Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » A "papa, mama" vagy az "apu,...

A "papa, mama" vagy az "apu, anyu" megszólítást tanítsuk meg neki?

Figyelt kérdés

A papát, mamát könnyebb kimondani, de az apu, anyu szebb, jobb megszólítás. Nagyon nem tetszik, amikor egy gyerek megszokja azt, hogy papa, mama, és még iskolás korában is így szólítja a szüleit.

Még nem tartunk ott, hogy beszélne, de akkor mit mondjunk neki: "nézd csak, ott jön Apu", vagy "nézd csak, ott jön a papa"?



2012. szept. 13. 20:38
1 2
 1/19 anonim ***** válasza:
84%
Anyu, Apu a nagyszülők a Papa, Mama
2012. szept. 13. 20:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/19 anonim ***** válasza:
88%

Mi apa és anya vagyunk, és a nagyszülők a papa és mama.

Én utálnám, ha engem mamázna a gyerekem, miközben az anyja vagyok.

2012. szept. 13. 20:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/19 A kérdező kommentje:
A nagyszülők nagyi és papi, nem? Egyébként nekem sem tetszik a papa, mama - egyáltalán nem-, csak sokaknál hallom.
2012. szept. 13. 20:42
 4/19 anonim ***** válasza:
93%
nalunk az apa hamarabb volt mint a papa, bar csak nehany nappal, az anya az nehezebb dio, arra gondolom majd kitalal valamit, mert egyenlore nem mond semmit se ram, de a mamat mar tudja mondani
2012. szept. 13. 20:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/19 anonim ***** válasza:
91%
Nálunk a szülők Anya/Apa, a nagyszülő pedig Mama. (A papái meghaltak.)
2012. szept. 13. 20:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/19 anonim ***** válasza:
90%

Nekem 1 éves a lányom. Egy ideje mondogatja hogy mama, papa, de nem céltudatosan.


Anya én vagyok, apa az apukája, a mi szüleink a papa és a mama. Úgy mondom neki, hogy "nézd, megjött apa". Majd megtanulja ezeket a szavakat is :-)

2012. szept. 13. 20:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/19 anonim ***** válasza:
Mi nem használjuk a nagyit, papit sem az én, sem a férjem családjában.
2012. szept. 13. 20:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/19 anonim ***** válasza:
100%

Nálunk is anya és apa van.Mostanában anyucikám és apucika is:-)):-))

Nagyszülők sajnos nincsenek.

2012. szept. 13. 20:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/19 anonim ***** válasza:
56%
Mi kulfoldon elunk papa es mama elfogadott. Mi megis ugy tanitjuk a kisfiunkat hogy anya es apa. Mostanaban mar azon is kapom a kisfiunkat, hogy az apjat Daddy-nek szolitja...haaaaaaaaaat igazan mindenfele erzeseket kihoz ez belolem. Nekunk sajnos cask 2 mamank van oket a keresztnevukkel kulonboztetjuk me. Katamama es Erzsimama.
2012. szept. 13. 21:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/19 anonim ***** válasza:
Mama és papa a nagyszülők. A nagyi nekem túl öreges megszólítás, nem illik sem anyukámra, sem anyósomra. A saját megszólításunkat anya és apa-ként tanítottuk. Nem rég múlt kétéves a kisfiam, mostanában mindent és mindenkit becéz. így anyucika és apucika lettünk. Ezt soha sem tanítottuk, magától kezdte el használni.
2012. szept. 13. 21:17
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!