Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Mi lett az én jó alvó babámmal?

Mi lett az én jó alvó babámmal?

Figyelt kérdés

Kislányom 1 éves. 6 hónapos korától kb. 11 hónapig átaludta az éjszakát. Utána viszont valami miatt nagyon megváltozott. Nem akar a kiságyban elaludni, így a mi ágyunkban alszik el, utána átrakom a kiságyba. Éjfél körül, vagy éjszaka változó időpontokban felébred és onnantól kezdve nincs alvás. Mivel nem hajlandó az ágyában sírás nélkül maradni, így ismét a mi ágyunkba viszem, ahol már nem sír, de nem fekszik nyugodtan. Álmos, látszik rajta, de nem tud/nem akar aludni. Állandóan felül, feláll, elmászik minden fele, forgolódik, kezével-lábával vergődik, csapkod minket, a matracot stb...Ez így megy 2-3-4 órán keresztül aztán elalszik. Miért csinálhatja ezt?

Nem éhes, nem szomjas, nem beteg, nem fázik, nincs melege, jelenleg nem jön egy foga sem, nem eszik napközben semmi olyat, ami hasfájást okozna. Napközben 2-3 órát alszik összesen. Lehetséges, hogy a mozgásfejlődés a lúdas? 2,5 hónap alatt tanult meg ülni, mászni, felállni, lépegetni minden mellett, és az utóbbi hetekben a támaszkodás nélküli állást gyakorolja ezerrel. Lehetséges, hogy ez a felgyorsult mozgásfejlődés okozza nála ezt a nyugtalan alvást? Voltunk gyermekorvosnál, a doki megvizsgálta, minden rendben. Ma beszéltem a védőnővel, ő sem tud mit mondani, csak találgatni.

Volt valaki hasonló helyzetben? Minden tapasztalat, tanács érdekel.



2012. szept. 11. 14:21
 1/6 anonim ***** válasza:
Nappal mennyit alszik? Nem lehet, hogy túl alussza magát?
2012. szept. 11. 14:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:

Nem hiszem...2-3 órát alszik összesen 2 részben, de van amikor csak 1x 2 órát.

2 hónappal ezelőtt még olyan is volt, hogy 5-6 órát aludt napközben két részben és még így is átaludta az éjszakát.

2012. szept. 11. 14:39
 3/6 anonim ***** válasza:
első vagyok: nekem a kislányom délelőtt 20 percet délután pedig max másfél órát alszik. Elképzelhető, hogy a hirtelen mozgásfejlődéstől van, de szerintem a szeparációs szorongás is kiválthatja.
2012. szept. 11. 14:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
Lányomat semmiféle mozgásforma igazán nem viselte meg,csak az amikor elkezdett menni. egész éjszaka nagyon nyugtalanul aludt,ébredt min. 5X. ugyan úgy mint a Te lányod dobálta magát(alva) az ágy másik végében ébredt. elaludni cicin alszik el kb 5 perc és alszik mint a bunda, na akkor ez min. 1 óra volt, dobálta ide-oda magát, felült stb... ez az állapot tartott kb 2 hétig. utána nálunk mondjuk a fogzás közbeszólt, tehát ébred továbbra is, de ez a nyugtalanság kb 2 hét volt. sztem nálatok is mozgásfejlődéses nyugtalanság lehet, mivel több dolgot csinált rövid idő alatt lehet nálatok tovább tart ez az időszak.
2012. szept. 11. 15:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:

Nálunk ugyanez van. Kb 2-3 hós korától átaludta az éjszakát. Aztán 10 hósan kezdtek jönni a hátsó fogai, betegség, stb. Mi már vissza sem tudjuk vinni a kiságyba. Azóta szétszedtük a kiságyat, csak matrac van. Próbáltuk ott altatni, de senki nem aludt. Órákig nézelődött. Éjszaka. Többször... köztünk alszik, de így is többször sír éjszaka. Most vettem borostyán láncot (nem igazán hiszek benne, de a végsőelkeseredés....)

sajna tanácsom nincs, csak azt tudom mondani, nem vagy egyedül...

2012. szept. 11. 20:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
Meg szeretném kérdezni, hogy hogyan alakulnak nálatok az éjszakák? Amit leírtál az most teljesen igaz a 14 hónapos kislányomra már teljesen kivagyunk.
2012. okt. 26. 16:44
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!