Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Mennyire védi a törvény a...

Niktoon kérdése:

Mennyire védi a törvény a kisgyermekes családokat, ha albérletben vagyunk?

Figyelt kérdés
Bp.-en vagok albérletbe a 4 éves és a 9 hónapos kisfiaimmal, egyedülálló anyukaként (25), most válok a férjemtől. Egy 1,5 szobás lakásban vagyunk havi 50 ezerért + rezsi, a kaukció 100 ezer volt. 6 hónapja lakunk ott, ne is vagyunk mind a hárman oda jelentve, és edig mindent rendesen kifizettem, de utolsó hónapban 20 ezer ft-al kevesebbet tudta, adni, mert a tárgyalások és főként az ügyvéd rengeteget elvesz. Én meg csak GYES-en vagyok, anyukámék támogatnak. A főbérlőm teljesen fel volt háborodva, hogy nem tudtam mindet kifizetni, én meg mondtam neki, hogy vegyen el a kaukcióból egy 20-ast, és mihint tudom, visszaadom. Azóta nagyon rossz szemmel néz rám a főbérlőm. Azt hallottam, hogy a családokat védi a örvény, és elvileg nem rakhatnak ki minket a lakásból. Még akkor sem, ha nem tudunk fizetni. Már egy hónapja kutakodok másik albi után, de mihint kimondom, hogy két pici van, rögtön elutasítanak mindenhonnan. El szeretnék menni dolgozni, de ahhoz be kéne adnom a gyerekeket oviba, bölcsibe, de sehova nem veszik be őket, mert nincs hely. Csak így már szinte nem tudok megélni, már szinte ennivalóra alig van nekik pénzem, az apjuk nem akar gyerektartást fizetni sem, amíg vége nincs a válásnak, de az ügyvédem szerint az még legalább fél év. Az önkormányzat tud segíteni valamit? 7. kerületben lakunk.
2012. szept. 11. 16:45
 1/9 anonim ***** válasza:

Szia!


Az önkormányzathoz mindenképp menj be!!!

Amúgy az albérlet sajnos nem egy "biztonságos hely" ilyen szempontból, szóval mindegy a kaukció, mindegy h van-e írásbeli szerződés, ha ki kar rakni, kirakhat sajnos :(( Csak ha belegonolsz főbérlő helyzetébe (hogy félhet esetleg), rengeteg olyan eset van, h nem fizetnek, pedig a főbérlőnek is ki kell valamiből fizetnie a számlákat....D

2012. szept. 11. 16:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
Az nem lehet megoldás, hogy visszaköltözöl a szüleidhez? Egyébként úgy tudom gyerekkel nem rakhat ki bizonyos ideig.
2012. szept. 11. 17:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
Önkormányzatnál igényeld meg az önkormányzati lakást ott minimális bérleti díj és csak a rezsit kell fizetned.
2012. szept. 11. 17:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
62%
A rezsivel ne maradj el .Én igazat adok a főbérlőnek én is fel lennék háborodva.
2012. szept. 11. 17:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
75%

A kaució biztosíték, és másra van, nem arra, hogy abból pótoljon .

Lehet le van kötve a kauciód, és a bérleti díjadból él.

Ez csak egy példa.

A lényeg, hogy igaza van.

És ha van szerződésetek, akkor fel is mondhat neked.

Sajnálom mindazonáltal, hogy ilyen helyzetben vagy, és minden jót neked.

2012. szept. 11. 18:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
Bocs,hogy nem a kérdésre válaszolok, de anyukádékhoz nem tudsz menni amíg picit egyenesbe jössz?
2012. szept. 11. 19:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
86%
Kirakhat az albérletből hiszen az ő lakása te sem tűrnéd, hogy egy idegen helyet fizess.Költözz vissza a szülőkhöz.
2012. szept. 11. 20:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
Nem a kérdésre válaszolnék hanem a gyerektartás témában segítenék.Hasonló cipőben voltam. Az ügyvéded kérheti a bíróságot,h addig is amíg nem mondják ki a válást határozzon meg egy előzetes gyermektartást,azzal az indokkal,h nehezen tartod el egyedül a közös gyermekeket.Kötelessége az exnek a gyermekeiről gondoskodni! Ez lehet még pár hónap,most per pillanat nem segít,de a válás akár évekig is elhúzódhat.
2012. szept. 11. 20:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:
anyuékhoz nem tudok menni, mert már így is szűkösen vannak. :( Örülök annak is, ha anyagilag segítenek, de hát ők sem bírják nagyon :(
2012. szept. 11. 21:04

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!