Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Adjak neki tápszert?

Adjak neki tápszert?

Figyelt kérdés
11 hónapos a kisfiam, már nem elég neki az anyatej reggel és este. Tényleg annyira szükséges az 500 ml anyatej/tápszer 1 éves korig?
2012. szept. 13. 13:29
 1/9 anonim ***** válasza:
59%
Ne tápszert adj egy 11 hónaposnak, hanem akkor már tejpépet. Egyébként 1 éves korig , de még utána is fontos.
2012. szept. 13. 13:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
92%
nem csak 1 éves korig. én 2 évesig adtam tápszert,junior milket tej helyett-mármint anyatej helyett később tehéntej helyett. semmi baj a tápszerrel,tele van vitaminnal ásványi anyagokkal és a tejféle kell nekik!!!
2012. szept. 13. 13:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
68%
mmint egyéves korig igen, javasolt a 500 ml tejalapú étkezés, de még után pár hónapig jó, ha reggel -este csak tejalapút eszik.
2012. szept. 13. 13:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
70%
Én nem adtam neki tápszert. 6 hónapos koráig csak szoptattam. 1 éves korában magától hagyta abba. Kiegészítést adtam (hozzátáplálást), de abban egy gramm tápszer sem volt. Most két éves, és teljesen egészséges. Én mondtam az orvosnak, hogy túl sokat melóztam a szoptatással ahhoz, hogy még tápszeres is legyen. Mert igenis sok kitartás kellett hozzá. Ő meg azt mondta, én döntök a gyerek jó súlyban van. Szóval semmi baja nem lesz. Gáz vagy nem gáz banánturmixot simán adtam neki 1 évesen.
2012. szept. 13. 13:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
50%
Tejelapú tényleg minden képp kell neki, ha abbahagyja az anyatejet, akkor is kell tejelpú pótlás, vagy tápszer, vagy tejpép, vagy 1 éves kor után van babatej is. Fontos a csontoknak, nem feltétlen azért kell, hogy jó húsban legyen. (Ezért nem értem azokat, akik enynire félnek a tápszertől, és inkább hozzátáplálnak, aztán majd felnőttkorában kiderül a gyerekről, hogy csontritkulása van).
2012. szept. 13. 14:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
Nálunk reggel,este meg tápszer van,pedig már 20 hónapos.Nestlé gabona kakaoval issza és szereti nagyon.Kell meg neki is a tejalapu és ebből felvesz annyit amennyi kell.Persze eszik tejes dolgokat is,de nem lenne meg ez a mennyiség.Amúgy ne félj a tápszertől,ha elfogadja adj neki bátran.
2012. szept. 13. 20:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 A kérdező kommentje:

Köszi mindenkinek.

Természetesen az ok, hogy kell a tejalapú táplálék, csak a mennyiséggel van gond. 300-400ml anyatejet eszik egy nap alatt, ezért vagyok tanácstalan. Nem szeretnék 1 éves koráig már tápszert adni Neki, utána persze jöhet a tejital.

Csak ez az egy hónap a kérdéses.

Gyerekorvos, védőnő, mindenki mást mond:(

2012. szept. 14. 11:16
 8/9 anonim ***** válasza:
A lányom 11-12 hónapos kora között csak éjszakára kapott tápszert, ha felkelt. Nap közben nem fogadta már el, így most 13 hónaposan már nem is kap.
2012. szept. 15. 14:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:

Ha van 3-4 dl anyatej, akkor eszik naponta egy joghurtot, kis túrót, és máris megvan a fél liter. Nem kell azt kidekázni. Még egy hónap - vagy ha nem vagy olyan szigorúan betartós típus, akkor már most is - bátran adhatsz neki rendes tejet is.

Oké hogy a tápszerben van vitamin, de mindenféle ipari dolgok is, elég elolvasni az összetételt. Én a természetesség híve vagyok, ezért úgy gondolom, hogy jobb, ha tejet, joghurtot, kefirt, aludt tejet kap a gyerkőc, nem "gyártott" tejterméket.

2012. szept. 15. 21:09
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!