
100%
Nem kapott hörgőtágitót??? Abban koffein van. Olvasd el van e valamiben koffein,mert attol csinálják ezt. A lányom is pörgött a hörgőtágitótól.. :) Alvás előtt kb 4-5 órával kell beadni, külööndben nem fogtok aludni..tapasztalat sajnos.
2012. szept. 10. 21:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
100%

A gyógyszerekben lévö cukormenyniség eleve igen kevés. Másrészt ha cukros valamit kap a gyerek, attól nem pörög fel.

Sokkal valószinübb, hogy valamelyik gyógyszer hatóanyaga az, ami feldobja a gyereket.

2012. szept. 10. 21:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 krisztivan ***** válasza:
100%
Nálunk a tortától is felpörög a fiam.Nem is kaphat este 6 után ilyen tömény szénhidrátot:-(( Sajna,van akire így hat.
2012. szept. 10. 21:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:

Spiropent szirupot is kap, az valóban hörgőtágító, megnéztem és nyugtalanságot okozhat, a cataflam és az aerius pedig álmatlanságot és alvászavart. Erre nem is gondoltam. Mellékhatások! Hurrá! A doki csak annyit írt elő, hogy naponta 2x. Nem kötötte ki, hogy csak reggel és este. Majd reggel és kora délután adom be neki.

Köszi!

2012. szept. 10. 21:46

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!