Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Segitenétek szerintem gilisztá...

Bogyo110 kérdése:

Segitenétek szerintem gilisztát találtam kislányomnál?

Figyelt kérdés
Ma esti fürdetés előtt amikor levettem a pelusát a végbelénél 3 db apró fehér giliszta szerüséget találtam !amugy tünetünk semmi nincs nem beteg jó kedvű max annyi hogy ma 4*kakilt !Felhivtam a védőnőt aki azt tanácsolta hogy nézzem a székletét és ha mégegyszer elő fordul vigyem a dokihoz és ad neki féreghajtót de általában kezelés nélkül elmlik! találkozott már valaki hasonló dologgal 19 hós kislányom!
2012. szept. 13. 21:22
 1/10 anonim ***** válasza:
nem kell megijedni, hallgass a vedonore, ha ujra lenne vigyel mintat a dokinak, majd ad fereghajtot, gyerekeknel elofordul
2012. szept. 13. 21:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 A kérdező kommentje:
Köszi de a kikiból vigyek mintát vagy magát a férget vigyem mert hát ugye nem a kakiban találtam hanem a kis bőrén! Bocsi ha hülyén kérdeztem!
2012. szept. 13. 21:29
 3/10 anonim ***** válasza:
Ezek kis cérna giliszták. Az én lányomnak is volt. Tele volt a kakija. Én döglött gilisztákat vittem megmutatni,de nem volt rá szükség,mert tudta miről beszélek :) A lényeg,hogy nagyon ügyelj a higiéniára,mert magadat,és őt is újrafertőzheted! Ha megint lenne,vidd el dokihoz,ad neki gyógyszert,és kihatja belőle 1nap alatt :)
2012. szept. 13. 21:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:

És ez mitől jön? (Csak a később szükséges tudás miatt kérdem.)

27+3 hkm

2012. szept. 13. 21:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
gilisztat vigyel
2012. szept. 13. 22:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 A kérdező kommentje:
Köszönöm !Figyelek a higéniára eddig is figyeltem ,de hát ugye milyen a gyerek mindent a szájába vesz 4 meg hát van egy szoba kutyánk is bár ő is mindig féreghajtva oltva és tisztán tartva van ! Mégegyszer köszönöm a választ!
2012. szept. 13. 22:07
 7/10 anonim ***** válasza:
Szerintem ha tuti gilisztákat láttál,menj el orvoshoz tablettáért.Kislányom is most volt gilisztás /3,5 éves/,én is a fenekénél láttam egyet,de az az érdekes,hogy a kakijában soha nem láttam,néha emlegette,hogy viszket a feneke,de nem vakarta,ja és o is sokat kakilt.Tablettát kaptunk rá,amit csak két napig kell szedni,aztán egy honap szunet és megint két napig tabletta.
2012. szept. 13. 22:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
én nem bíznám a véletlenre, amíg nem találsz újabb élősködőt addig menjen a fokhagyma minden mennyiségeb, ennyi idősen már ehet, annál jobb féreghajtó nincs
2012. szept. 13. 22:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:

Fokhagyma tényleg jó!

A lakásban van háziállat? Pl. macskaszőrrel simán bejut.

2012. szept. 14. 00:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:

Mindenképpen orvos!

Ez nem múlik el magától sajnos.

Tünete lehet a kis giliszták a végbélnél amik oda rakják a petéjüket,végbélviszketés vagy orrviszketés de minden gyerek más van akinél egyik-másik tünet elmaradhat.

Mindenképpen kezeltesd ki mert mint már említettem nem gyógyul magától és súlyosabb problémát is okozhat neki(rövidlátás pl.)

2012. szept. 14. 08:25
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!