Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Mit csináljak hogy ne legyen...

Mit csináljak hogy ne legyen minden fürdés előtt sírás?

Figyelt kérdés

20hónapos lányomnak hajmosáskor szemébe ment a víz,azóta eltelt 2hónap,de minden este sír és nem akar fürdeni(fél a hajmosástól)

Tanácsokat várok!


2012. szept. 13. 20:47
 1/5 anonim ***** válasza:
Kisfiam 22 honapos. Nekunk is volt egy darabig problema...Tettem erdekes jatekot a kadba, hagytam, hogy a folyo vizzel jatszon - maig igy indul a furdes, kad lefolyo bedugva! Mindig van nallam szaraz mosokendo azonnal torlom az arcat homlokat esetleg szemet ha veletlenul belemegy. Kisfiam jol reagal a nagy csinnadrattas dicseretre, ugyhogy ezzel is epitem a hajmosas iranti "bizalmat". Mosokendot barmikor viheti magaval a kadba, van masik - mindig keznel. Adtam neki flakonokat, kisvodrot, jatekkigyot stb...ha beviheto a kadba a kedvenc jateka, hagyd had jatszon vele.
2012. szept. 13. 20:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

Nálunk olyan volt, hogy egyszer amikor szálltunk be az autóba, véletlenül beütöttük a fejét az ajtó tetejébe, azóta úgy félt az autótól, hogy ha meglátta a garázsban állni (messziről), akkor is sírva fakadt. Nem nagyon lehetett vele mit csinálni, autózni muszáj, betettük mindig, adtunk neki játékot, megszokta, már semmi baja vele.

Csak azt tudom tanácsolni, hogy újra meg kell vele szerettetni a fürdést, újra el kell nyerni a bizalmát. Adjatok neki játékot a vízbe, esetleg próbáljatok meg együtt fürödni, ha látja, hogy te élvezed, ő is meg fog vigasztalódni. Ez idővel el fog múlni, csak azt kell megértetni vele, hogy fürdeni muszáj, illetve hogy nincs benne semmi rossz.

2012. szept. 13. 20:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
Elso valaszolo vagyok. A ferjem beult vele a kadba - meg most is sokszor egyutt furdenek. Nagyon szeret apaval furdeni plane miota rajott, hogy apanak is az van ami neki. Sokaig ugy mostuk a hajat mert maskent nem ment. Aztan en agyondicsertem mindig enekeltem neki plusz a kecsegteto jatekok....sajat magat mossa nagyon Cukor.
2012. szept. 13. 21:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
Mi betettünk mellé egy babát fürödni, Ő fürdeti, mossa a haját a pocóját, ha kész akkor mondom neki hogy most az Ő pocóját és haját mossuk meg, hagyja. Próbáld meg.
2012. szept. 13. 21:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:

Ha hajat mosunk mindig beülök mellé,így ez se hatásos.Amivel eddig játszott flakon kiskutya stb,azt kidobálja.

Marad az új játék és apa.És sok-sok türelem.


Csak a lelki sérüléstől félek...

2012. szept. 13. 21:49

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!