Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Tényleg annyira fontos?

Tényleg annyira fontos?

Figyelt kérdés

Novemberre várjuk elsö babánkat és mindenki arról akar megyözni, hogy elengedhetetlenül fontos a mózeskosaras (multifunkciós) babakocsi. Tényleg ennyire fontos? Nem nöhet fel egy baba 30-35 ezer Ft-os, vízszintesig dönthetö babakocsiban?

Tudom, hogy kényelmes, meg tartja a meleget, de -20 fokban úgyis csak maximum fél órát sétálnánk és nagyon kibélelném a babakocsit. Bárányszört már vettem.



2012. szept. 13. 12:47
1 2
 1/18 anonim ***** válasza:
100%
Ki az a mindenki? Hiszen te is tudod, hogy nem fontos. Esetleg azt érdemes megfontolni, hogy terveztek-e még babát, mert ha igen, érdemesebb egy drágább, minőségibb darabba beruházni. Mi annak idején olyan 50-60 ezer ft között vettük, már a második gyerek nyúzza, a barátnőm meg nagyjából az ötödik kocsit használja el a 7 hónapos gyerekénél, szóval anyagilag eddig mindenképp mi jártunk jobban.
2012. szept. 13. 12:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/18 anonim ***** válasza:
100%

Nekem nem volt multis babakocsim. Az első babánál mélykocsink volt kölcsönbe, ősszel született és a tavaszi felmelegedésig ezt használtuk, utána vettem egy könnyű sportkocsit. A második babánál (a fiam februári) már kölcsön sem kértem a batár mélykocsit, a saját ultrakönnyű sportkocsinkat használtuk, ez vízszintesig dönthető, volt hozzá lábzsák, teljesen jó volt ez is, nem hiányzott a mózes v mélykocsi egyáltalán.


nekünk chicco simplicity volt, imádtam, most is ugyanilyet vennék ha tesó érkezne.

a kereke közepes nagyságú, tízcentis hóban is simán sétáltam vele a parkban, szóval még a terepet is bírja, nagyon-nagyon könnyű és praktikus kocsi.

2012. szept. 13. 12:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/18 anonim ***** válasza:
Dehogynem nőhet :) Egy jó lábzsák így is - úgy is kell, azzal pedig tökéletes lesz!
2012. szept. 13. 12:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/18 anonim ***** válasza:

Valószínű,hogy eladni akarják nektek az övékét vagy ha már kidobtak ennyi pénz a semmiért,akkor ti is tegyétek meg.

Nekem egy Peg Perego pliko 3 volt,ez egy olyan sport kocsi ami vízszintesig dönthető,de a naptető átfordításásval és a huzat szétcipzározásával már olyanná alakítottam mint egy mózes és a baba szemben volt velem.Volt a felszereléshez egy téliesített lábzsák.

A kislányt így beleraktam a háta alá vastag plédet több rétegben egy másik vastaggal betakarva és a lábzsák(na meg persze téliesen felöltöztetve) és akár egy órát is kint lehettem vele békésen aludt,nem fázott.

Nem mondom ehhez a típushoz is van mózes,de pénzkidobásnak ítéltem.Ha valaki úgy gondolja,hogy neki arra van szüksége hát akkor vegye meg,ebből nincs harag.Én feleslegesnek tartottam.

Jah és szeptember végi a lányom,tehát nagyjából télen használtam így átvariálva a kocsit.

2012. szept. 13. 12:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/18 A kérdező kommentje:
Köszönöm, meggyöztetek! Elsö válaszadó! Kik? Hát okos szomszédok, irigykedö barátnök, internet, fórumok.
2012. szept. 13. 13:00
 6/18 anonim ***** válasza:

nekem mind a 3 gyereknél fektethetős sport kocsim volt és mind a 3 gyerek téli

az első kocsi 2 gyereket szolgát ki

a harmadik gyereknek már új lett véve

jó meleg bundazsákkal rendesen felöltőzve tökéletes :-)

mondjuk mi nem csak fél órát sétáltunk (a nagyobbak miatt nem lehetett olyan keveset)

2012. szept. 13. 13:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/18 anonim ***** válasza:
100%
Én 10.000-ért vettem a vaterán multifunkciós kocsit használtan, mózessel. PErsze felnő a gyerek a másikban is, csak ebben én nagyobb biztonságban éreztem, illetve ő kint is aludt a teraszon télen is, és így jó melegben volt, védve a széltől. Én nagyon szerettem. HA ügyes vagy nem kerül 50-60-ezerbe.
2012. szept. 13. 13:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/18 anonim ***** válasza:

Igazad van túl van ez kicsit "parázva" ez a kérdés. Szerintem egy dolog a fontos újszülöttnek hogy jól bebugyolálva is beleférjen a babakocsiba, mert a bundazsák vastag takaró overál is védi annyira mint a mózes ebben igazad van. Meg hogy szembe tud magaddal fordítani. Mert amikor a jeges szél fúj vagy a nap szemébe süt akkor jobb ha meg tudod fordítani, meg nem tudom, én szerettem látni míg ilyen picik voltak :)

(3 gyerekem van)Volt nekünk is ez a travel system hogy váz és akkor mózes, sportrész, hordi nem is egy modell és 3 gyerekemből 2 téli, mégse akartak belefagyni a mózeses kocsiba meg a simába se:)) Azért olyan hatalmas különbség nincsen. És a másik fontos dolog meg hogy annyi cucca van egy kisgyereknek ami összegyűlik 1-2-3 év alatt és ha még a babakocsi hordiját mózesét is pakolgatni kell a lakásban, tárolni stb. hát nem tudom, lehet csak engem idegesített:))

Eladni továbbadni ugye nem tudod, mert a sportrészt még használjátok, viszont a hordit meg a mózest meg igen hamar kinövik szóval nem praktikus annyira.

2012. szept. 13. 13:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/18 anonim ***** válasza:
Az én fiam egy 30 ezres travel system babakocsit használt. Másodkézből vettük, jó áron volt. Nem volt mózeskosaras, a travel system abban merült ki, hogy a kapaszkodóra lehetett tenni a hordozót. Ő azt annyira nem szerette, én sem találtam hosszú távon praktikusnak, a kialakítása miatt, szóval azt csak az autóban használtuk. A háttámlát vízszintesig lehetett dönteni. Én egy polár takaróval béleltem ki télen, meg ott volt a lábzsák. Igazából tetszik a mózeskosaras megoldás, mert hasra lehet tenni benne a babát, és úgy gondolom, a fiamnak is jobban tetszett volna a babakocsizás az elején, ha hason lehet. Ezeknek a kocsiknak azonban olyan ára van, amit én nem szívesen fizetnék meg. Annyiért lassan egy autót is lehet kapni. Konkrétan láttam ilyen kocsit 250 000-ért, pont annyiba került az autónk is. Tudom ennél olcsóbban is lehet ilyet kapni, de az még mindig nem az az összeg, amit én reálisnak tartanék egy babakocsiért. Ha lesz még egy baba, akkor lesz olyan kocsija, ha használtan jó áron találok egyet.
2012. szept. 13. 13:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/18 anonim ***** válasza:
nekem ilyenre nem telik,ráadásulk kaptam kölcsön egy vízszintesig dönthető jó könnyű kis kocsit,amibe bele lehet tenni a hordozót. nekem októberi lesz. van bundazsákja,esővédője, a babakocsiba lehet tenni jó meleg takarót stb. szóval tök jól csinálod
2012. szept. 13. 13:39
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!